Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Button umjesto linkova koji prosljedjuju? (JSP)

[es] :: Web aplikacije :: Button umjesto linkova koji prosljedjuju? (JSP)

[ Pregleda: 759 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DARK_MESSIAH
Student

Član broj: 302569
Poruke: 22
82.118.5.*



+6 Profil

icon Button umjesto linkova koji prosljedjuju? (JSP)10.09.2012. u 21:10 - pre 141 meseci
Pozz svima;

Da skratim priču što više mogu... Napravio sam bazu u kojoj imam unešene korisnike. Napravio sam login dio gdje obični korisnik može pretražiti registrovane članove, a Administrator može dodavati nove. Eh sad, kad administrator doda korisnika, on se prikazuje u tabeli odmah ispod te forme za dodavanje, gdje pored svakog tog korisnika ima opcija s kojom aktiviram tog korisnika (jer kad se registruje, status mu bude neaktivan dok admin ne odobri), i opcija da obrišem tog korisnika.. Problem mi je za te dvije opcije, jer ja sam to riješio sa linkovima. Kraj svakog korisnika su mi linkovi od stranice "aktiviraj.jsp" i "brisi.jsp" gdje npr. u "brisi.jsp" imam sljedeće :
Code:
<%@page contentType="text/html" pageEncoding="UTF-8"%>
<jsp:useBean id="korisnik" class="model.Korisnik" scope="session"/>
<!DOCTYPE html>
<%
int idkorisnika=Integer.parseInt(request.getParameter("id"));
if(korisnik.brisanje(idkorisnika))
        response.sendRedirect("korisnik.jsp");
else
    out.println("!!!");
%>


i u korisnik.jsp, u okviru for petlje imam ovo: (dio koda vezan za brisanje samo)
Code:
<td><a href="brisanje.jsp?id=<%=k.getId()%>">Brisanje</a></td>


Isto je i za aktiviranje, samo što je pozvana metoda "aktiviraj" umjesto "brisanje"...
Moje pitanje je sljedeće:
Kako da umjesto ta dva linka što stoje kraj korisnika, da stavim dva button - a koji će klikom na njih obrisati, odnosno aktivirati korisnika ?
 
Odgovor na temu

DARK_MESSIAH
Student

Član broj: 302569
Poruke: 22
82.118.5.*



+6 Profil

icon Re: Button umjesto linkova koji prosljedjuju? (JSP)11.09.2012. u 14:17 - pre 141 meseci
Riješeno... Može lock.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Button umjesto linkova koji prosljedjuju? (JSP)

[ Pregleda: 759 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.