Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2070831 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jasmincaba
student
Fakultet
Visoko, BiH

Član broj: 310598
Poruke: 48
..301:50a0:7136:b634:822e:c7e9



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.12.2015. u 20:06 - pre 101 meseci
Citat:
zoran.mika:
@jasmincaba

A da probas da ga mesas sa drvenim peletom sta znam da probas sa 2/3 drvenog a 1/3 ugljenog


Nema šanse da sagori ovaj pelet od uglja. Dovoljna je šaka ovog peleta koji se nakupi na dnu posude i ne može ništa da gori. Ovo mora da je pelet za neke posebne peći. Vrijedilo je probat.
 
Odgovor na temu

tomislav23980

Član broj: 331434
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.12.2015. u 21:02 - pre 101 meseci
Citat:
zoran.mika:
Danas nisam imao sta da radim pa resih da ocistim pec i da skinem bocne oplate da vidim dali na eletronici postoje prikljucci za externi termostat,postoje dva porta koja su prazna kod prikljucka sonde za ambijetalnu temperaturu ali na ploci ne pise oznaka za externi termostat pa se nisam usudio da doticni i prikljucim,vec kada sam skinuo i desnu oplatu resih i da usisam unutrasnjost peci,prosto sam se iznenadio koliko ima prasine od peleta koji se nakupio na motoru puza i motoru ventilatora,pa se seti i da pogledam koliko brzina ima pumpa,na ovo me posetio jasmincaba,i videh da ima tri brzine,smanjio sam sa dvojke na jedinicu.
Danas napravi i cetiri nova turbulatora i njih stavi,za sada sam primetio da mi se staklo ne garavi i da ima samo one belkaste prasine a i smanjila se temperatura izduvnih gasova u rednom rezimu sa 150.C na 125.C a u modulaciji sa 100.C na 90.C,propraticu ovaj rad peci pa vam javljam iskustva.







Da li ovi fabricki turbulatori treba da imaju malo lufta,ja sam skoro cistio pec i vecina je zapekla,skoro da ne mogu da ih pomerim ni za milimetar.Jel to ok ili da primenim silu?
 
Odgovor na temu

tomislav23980

Član broj: 331434
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.12.2015. u 21:13 - pre 101 meseci
Evo mog proseka ljudi za mesec dana:30 dana rada,16 sati rada dnevno prosek,750 kg peleta,25 m2 greje sama pec+80 m2 radijatori,izolacija osrednja.
Pelet no name-pun prasine zaglavljuje,pelet SPARROW Varvarin-nema prasine,ne zaglavljuje subjektivan osecaj male kal.vrednosti,ENERGOPELET Paracin slabiji dzakovi,ima prasine,ne zaglavljuje 100 posto bukva osecaj bolje kal.vrednosti,pelet SAVE THE WORLD za Italijansko trziste to je jedino sto sam razumeo trebalo bi da je Ivanjica,nema prasine,ne zaglavljuje ima duzih od propisanih-slican SPARROW-u.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.12.2015. u 21:35 - pre 101 meseci
Izgled zaprljanosti stakla sa dodatnim turbulatorima posle cetiri dana od ne ciscenja peci i plamena u rezimu 5. sa smanjenim obrtajima ventilatora od danas,napominjem brzo mi postigne zadatu temperaturu za nekih 20.minuta rada i udje u modulaciju,temperatura prostorije zadata na 24.C pec se ukljuci na 22.C radi u rezimu 5. do 24.C prelazi u modulaciju i gasi se na 26.C pec podesena na stand-by.




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.12.2015. u 21:40 - pre 101 meseci
Citat:
tomislav23980:
Citat:
zoran.mika:
Danas nisam imao sta da radim pa resih da ocistim pec i da skinem bocne oplate da vidim dali na eletronici postoje prikljucci za externi termostat,postoje dva porta koja su prazna kod prikljucka sonde za ambijetalnu temperaturu ali na ploci ne pise oznaka za externi termostat pa se nisam usudio da doticni i prikljucim,vec kada sam skinuo i desnu oplatu resih i da usisam unutrasnjost peci,prosto sam se iznenadio koliko ima prasine od peleta koji se nakupio na motoru puza i motoru ventilatora,pa se seti i da pogledam koliko brzina ima pumpa,na ovo me posetio jasmincaba,i videh da ima tri brzine,smanjio sam sa dvojke na jedinicu.
Danas napravi i cetiri nova turbulatora i njih stavi,za sada sam primetio da mi se staklo ne garavi i da ima samo one belkaste prasine a i smanjila se temperatura izduvnih gasova u rednom rezimu sa 150.C na 125.C a u modulaciji sa 100.C na 90.C,propraticu ovaj rad peci pa vam javljam iskustva.







Da li ovi fabricki turbulatori treba da imaju malo lufta,ja sam skoro cistio pec i vecina je zapekla,skoro da ne mogu da ih pomerim ni za milimetar.Jel to ok ili da primenim silu?



Primeni silu,mora da su prohodni.

 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.static.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.12.2015. u 08:36 - pre 101 meseci
Citat:
tomislav23980:
Evo mog proseka ljudi za mesec dana:30 dana rada,16 sati rada dnevno prosek,750 kg peleta,25 m2 greje sama pec+80 m2 radijatori,izolacija osrednja.
Pelet no name-pun prasine zaglavljuje,pelet SPARROW Varvarin-nema prasine,ne zaglavljuje subjektivan osecaj male kal.vrednosti,ENERGOPELET Paracin slabiji dzakovi,ima prasine,ne zaglavljuje 100 posto bukva osecaj bolje kal.vrednosti,pelet SAVE THE WORLD za Italijansko trziste to je jedino sto sam razumeo trebalo bi da je Ivanjica,nema prasine,ne zaglavljuje ima duzih od propisanih-slican SPARROW-u.


Koliko si plaćao pelet iz Paraćina
 
Odgovor na temu

tomislav23980

Član broj: 331434
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.12.2015. u 11:19 - pre 101 meseci
@miki67 170e,imas li neku preporuku za pelet u okolini?
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.static.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.12.2015. u 11:36 - pre 101 meseci
Ja sam iz Paraćin, pa zato sam pitao jere je on počeo sa proizvodnjom već kad sam nabavio pelet inače već četvrtu sezonu koristim boljevački, platio 175 eura.
Što se tiče preporuke nemam sve ti je to isto, kako čitam sa drugih foruma najbolji je neki iz bajne bašte, mada i ovaj boljevački spada u bolje, a ja lično nisam baš zadovoljan,
ali drugog izbora nisam imao. Probaću ovaj paraćinac pa da vidim.

 
Odgovor na temu

bandovicvladimir
Vladimir Bandovic
Zrenjanin

bandovicvladimir
Član broj: 141499
Poruke: 79
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://www.facebook.com/..


+11 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.12.2015. u 12:25 - pre 101 meseci
Pozdrav svima,

Poslednjih par nedelja sam počeo da razrađujem ideju upravljanja kotlom posredstvom interneta (još uvek se lomim da li da frontend bude obična responsive web stranica ili android aplikacija). Za početak sam planirao da implementiram samo najosnovnije upravljanje (paljenje, gašenje, definisanje vremena paljenja i gašenja u hrono modu, kao i monitoring vitalnih parametara (temperatura vode, pritisak u instalaciji, kodovi grešaka itd...).

Vlasnik sam kepo peći koja, kao i ostale konkurentske peći na tržištu, poseduje italijansku micronova elektroniku. Za samu peć imam samo reči hvale, evo druga godina kako se grejem k'o gospodin, osim što mi zaista nedostaje mogućnost da u specifičnim situacijama upalim/ugasim, pojačam/smanjim... pa sam zato došao na ideju da uz pomoć mikrokontrolera (arduino i esp8266) pokušam da realizujem zamisao. Mogućnosti su praktično neograničene, od dodavanja spoljnih sondi koje bi pratile spoljnu temperaturu, do dodavanja ultrazvučnih senzora koji bi pratili nivo peleta u spremniku. Neke od tih podataka je preglednije prikazivati u vidu grafikona. Prednost android aplikacije je što je moguće jednostavnije odraditi obaveštavanje prilikom javljanja nekih grešaka ili nestanka struje kod kuće (bilo u vidu mejla ili u vidu push notifikacije). Uspostavio sam komunikaciju sa kotlom i uspešno mogu da iščitavam i upisujem željene vrednosti. Na glavnoj ploči postoji CN13 konektor koji je namenjen za povezivanje sa oficijelnim micronova interfejsom (na početku teme je ja mislim vlada75 kačio fotografiju) pa sam taj konektor iskoristio kao "komunikacioni kanal".

Ono što sam zapazio ovde na forumu je da su mnogi objavljivali ukupno vreme rada na mesečnom nivou a ja nisam uspeo da skontam gde se taj podatak nalazi (kada se redovno koristi meni na samom kontroleru/displeju) a kontam da bi to mnogima značilo prilikom preciznijeg računanja potrošnje na mesečnom nivou. Da ste na mom mestu, šta biste lično želeli da ova aplikacija ima od pogućnosti? Koji parametri su po vama bitni da želite da možete da ih vidite kad niste kod kuće. Odmah bi se ogradio da ne planiram da pravim repliku kompletnog sistema menija (sa sve factory settings) jer je to izuzetno komplikovano, i zahteva prilično reverzibilnog inženjeringa obzirom da je micronova sve zatvorila a nigde nije dostupna zvanična tehnička dokumentacija.

Hvala unapred na odgovorima.
Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... iz zamrzivaca.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.12.2015. u 13:07 - pre 101 meseci
arduino oko 30ak evrica, ESP8266 manje od 10 i ulozeno vreme :)
od toga bi mogao da odradis fin poslic :)

mislim da je dovoljno ocitavati potencijalne greske i odraditi opcije paljenja, gasenja, setovanja temperature vode, prostorije i snage, ocitvati osnovne parametre (mod rada, setovana snaga, brzina ventilatora, temp. izduvnih gasova, temp vode, temp na sondi za prostoriju).
ne znam za kepa ali za MBS mislim da ne postoji parametar za ocitavanje pristika u sistemu...
Za vreme rada peci ne znam napamet, kada se vratim sa posla pogledacu dal i psotoji bas taj za mesecni nivo, mislim da ne vec na ukupno vreme od poslednjeg restarta tog parametra ali nisam 100% siguran.
 
Odgovor na temu

bandovicvladimir
Vladimir Bandovic
Zrenjanin

bandovicvladimir
Član broj: 141499
Poruke: 79
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://www.facebook.com/..


+11 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.12.2015. u 13:19 - pre 101 meseci
Kod Kepo-a je pritisak moguće očitavati iz pretposlednje stavke u glavnom meniju - Menu 08 State stove. Kada se odabere ova opcija na displeju se svake sekunde smenjuju vitalni parametri (temperatura izduvnih gasova, pritisak u instalaciji, dužina rada puža, preostalo vreme do sledećeg čišćenja gorionika...)

[Ovu poruku je menjao bandovicvladimir dana 29.12.2015. u 15:55 GMT+1]
Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... iz zamrzivaca.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.12.2015. u 15:02 - pre 101 meseci
inace arduino u kombinaciji sa ESP8266 je stvarno odlicna dzidzabidza...za mali kes moze da se odradi 'pametna gajba'...
samo da mi klinci porastu i postanu malo samostalniji pa da ulovim vreme za hobi ;)
 
Odgovor na temu

goshy
student

Član broj: 250917
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.12.2015. u 17:55 - pre 101 meseci
Drugari,

Vezano za moj problem radijatora koji je neravnomerno zagrejan (do pola zagrejan). Mislim da sam na putu da resim problem. Temperatura kada se palila pumpa mi je bila
podesena na 58 stepeni, tako da radijator nije mogao da se zagreje ravnomerno. Po savetu majstora koji mi je radio instalaciju podesio sam taj parametar na 40 stepeni. Odmah se zagrejao i donji deo radijatora. Ja bih povecao temperaturu kada se pali pumpa na vise stepen, npr 45 ili cak 50, ali cu veceras ispostovati coveka i ostaviti na 40 pa videti da li na taj nacin moze da dodje do zeljene temperature od 55 u kotlu.

Skinuo sam bocnu stranu, pumpa ima 2 brzine i podesena je na drugu brzinu.

Pitanje za vas, na kojoj temperaturi je podesena pumpa da se pali kod vas?
 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
*.static.corp.blic.net.

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.12.2015. u 07:35 - pre 101 meseci
Kod mene je podešena na 53 / 51 C , išao bi i na veću temperaturu ali nije preporučljivo zbog naglog širenja cijevi i radijatora kad vrela voda pojuri u hladan sistem. Po onome što si napisao izgleda da pokrećeš peć sa malom snagom pa se pumpa non stop pali i gasi.
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

goshy
student

Član broj: 250917
Poruke: 12
82.117.201.*



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.12.2015. u 09:06 - pre 101 meseci
Hvala na brzom odgovoru. Svakako ima logike u vašoj pretpostavci.

Ono što me buni jeste da kada zadam temperaturu u kotlu od 60 stepeni, okidač za pumpu na 50, režim rada na work 3 (ne modulat), temperatura vode u kotlu nikada ne pređe 50 stepena, već imam osećaj da postoji neka blokada od 4 stepena hoda do okidača pumpe.

Nadam se da sam lepo objasnio. Dakle, temperatura u kotlu dodje do 50, upali se pumpa, voda se hladi do 46 i nakon toga se opet podiže do 50. Da li postoji neko logično objašnjenje za dati problem?
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.12.2015. u 09:13 - pre 101 meseci
@goshy

Ili ti je mala ambijentalna temperatura pa udje u modulaciju pa ne moze da postigne vecu temperaturu vode,jer imas vece temperaturne gubitke,ili parametri za ubacivanje peleta u rezimu 3. su mali
 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
*.static.corp.blic.net.

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.12.2015. u 09:32 - pre 101 meseci
Ili su gubici toplote u grijanom prostoru preveliki da bi ih peć na trojci savladala. Krenite sa grijanjem sa snage 5.

Inače dosta korisnika pravi ovu istu grešku misleći da štede na taj način što dopuštaju peći da se muči po 3-4 sata na maloj snazi da dostigne zadate parametre.Zaboravlja se da je u ova 3-4 sata temperatura povratne vode izuzetno niska ( većina nema mješajući ventil ) reda 20 -30 C što je raj za stvaranje kondenzacije u peći. Sama po sebi kondenzacija na pelet pećima nije toliko opasna ( nema SO2 kao ugalj ) ali ima nezgodnu propratnu pojavu da se po njoj lijepi sitni pepeo pogonjen ventilatorom i formira sloj izolacije po izmjenjivaču što dovodi do pada iskorištenja i porasta temperature izduvnih gasova.

[Ovu poruku je menjao maks-rs dana 30.12.2015. u 11:01 GMT+1]
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.static.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.12.2015. u 10:36 - pre 101 meseci
Pumpa treba da bude nameštena da se uključuje na 45C ili na 43C i da radi peć od režima 5. U potpunosti se slažem sa Maks-rs vrlo lepo napisano i objašnjeno.
Razlika uključenja pumpe do isključenja je 3 stepena. Pumpa nameštena na 50C vrlo teško postiže veće temperature uz mučenje.
Kod mene pumpa uključuje na 45C i vrlo brzo dođe do 60C i od te temperature voda varira od 56-60C normalno kad je hladnije.
Kad se jednom podesi peć sa svim mogućim podešavanjima samo se posle menja u zavisnosti od hladnoće, temperatura vode i prostora.
Kod mene je sada namešteno 30C za prostor i 61 vode. Ovo za one koji ne koriste stend-by.
 
Odgovor na temu

goshy
student

Član broj: 250917
Poruke: 12
82.117.201.*



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.12.2015. u 11:08 - pre 101 meseci
Očigledno je nešto sa parametrima u mojoj peći problem. Mada vidim da sam i ja sa komandama pogrešio, do sada sam je puštao da radi na trojci, mora još da se pojača.

Kada uključim peć i zadam joj temperaturu vode od 60 stepeni, a 50 stepeni za okidač pumpe, temperatura u kotlu relativno brzo dođe do 50. Onda sledi obaranje temperature vode, ali samo za 4 stepena na 46. Voda u radijatoru je hladna. Zašto je ne obori onda još, nego samo za 4 stepena. Onda se pojačava temperatura do 50 i opet je obara na 46. Rezultat svega toga je da su mi radijatori topli celom dužinom (makar jedan problem rešen), ali želim da temperatura kotla bude makar 55 a uskoro i 60 sa pravom zimom.

Popisaću večeras sve parametre peći, pa ću postaviti.

Prostor iz velike pepeljare sam čistio (gomila finog pepela), turbulatore sam čistio sa donje strane, poklopac sa gornje strane ispod keramike nisam uspeo da skinem (skinem dva šrafa, ali kao da je zapeklo, te ne mogu da skinem oplatu).
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.static.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.12.2015. u 11:15 - pre 101 meseci
Ako nisi do sada skidao onda i mora da zapekne. Udri drvetom, gumenim čekićem, da se malo razmrda ploča.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2070831 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.