Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

fuji f70exr problem

[es] :: Digitalni fotoaparati :: fuji f70exr problem

[ Pregleda: 2051 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kvazarija
xxx

Član broj: 284054
Poruke: 14
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon fuji f70exr problem21.08.2012. u 22:54 - pre 142 meseci
Da li neko moze da mi kaze sta je problem u aparatu?F70exr je model Fuji-ja...naime kada snimam video zapis sve je najnormalnije,zumira savrseno u toku snimanja,cista slika...a kada slikam redovno onda se pojavljuje preosvetljena slika sa linijama,nije umrljana vec svetla jako...a kada slikam recimo po tri slike u kontinuitetu onda ispadne prva i druga presvetla a treca cista...sta se dogadja sa aparatom?Hvala unapred...
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
..f0b:1af2:95e8:2fcc:7944:b606

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: fuji f70exr problem21.08.2012. u 23:01 - pre 142 meseci
Da li taj aparat ima nesto sto se zove exposure bracketing i da li ti je to slucajno upaljeno?
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

kvazarija
xxx

Član broj: 284054
Poruke: 14
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: fuji f70exr problem21.08.2012. u 23:08 - pre 142 meseci
Citat:
pajaja:
Da li taj aparat ima nesto sto se zove exposure bracketing i da li ti je to slucajno upaljeno?


A gde da vidim to?Ne razumem se bas toliko...da li mozete da mi pojasnite malo?
EDIT...Ako mislite na ekspozituru i njene vrednosti pa da je iz tog razloga slika presvetla,ne,nije to u pitanju...slika je sa linijama i kao u izmaglici,dok je na samom ekranu kada hocu da uslikam sve ok...
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: fuji f70exr problem22.08.2012. u 13:10 - pre 142 meseci
otišao shutter na objektivu... probaj slikati po noći i trebalo bi biti OK. ako je tako, ne znam koliko se servis isplati.
 
Odgovor na temu

kvazarija
xxx

Član broj: 284054
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: fuji f70exr problem22.08.2012. u 19:35 - pre 142 meseci
Citat:
miko.s:
otišao shutter na objektivu... probaj slikati po noći i trebalo bi biti OK. ako je tako, ne znam koliko se servis isplati.


Hvala na odgovoru...Uspem ja da uslikam i slike po danu ALI samo kada namestim da aparat uradi kontinuirani snimak,odnosno dva,tri,cetiri frejma jednog te istog kadra,onda jedan bude cist a ostali ne...Koliko sam razumeo,kada je slika presvetla sa izmuljanim nijansama,neprepoznatljiva,onda je uglavnom problem CCD senzor ali tada nijedna slika nece biti cista...Par ljudi mi je reklo da je to ILI FLAT KABL NA BLENDI ILI SHOOTER...Za flat kabl na blendi je opravka do 3500 din a za taj doticni Shooter ne znam...Da li vi znate mozda otprilike?
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: fuji f70exr problem23.08.2012. u 13:37 - pre 142 meseci
može bit flat kabel, ali mislim da u tom slučaju objektiv nebi uopće fokusirao. ako je otišao shutter onda bi trebalo mijenjati cijeli objektiv. servis u tom slučaju može koštati skoro kao nov aparat.
potražite na ebayu polovni aparat isti takav, ili objektiv za njega. zna se naći za 30-40 eura isti aparat, 70exr je već dosta star. evo isti aparat, piše da se ponekad ne želi upaliti, za niti 20 eura. uzmete fino taj, i odnesete kod nekoga da zamjeni objektiv iz jednog aparata u drugi...
neću linkat, ali samo upišite 70exr na ebay i naći ćete ga.
 
Odgovor na temu

kvazarija
xxx

Član broj: 284054
Poruke: 14
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: fuji f70exr problem28.08.2012. u 12:24 - pre 141 meseci
Citat:
miko.s:
može bit flat kabel, ali mislim da u tom slučaju objektiv nebi uopće fokusirao. ako je otišao shutter onda bi trebalo mijenjati cijeli objektiv. servis u tom slučaju može koštati skoro kao nov aparat.
potražite na ebayu polovni aparat isti takav, ili objektiv za njega. zna se naći za 30-40 eura isti aparat, 70exr je već dosta star. evo isti aparat, piše da se ponekad ne želi upaliti, za niti 20 eura. uzmete fino taj, i odnesete kod nekoga da zamjeni objektiv iz jednog aparata u drugi...
neću linkat, ali samo upišite 70exr na ebay i naći ćete ga.


Pozdrav,da li znas kako ide kupovina delova sa E-baya?Ja sam iz Srbije a serviser mi kaze da oni nemaju mogucnost narucivanja sa E-baya iz Srbije...
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: fuji f70exr problem28.08.2012. u 13:18 - pre 141 meseci
ne znam kako je kod vas.... trebas sa bankom vidit. treba ti visa/mastercard/american kartica da mozes napraviti paypal account. ja sam sebi dao napraviti posebnu internet karticu (debitnu) s kojom ne mogu u minus i lako preko interneta prebacujem na nju novce koliko mi treba. ne znam dali neka banka u srbiji to nudi, trebala bi.

isto tako ne znam sta se desava jednom kada roba udje u srbiju, dali stoji na carini, koja su pravila porezovanja, dali treba spediter ili ide preko poste... raspitaj se... meni je ebay olaksao zivot :P

 
Odgovor na temu

kvazarija
xxx

Član broj: 284054
Poruke: 14
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: fuji f70exr problem28.08.2012. u 15:24 - pre 141 meseci
Citat:
miko.s:
ne znam kako je kod vas.... trebas sa bankom vidit. treba ti visa/mastercard/american kartica da mozes napraviti paypal account. ja sam sebi dao napraviti posebnu internet karticu (debitnu) s kojom ne mogu u minus i lako preko interneta prebacujem na nju novce koliko mi treba. ne znam dali neka banka u srbiji to nudi, trebala bi.

isto tako ne znam sta se desava jednom kada roba udje u srbiju, dali stoji na carini, koja su pravila porezovanja, dali treba spediter ili ide preko poste... raspitaj se... meni je ebay olaksao zivot :P



Srbija ne radi sa Pay pal-om a prema tome i E-bay otpada izgleda...Nasao sam kompletan Lens kit za F70 exr,kosta otprilike 20 dolara...Servis mi kaze da je to ono sto mi treba ALI ja ne mogu to da narucim!...Strasno...Srbija je propast izgleda...pazi,20 dolara je kompletan Lens,samo se namesti kabel i to je to...pa neka izadje i 30 evra sve ukupno opet mi se isplati...ALI servis nece da ima posla sa Ebay-om...
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.opera-mini.net.



+32 Profil

icon Re: fuji f70exr problem28.08.2012. u 17:30 - pre 141 meseci
ma, mislim da je neko iz srbije kupovao na ebayu. jedino ne znam dali preko paypala ili nekako drugacije. u bih znam da paypal ide, i ne treba spediter. ako imate nekoga tamo, mozda bi se to dalo i kupiti. ali mislim da moze i u srbijut,piu. ima tema na forumu o ebayu, sjecam se. prelistaj m uhalo... 30 eura je jeftino u odnosu na nov aparat.
 
Odgovor na temu

castello
Bor

Član broj: 156910
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: fuji f70exr problem28.08.2012. u 18:41 - pre 141 meseci
probaj ovde :)
http://www.facebook.com/ebay.kupovina.5?ref=ts
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: fuji f70exr problem

[ Pregleda: 2051 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.