Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa memorijskom karticom

[es] :: Windows aplikacije :: Problem sa memorijskom karticom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8124 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

amy-lee

Član broj: 306211
Poruke: 8
*.teol.net.



Profil

icon Problem sa memorijskom karticom26.08.2012. u 11:42 - pre 141 meseci
Pozdrav svima
Nova sam ovde, pa se unapred izvinjavam ako sam promasila forum za ovu temu, ali zaista mi treba hitno pomoc.
Naime, imam problem sa memorijskom sd karticom i pokusavam da povratim slike koji se nalaze na njoj. Po preporukama korisnika foruma, skinula sam sa neta program easy recovery pro. (trial verzija), i on mi je zaista prikazao sve slike sa kartice, ali problem je kad ih ja pokusam sacuvati na racunaru, on mi trazi aktivacijski kod ili da kupim program. Sad ne znam sta da radim, jel moze da se nadje neka verzija tog programa koja ce mi dopustiti i da sacuvam slike? Samo da napomenem, probala sam i neke druge recovery programe, ali nijedan nije cak uspio ni ocitati karticu.
Ako imate nekih predloga, dobro mi mi doslo.


Unapred hvala
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Problem sa memorijskom karticom26.08.2012. u 12:57 - pre 141 meseci
Recuva
Besplatan, pouzdan, odličan.
 
Odgovor na temu

amy-lee

Član broj: 306211
Poruke: 8
*.teol.net.



Profil

icon Re: Problem sa memorijskom karticom26.08.2012. u 13:48 - pre 141 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Recuva
Besplatan, pouzdan, odličan.

Hvala Slobo, ali Recuva je jedan od programa koji mi uopste nije hteo ni ocitati karticu.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Problem sa memorijskom karticom26.08.2012. u 14:35 - pre 141 meseci
Ako Windows može da vidi tu karticu, videće je i Recuva.
Probaj da slediš korake kao na slikama, i izaberi tvoju karticu:





Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Problem sa memorijskom karticom26.08.2012. u 14:47 - pre 141 meseci
Citat:
Naime, imam problem sa memorijskom sd karticom i pokusavam da povratim slike koji se nalaze na njoj.


Da li se te slike nalaze na kartici, ili si ih ti ili neko drugi obrisala sa nje?
 
Odgovor na temu

amy-lee

Član broj: 306211
Poruke: 8
91.205.68.*



Profil

icon Re: Problem sa memorijskom karticom26.08.2012. u 20:16 - pre 141 meseci
Probala sam sa Recuvom, nece. Nakon skeniranja, nista ne pronadje na kartici.
A, inace nije kartica formatirana, vec je odjednom prestala da radi i kad je prikljucim na komp. izbacuje mi poruku hocu li da je formatiram. Ali, bojim se da ce se sve obrisati. A, da li mozda treba da je formatiram , pa probam sa ovim programom...?

P.s. zaista se ne razumijem u ove stvari
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.230.*



+627 Profil

icon Re: Problem sa memorijskom karticom26.08.2012. u 20:28 - pre 141 meseci
Nemoj da formatiraš... ;)

Da li si pokušala i The Deep Scan option?
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

amy-lee

Član broj: 306211
Poruke: 8
91.205.68.*



Profil

icon Re: Problem sa memorijskom karticom26.08.2012. u 20:40 - pre 141 meseci
Jesam, ali opet nista...
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.230.*



+627 Profil

icon Re: Problem sa memorijskom karticom26.08.2012. u 20:55 - pre 141 meseci
:(

Da li znaš ko je proizvođač i koji je model kartice?

Da li je easy recovery pro baš prikazao preview tvojih fotografija ili ih je samo izlistao po nazivu?
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

amy-lee

Član broj: 306211
Poruke: 8
91.205.68.*



Profil

icon Re: Problem sa memorijskom karticom26.08.2012. u 21:00 - pre 141 meseci
Na njoj samo pise micro SD. Inace, tu karticu sam koristila u Samsung mobilnom telefonu.
 
Odgovor na temu

amy-lee

Član broj: 306211
Poruke: 8
91.205.68.*



Profil

icon Re: Problem sa memorijskom karticom26.08.2012. u 21:07 - pre 141 meseci
Citat:
valerijan:
:(

Da li znaš ko je proizvođač i koji je model kartice?

Da li je easy recovery pro baš prikazao preview tvojih fotografija ili ih je samo izlistao po nazivu?


Prikazao je preview.
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Problem sa memorijskom karticom26.08.2012. u 21:43 - pre 141 meseci
Citat:
amy-lee:
Probala sam sa Recuvom, nece. Nakon skeniranja, nista ne pronadje na kartici.
A, inace nije kartica formatirana, vec je odjednom prestala da radi i kad je prikljucim na komp. izbacuje mi poruku hocu li da je formatiram. Ali, bojim se da ce se sve obrisati. A, da li mozda treba da je formatiram , pa probam sa ovim programom...?

P.s. zaista se ne razumijem u ove stvari :(



Ovo je vec druga situacija od one koju si opisala u tvom prvom postu.

Ovde je jedino resenje da probas da pristupis kartici preko neke live distribucije linuxa ili WinPe. Postoji mogucnost i da je kartica zavrsila svoj vek, pa cak je ni format ne bi vratio u zivot.

Znaci, probaj prvi predlog, ako uspes, onda formatiraj karticu. Srecno.
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
gateway.tfcc.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Problem sa memorijskom karticom27.08.2012. u 09:08 - pre 141 meseci
@amy-lee: pitanje je koliko su ti zaista bitne fotografije na toj kartici?

Vidiš, za razliku od običnih hard-diskova, koji podatke čuvaju na potpuno drugačiji način - kartice su nenormalno osetljive, i jedna greška i podaci odoše - PUF! A kada podaci sa kartice jednom nestanu zauvek - ne postoji kompanija, ili softver, koji to mogu vratiti nazad. Čuo sam za slučajeve koji su plakali u HelpDisc-u...

Sa ovim gore izrečenim - nije mi baš najjasnije zašto se igraš podacima na kartici - ako si već laik kako tvrdiš? Osim ako ti podaci i nisu naročito bitni.

Princip je prost: od gomile softvera, jedan jedini je detektovao slike: košta 79 dolara da ga kupiš na godinu dana. Ako je to jedini softver, i ako ti slike vrede više nego 79 dolara: plati softver, i gotova stvar. Sama kažeš da besplatna rešenja nisu pomogla - dakle, ovaj treba da vredi više, jer može ono što ostali ne mogu.
======

Ili odnesi karticu kod profesionalaca - pri tom, u profesionalce ne spadaju klinac iz kraja, ortak koji zna ponešto i muž od prijateljice sa posla: profesionalac je firma koja se bavi uglavnom ili isključivo time: vraćanjem podataka sa medija. profesionalci koštaju bogato, ali opet:pitanje je koliko ti zaista vrede te slike.

======
Ili zaboravi na slike.

Da si nam ovde nastupila sa problemom tipa "podaci nisu bitni nego želim da učim", ili tipa "nijedan softver ne vidi, šta sad": prvi bih skočio da pomognem, jer sam i ja ovde naučio ohohoohoohoo stvari: ali, kad tvoje slike ne vrede ni tih pishljivih 79 dolara - oko 65 evra - oko 130 maraka: pa znaš šta, meni vrede još manje.

====

Izvini ako zvučim oštro (ladna kafa za dobrojutro jer nije bilo struje...) jer nije mi namera da podižem tenziju, ili slično - sve što želim je ustvari da ti kažem da ako želiš da ja, ili drugi, vrednuju tvoje stvari, moraš prvo da ih ti vrednuješ. A kartice su stvarno toliko osetljive da bilo kakvo igranje (kao što su pokušaji sa različitim softverom, na primer) sa njima može dovesti do gubitka svega.

====

Inače, dobrodošla na forum, gde niko neće podržati krekovan softver. Čak ni za jednokratnu upotrebu :)
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa memorijskom karticom27.08.2012. u 09:41 - pre 141 meseci
To što je prikazao preview ne mora da znači da će da vrati slike, možda je u pitanju samo thumbnail prikaz ... mada mi je čudno da nijedan drugi program ne nalazi baš ništa. Kako je uopšte priključiš na komp, imaš čitač kartica ili je u pitanju laptop sa čitačem? Da li i u telefonu ne vidi slike tj jel tu prvo prestao da ih prikazuje pa si probala čitač?
U svakom slučaju fleške i memorijske kartice ne bi trebalo koristiti kao mesto za trajno čuvanje, jedino da se koriste u telefonima ili aparatima i da se što češće sadržaj prebaci u komp. Onda će i u ovakvim slučajevima šteta da bude mala.
 
Odgovor na temu

optimizator

Član broj: 287252
Poruke: 357



+541 Profil

icon Re: Problem sa memorijskom karticom27.08.2012. u 09:53 - pre 141 meseci
Citat:
 Probala sam sa Recuvom, nece. Nakon skeniranja, nista ne pronadje na kartici.


Zdravo amy-lee...
Kartica je zablokirala i moraćeš da uradiš formatiranje da bi je uopšte prepoznao kompjuter ili telefon! Pošto ti malo toga sad preostaje uradi formatiranje ali NEMOJ dubinsko i detaljno nego brzo formatiranje.Nakon toga skeniraj Recuvom i dobićeš svoje fotose nazad,( istina ne sve i ne potpune) ali bi trebalo da vrati najveći deo!
Važno je samo da nakon formatiranja ništa novo ne upisuješ na nju,čak je nemoj ni vraćati u telefon da ne bi on upisao nove podatke o indetitetu i automatski formirao nove fascikle (imam Samsungov telefon sa 16gb karticom u njemu) pa znam da on to radi.
Znači posle tog brzog formatiranja stavi je u adapter koji si dobila sa njom,pa je uštekaj u kompjuter (ako imaš čitač kartica)
ili nabavi usb flash drive micro sd card reader pa posle je skeniraj Recuvom.Inače ima još besplatnih programa,kao na primer Glary-Undelete http://download.cnet.com/Glary...206.html?tag=main;dropDownForm
Pozz i srećno.
 
Odgovor na temu

amy-lee

Član broj: 306211
Poruke: 8
91.205.68.*



Profil

icon Re: Problem sa memorijskom karticom27.08.2012. u 16:09 - pre 141 meseci
Prvo, hvala svima sto se trudite da mi pomognete

@ newtesla
kartica je bila u telefonu i nisam je koristila za cuvanje podataka i slika. Vec jednostavno sve slike sa odmora su se na njoj sacuvale i tokom odmor je doslo do problema, tako da iako mozda nisam zvucala zabrinuto te slike su mi jaaaaaaaako bitne i vrijedne
Sto se tice kupovine programa ili odlaska profesionlacu, znam i ja da mi to na kraju preostaje, ali sam htela da cujem imate li vi neki savet, neki program koji bi mi pomogao oko vracanja slika, bez kupovine programa.

@calexx
karticu prikljucujem na laptop pomocu citaca kartica. A, inace kartica je bila u telefonu i tu je odjednom prestala normalno da funkcionise i pocela da izbacuje obavestenja da je formatiram.

@optimizator
ipak ne bih da je formatiram zbog par izuzetno dragih slika...


 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
gateway.tfcc.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Problem sa memorijskom karticom27.08.2012. u 20:20 - pre 141 meseci
I ja bih ti savetovao da maksimalno zaobiđeš formatiranje kartice, za sada.

Koja je tačno verzija tog Easy recovery pro koji ti vidi slike?
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
109.122.127.172



+35 Profil

icon Re: Problem sa memorijskom karticom27.08.2012. u 21:21 - pre 141 meseci
Poslao sam ti link na mail.
 
Odgovor na temu

amy-lee

Član broj: 306211
Poruke: 8
91.205.68.*



Profil

icon Re: Problem sa memorijskom karticom29.08.2012. u 14:59 - pre 141 meseci
@ zorane,
ovaj program mi prepozna karticu, ali ne ocita nijednu sliku.
@ newtesla
Ontrack EasyRecovery10 Professional
 
Odgovor na temu

highroad
Dejan Djordjevic
Student

Član broj: 280077
Poruke: 9
178.175.95.*



Profil

icon Re: Problem sa memorijskom karticom04.04.2014. u 13:17 - pre 122 meseci
Imam problem sa SD memorijskom karticom (Kingston). Problem je nastao kada je kartica iz jednog fotoaparata ubacena u drugi radi pregleda slika i nakon toga se ne moze pristupiti samoj kartici...sistem je prepoznaje, ali nema pristupa. Probao sam preko ovih programa koji su ovde prethodno navedeni i jos par, ali bez uspeha. Neki programi ne vide karticu, a neki prikazuju kao da nema podataka na istoj. Ima li neko neki predlog kako da resim problem? Hvala.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Problem sa memorijskom karticom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8124 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.