Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

HP Photosmart 320 + FreeBSD 5.2 pomoć!!

[es] :: BSD :: HP Photosmart 320 + FreeBSD 5.2 pomoć!!

[ Pregleda: 3218 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

astaroth
Marko Borgia

Član broj: 14759
Poruke: 39
*.sbb.co.yu



Profil

icon HP Photosmart 320 + FreeBSD 5.2 pomoć!!04.03.2004. u 19:59 - pre 244 meseci
Pozdrav,

Prešao sam sa Linuxa na FreeBSD i moram priznati da sam oduševljen. Slackware je dosta toga uzeo sa BSD-a tako da mi migracija nije bila neki problem. Međutim, ostala mi je jedna nedoumica tj. problem. Kako da u BSD-u pristupam svom digitalnom fotoaparatu. U pitanju je HP Photosmart 320. Pokušao sam kao u Slacku preko gtkam-a, gphoto i ostalih paketa koji se moraju instalirati da bi sve radilo. Nakačim HP na USB i pokrenem GTkam...kliknem na autodetect i on skapira da je to HP Photosmart 320, počne da ga čita i onda mi javi "PTP I/O Error Could not list / on camera". Tražio sam objašnjenja po Netu i naišao na svašta...ali mi ništa nije pomoglo. Bilo bi mi žao da uz ovako divan OS ne mogu još i tu sitnicu da radim..u pitanju je FreeBSD 5.2. Kernel je kompilovan da podržava usb, uhci, umass..ma sve što treba..valjda?:) kada ukucam usbdevs vidim photosmart 320 Hewell Pacard
Dat Rosa Mel Apibus!
 
Odgovor na temu

astaroth
Marko Borgia

Član broj: 14759
Poruke: 39
*.sbb.co.yu



Profil

icon Re: HP Photosmart 320 + FreeBSD 5.2 pomoć!!06.04.2004. u 20:08 - pre 243 meseci
Resio sam problem sa kamerom pa da podelim sa ljudima...mozda nekom zatreba...dakle, prvo udjete u "SETUP" kamere i izaberete "USB Configuration". Tamo umesto "Digital camera" izaberete "Disk Drive". Sada povezete kameru na USB i uradite:

mount /dev/da0s1 -t msdos /camera i to je to. Mozete lepo kopirati slike iz /camera na HD...
Dat Rosa Mel Apibus!
 
Odgovor na temu

[es] :: BSD :: HP Photosmart 320 + FreeBSD 5.2 pomoć!!

[ Pregleda: 3218 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.