Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2063690 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
31.223.138.*

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.01.2016. u 17:17 - pre 100 meseci
Citat:
FelipE Pirot:
@jasmincaba
Koji pelet koristis, kazes da kosta 135E tona ?


Ima kod mene za 125E al jbg carina & prevoz ;-)
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.01.2016. u 18:06 - pre 100 meseci
kod mene je ovog leta bio 150E , kvalitet je ako mogu da kazem Osrednji . Uzeo sam po 3 tone od dva proizvodjaca i , od jednog je pelet kraci (10-20mm) i tamnije boje a od drugog duzi (25-35mm) i svetliji je -zut i ostavlja vrlo malo finog pepela ali mi se cini da je onaj prvi bolji i kaloricnij iako od njega ima vise pepela tamnije boje i vrlo malo zgure . Pa ih kombinujem .
 
Odgovor na temu

commo15 bb
mup
mup
bajina basta

Član broj: 330898
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.01.2016. u 21:40 - pre 100 meseci
To sto sam Vam napisao su otprilike neki optimalni parametri za oko 80 m2 dobro izolovanog prostora sa pvc stolarijom...inace to sto staklo crni,to je malo sa strane u gornjem delu ali vise je to prasina nego garez....e sad pelet je veoma bitan cinilac u celoj prici,odnosno najbitniji....ja koristim pelet iz B.Bašte,koji je kod nas proveren,i za sada nema problema.nema prosejavanja,nema mnogo pepela,nemojte se opterecivati sa tim .ako iole valja pelet sve ce pecka progutati pa i tu prasinu ako je nema enormno mnogo...a inace ima je u svakom peletu,negde manje negde više...parametre podesite prema sebi ali to su minimalna pomeranja od onoga sto sam vam napisao...
 
Odgovor na temu

GSP VOZAC
Aleksandar Garilovic
Vozac
Gsp
Beograd

Član broj: 331784
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak15.01.2016. u 15:49 - pre 100 meseci
Ako neko zna kako da proverim koliko peleta ubacuje u gramimma po rezimima voleo bih znati da proverim i to da proverim . Naravno za to pec treba da bude ugasena samo puz da ubacuje pelet al dali je to moguce .
 
Odgovor na temu

GSP VOZAC
Aleksandar Garilovic
Vozac
Gsp
Beograd

Član broj: 331784
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak15.01.2016. u 15:50 - pre 100 meseci
[quote]commo15 bb:
To sto sam Vam napisao su otprilike neki optimalni parametri za oko 80 m2 dobro izolovanog prostora sa pvc stolarijom...inace to sto staklo crni,to je malo sa strane u gornjem delu ali vise je to prasina nego garez....e sad pelet je veoma bitan cinilac u celoj prici,odnosno najbitniji....ja koristim pelet iz B.Bašte,koji je kod nas proveren,i za sada nema problema.nema prosejavanja,nema mnogo pepela,nemojte se opterecivati sa tim .ako iole valja pelet sve ce pecka progutati pa i tu prasinu ako je nema enormno mnogo...a inace ima je u svakom peletu,negde manje negde više...parametre podesite prema sebi ali to su minimalna pomeranja od onoga sto sam vam napisao..

Hvala na svakoj pomoci ovde svaka pomoc dobro dodje.
 
Odgovor na temu

commo15 bb
mup
mup
bajina basta

Član broj: 330898
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak15.01.2016. u 17:01 - pre 100 meseci
Citat:
GSP VOZAC:
Ako neko zna kako da proverim koliko peleta ubacuje u gramimma po rezimima voleo bih znati da proverim i to da proverim . Naravno za to pec treba da bude ugasena samo puz da ubacuje pelet al dali je to moguce .

To je malo tesko izvodljivvo.....ali po parametrima koj sam vam dao to je od 1 do 1,2 kg prosecno po satu za ceo dan...sto znaci dnevno jedan džak ali to je bas kada je debeli minus
 
Odgovor na temu

GSP VOZAC
Aleksandar Garilovic
Vozac
Gsp
Beograd

Član broj: 331784
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak15.01.2016. u 17:32 - pre 100 meseci
uspeo sam da izmerim 165 grama daje za 90 sec
 
Odgovor na temu

GSP VOZAC
Aleksandar Garilovic
Vozac
Gsp
Beograd

Član broj: 331784
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.01.2016. u 13:54 - pre 100 meseci
[quote]GSP VOZAC:
Citat:
commo15 bb:
To sto sam Vam napisao su otprilike neki optimalni parametri za oko 80 m2 dobro izolovanog prostora sa pvc stolarijom...inace to sto staklo crni,to je malo sa strane u gornjem delu ali vise je to prasina nego garez....e sad pelet je veoma bitan cinilac u celoj prici,odnosno najbitniji....ja koristim pelet iz B.Bašte,koji je kod nas proveren,i za sada nema problema.nema prosejavanja,nema mnogo pepela,nemojte se opterecivati sa tim .ako iole valja pelet sve ce pecka progutati pa i tu prasinu ako je nema enormno mnogo...a inace ima je u svakom peletu,negde manje negde više...parametre podesite prema sebi ali to su minimalna pomeranja od onoga sto sam vam napisao..

Hvala na svakoj pomoci ovde svaka pomoc dobro dodje.



Dali mozete da napisete koji pelet koristite mozda ima nekog ko ga prodaje u Beogradu . Sto se tice potrosnje peleta mislim da od ovoga sada ne moze manje mislim da trosi negde oko 1.1 kg po satu doduse temperaturu u kotlu sam spustio na minimum minimuma . Ja sam temperaturu u kotlu podesio na 50 stepeni na termo manometru pokazuje 46 stepeni .
 
Odgovor na temu

commo15 bb
mup
mup
bajina basta

Član broj: 330898
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.01.2016. u 17:49 - pre 100 meseci
Proizvodi da Saša Damnjanović ovde u Bajinoj Bašti,ali sigurno ga nećete naci van,jer je rasprodat po 2-3 meseca unapred...ako vam nesto znaci dacu vam telefon pa se cujte sa njim...a sto se tiče potrošnje otprilike to je to,stim sto u zavisnosti od gubitaka posle nekih 3-4 sata rada u modulat režimu i tu temperaturu podici do nekih 60 C,napominjem tako je kod mene i sve to zavisi od toplotnih gubitaka,ali ta potrošnja je ok.možda u debelom minusu pojačate ili load pelet za 1 ili cocloa power 1 ako je 1,1 povecate na 1,2
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.01.2016. u 18:14 - pre 100 meseci
[quote]GSP VOZAC:
Citat:
GSP VOZAC:
Citat:
commo15 bb:
To sto sam Vam napisao su otprilike neki optimalni parametri za oko 80 m2 dobro izolovanog prostora sa pvc stolarijom...inace to sto staklo crni,to je malo sa strane u gornjem delu ali vise je to prasina nego garez....e sad pelet je veoma bitan cinilac u celoj prici,odnosno najbitniji....ja koristim pelet iz B.Bašte,koji je kod nas proveren,i za sada nema problema.nema prosejavanja,nema mnogo pepela,nemojte se opterecivati sa tim .ako iole valja pelet sve ce pecka progutati pa i tu prasinu ako je nema enormno mnogo...a inace ima je u svakom peletu,negde manje negde više...parametre podesite prema sebi ali to su minimalna pomeranja od onoga sto sam vam napisao..

Hvala na svakoj pomoci ovde svaka pomoc dobro dodje.



Dali mozete da napisete koji pelet koristite mozda ima nekog ko ga prodaje u Beogradu . Sto se tice potrosnje peleta mislim da od ovoga sada ne moze manje mislim da trosi negde oko 1.1 kg po satu doduse temperaturu u kotlu sam spustio na minimum minimuma . Ja sam temperaturu u kotlu podesio na 50 stepeni na termo manometru pokazuje 46 stepeni .


Sa tom temperaturom od 50 u kotlu ocekuj za neki kraci period probleme sa kotlom i kondenzacijom !!!
Tacka 'Rose' je na 55 , a trebalo bi da kotao namestis barem na 60 T vode.
 
Odgovor na temu

GSP VOZAC
Aleksandar Garilovic
Vozac
Gsp
Beograd

Član broj: 331784
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.01.2016. u 19:09 - pre 100 meseci
[quote]GSP VOZAC:
Citat:
GSP VOZAC:
Citat:
commo15 bb:
To sto sam Vam napisao su otprilike neki optimalni parametri za oko 80 m2 dobro izolovanog prostora sa pvc stolarijom...inace to sto staklo crni,to je malo sa strane u gornjem delu ali vise je to prasina nego garez....e sad pelet je veoma bitan cinilac u celoj prici,odnosno najbitniji....ja koristim pelet iz B.Bašte,koji je kod nas proveren,i za sada nema problema.nema prosejavanja,nema mnogo pepela,nemojte se opterecivati sa tim .ako iole valja pelet sve ce pecka progutati pa i tu prasinu ako je nema enormno mnogo...a inace ima je u svakom peletu,negde manje negde više...parametre podesite prema sebi ali to su minimalna pomeranja od onoga sto sam vam napisao..

Hvala na svakoj pomoci ovde svaka pomoc dobro dodje.



Dali mozete da napisete koji pelet koristite mozda ima nekog ko ga prodaje u Beogradu . Sto se tice potrosnje peleta mislim da od ovoga sada ne moze manje mislim da trosi negde oko 1.1 kg po satu doduse temperaturu u kotlu sam spustio na minimum minimuma . Ja sam temperaturu u kotlu podesio na 50 stepeni na termo manometru pokazuje 46 stepeni .



Moze broj pa da probam bar za sledecu sezonu .Hvala unapred .
 
Odgovor na temu

GSP VOZAC
Aleksandar Garilovic
Vozac
Gsp
Beograd

Član broj: 331784
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.01.2016. u 19:12 - pre 100 meseci
[quote]FelipE Pirot:
Citat:
GSP VOZAC:
Citat:
GSP VOZAC:
Citat:
commo15 bb:
To sto sam Vam napisao su otprilike neki optimalni parametri za oko 80 m2 dobro izolovanog prostora sa pvc stolarijom...inace to sto staklo crni,to je malo sa strane u gornjem delu ali vise je to prasina nego garez....e sad pelet je veoma bitan cinilac u celoj prici,odnosno najbitniji....ja koristim pelet iz B.Bašte,koji je kod nas proveren,i za sada nema problema.nema prosejavanja,nema mnogo pepela,nemojte se opterecivati sa tim .ako iole valja pelet sve ce pecka progutati pa i tu prasinu ako je nema enormno mnogo...a inace ima je u svakom peletu,negde manje negde više...parametre podesite prema sebi ali to su minimalna pomeranja od onoga sto sam vam napisao..

Hvala na svakoj pomoci ovde svaka pomoc dobro dodje.



Dali mozete da napisete koji pelet koristite mozda ima nekog ko ga prodaje u Beogradu . Sto se tice potrosnje peleta mislim da od ovoga sada ne moze manje mislim da trosi negde oko 1.1 kg po satu doduse temperaturu u kotlu sam spustio na minimum minimuma . Ja sam temperaturu u kotlu podesio na 50 stepeni na termo manometru pokazuje 46 stepeni .


Sa tom temperaturom od 50 u kotlu ocekuj za neki kraci period probleme sa kotlom i kondenzacijom !!!
Tacka 'Rose' je na 55 , a trebalo bi da kotao namestis barem na 60 T vode.




Joj to me i muci iskreno ali opet ne vidim odakle bi se taj kondez stvarao kada pec radi skoro 24h dimnjak je unutrasnji izolovan pa odatle ne bi trebalo da kondezuje a sama pec je kao i kod vecine u dnevnom boravku . Ali opet bi voleo da cujem i vase misljenje zasto i zvog cega bi se stvarao kondez .
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.01.2016. u 19:39 - pre 100 meseci
Pored kondenzata ces da imas i problem i sa turbatorima na pecki , tj zapusice se a i tako se javlja kondenzat
Ima tu dosta da se pise,samo veruj na rec

[Ovu poruku je menjao FelipE Pirot dana 16.01.2016. u 20:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.01.2016. u 22:09 - pre 100 meseci
evo malog saveta za novajlije kada se desi zaglavljivanje puza(ja imam MBSovu pecku i ludilo tvrd pelet eko wood iz petrovca na mlavi)...

vec smo ranije pominjali prvi korak kada se ovo desi:

1) prodzarati kroz rupu od strane casice (najveci broj slucajeva je cep pri vrhu puza koji se lako resi dzaranjem). nakon dzaranja (obicno se desi da se vec ovde resi problem) ispadne odredjena kolicina prasine i peleta, porkenuti load initial kako biste proverili da li je puz otkocen ako nije, idemo korak 2


2) moja crna statistika je da kada mi se desi ovaj korak, magacin mi je uvek bio skroz pun tako da sam morao celog da ga praznim. mora se isprazniti da bi se doslo skroz do puza. zatim je najbolje da se jacim usisivacem usisa i ono iz puza sto moze (usisivac za pepeo nije dovoljno jak, mora onaj normalan). nakon toga se ponadajte da nije neki plasticni/metalni deo zapao jer onda sledi gadno zezanje sa izvlacenjem. najcesce se desi da je zbog prasine neko parce peleta tako dobro zapalo izmedju dna i donje elise puza i to koci. cesto je puz tako okrenut da se tesko moze uociti. ovde je najbolje uzeti mobilni, upaliti kamericu i blic (cak najbolje mod za snimanje filmica posto tada u vecini aplikacija blic neprestano svetli), zumirati i traziti zlotvora. tako cete lakse uociti to malo govance (sorry na recniku) koje vam je izdrmalo kavez. posle toga je prica jasna, neki srafciger pa delji/guraj dok ne odglavite. opet load initial da se uverite da je to to
2a) vratiti pelet, uplatiti pecku i zapaliti pljugu za smirenje uz evenutalnu casicu ljute jer je problem resen uz olaksanje da puz nije pokvaren ;)


ja sam upravo zavrsio korak 2a). i da, magacin mi je bio pun :D


 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak17.01.2016. u 00:33 - pre 100 meseci
@Drizzt Do Urden

Vala,svaka ti je na mestu
 
Odgovor na temu

jasmincaba
student
Fakultet
Visoko, BiH

Član broj: 310598
Poruke: 48
..4302:d130:a508:816:b88c:cfb4



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak17.01.2016. u 09:23 - pre 100 meseci
Citat:
FelipE Pirot:
@jasmincaba
Koji pelet koristis, kazes da kosta 135E tona ?


Našao sam ovaj pelet u Vitezu, BiH. Nema nikakvih oznaka na vreći. Evo već 6ti dan peć radi bez čišćenja a čašica je prazna. Jedino mi se zna desiti da se napravi "most" na dnu spremnika, pa moram samo malo udariti po spremniku za pelet i nastavi se ubacivanje.
 
Odgovor na temu

jasmincaba
student
Fakultet
Visoko, BiH

Član broj: 310598
Poruke: 48
..4302:d130:a508:816:b88c:cfb4



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak17.01.2016. u 09:31 - pre 100 meseci
Citat:
FelipE Pirot:
Pored kondenzata ces da imas i problem i sa turbatorima na pecki , tj zapusice se a i tako se javlja kondenzat
Ima tu dosta da se pise,samo veruj na rec

[Ovu poruku je menjao FelipE Pirot dana 16.01.2016. u 20:57 GMT+1]


Sad me ti raspameti. Neki dan sam pričao sa čovjekom iz servisa MBS fabrike, mislim da se zove Zoran i on mi je rekao da ljudi najveću grešku prave sa velikom temp. i da je najbolje na ovim pećima postaviti odnos temperature prostorije i temperature vode u kotlu 1:2. Ja sam ga poslušao i stavio temp. prostorije na 24 C a temp vode na 50 C. Grije odlično, manje troši, sve super. E otkud sad kondenz?
 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
31.223.138.*

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak17.01.2016. u 11:41 - pre 100 meseci
Kad je T na polazu iz kotla 50 C povratna voda je na 20-30C a sa njom i cijeli donji dio kotla je hladan - eto odakle kondez. Pusti "majstore" i njihove priučene fore.

Kondenzacija na pelet kotlu nije opasna po sam kotao kao kod loženja uglja jer u peletu nema sumpora i ostalih neželjenih elemenata koji stvaraju kiselinu i nagrizaju kotao. Kondenzacija je opasna po novčanik jer se po orošenim zidovima kotla i turbulatorima lijepi sitni pepeo i formira sloj maltera koji je dobra izlolacija te sprečava predaju toplote gasova ka vodi. Pun je forum korisnika koji se žale na visoke temperature izduva upravo zbog opisanih razloga . Zaprljan kotao brzo gubi efikasnost i potrošnja skače 20 - 30 % za isti efekat grijanja.

[Ovu poruku je menjao maks-rs dana 17.01.2016. u 13:30 GMT+1]
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak17.01.2016. u 12:24 - pre 100 meseci
Kada je ovolika razilika od 20-30 stepeni od forlafa do riklafa (polaza-povrata) onda tu instalacija nije u redu,ili je mali precnik cevi pa je slabija cirkulacija ili ima mali broj rebara na radijatorima ili su panelni radijatori slabi jer su toplotni gubici objekta veci nego sto je instalacija grejanja,a sto se tice kondezacije integrisanih peci na pelet za dnevni boravak je svedena na minimum,moze da se primeti po malom crnilu kotla a nikako u vidu kapljanja kondezacije u komorama za ciscenje,bar kod mene i kod drugih ljudi koje poznajem i koji poseduju mbs peci za dnevni boravak
 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
31.223.138.*

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak17.01.2016. u 12:54 - pre 100 meseci
@Zoran

Ostavimo sad po strani valja li instalacija ili ne . Kod grijanja na čvrsto gorivo najbitniji podatak je temperatura povratne vode koja je uslov za pravilan rad kotla. U instalaciji bez mješajućeg ventila jedini način da se podigne T povratne vode je podizanje T polazne vode. Zato se i savjetuje 65 -70 C u polazu.

Kondenzacija u kotlu ne mora biti vidljiva u obliku curenja i kapanja - dovoljno je da bude kao magla na prozoru da bi napravila štetu.
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2063690 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.