Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 43011 | Odgovora: 284 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
178.79.43.*



+265 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!17.08.2012. u 21:52 - pre 143 meseci
Koja bre masa, bilo ih je oko dvadesetak u grupi koja je izresetana, policije je bilo na tom mestu vise!!!!
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!17.08.2012. u 22:03 - pre 143 meseci
Citat:
Sceka:
 Pa tolika masa strajkaca moze golim rukama da ih raskomada. A vidi se na snimcima/slikama da su naoruzani sipkama i macetama.
To znači da je trebalo da ih pobiju kao zečeve? Blagi Bože.
Policija je pred štrajkače poslata bez opreme za razbijanje demonstracija (štitovi, panciri, vodeni topovi, suzavci, gumeni meci..), samo oružje i bojeva municija. Može im se, tamo je jeftin život, pogotovo ako radiš u rudnicima dijamanata i plemenitih metala inostranih kompanija... koga briga za to :-(

Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!17.08.2012. u 22:05 - pre 143 meseci
@zmej - Ja pricam na bazi klipova koje sam video, izmedju ostalog i tvoj a na koji najvise baziram moje misljenje. A ti pricas kao da si bio tamo i sve relevantne podatke znas, u najmanju ruku. Pa malo smesno a narocito zestina kojom napadas, kao da poznajes nekoga od stradalih pa znas da je andjeo od coveka i krivo ti sto to niko ne vidi. Hmm...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!17.08.2012. u 22:12 - pre 143 meseci
Citat:
MyWay: To znači da je trebalo da ih pobiju kao zečeve? Blagi Bože.
...

Pa pazi, imao sam prilike, nekoliko, da me napada vise od dvojice, jednom prilikom njih 5. Niko nije imao oruzje, noz, bokser, stanglu, palicu, ciglu... nista! Samo ruke i noge. Da sam imao pistolj, a nisam jer nikada nisam voleo da ga nosim!, bez razmisljanja bih ga upotrebio! Garantovano. Ovako sam izvukao zivu glavu, sa dosta preloma i ostalih povreda (isecena usna toliko da nisam mogao danima ni supu da popijem na slamku...!), samo zato sto je pritekla "u pomoc" slucajno naisla starija gospodja. Pomoc se sastojala u njenom vristanju pa su prisli jos neki...

Dobro znam kako je kad masa poludi! To, na kraju krajeva, zna svako ko je ikada bio na nekoj vecoj fudbalskoj utakmici pa kad se zarvsi pa kad pone "stampedo" pa u toj potpuno mirnodopsoj situaciji mozes glavu da izgubis a niko te ne mrzi i niko te ne napada.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
178.79.43.*



+265 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!17.08.2012. u 22:30 - pre 143 meseci
Citat:
Sceka: @zmej - Ja pricam na bazi klipova koje sam video, izmedju ostalog i tvoj a na koji najvise baziram moje misljenje. A ti pricas kao da si bio tamo i sve relevantne podatke znas, u najmanju ruku. Pa malo smesno a narocito zestina kojom napadas, kao da poznajes nekoga od stradalih pa znas da je andjeo od coveka i krivo ti sto to niko ne vidi. Hmm...


Pozdrav!

Besan sam kada ljudi opravdavaju ove debile, i tvrdim da je ovo masakr i nista drugo......
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!17.08.2012. u 22:36 - pre 143 meseci
Citat:
Sceka: Pa pazi, imao sam prilike, nekoliko, da me napada vise od dvojice, jednom prilikom njih 5.


Valjda postoji neka razlika izmedju tebe i ljudi koji su obuceni da rade takve stvari.

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!17.08.2012. u 22:58 - pre 143 meseci

Niko se nije setio da napomene da su Britanci posteno sticali te rudnike po Africi?!


Citat:
Marko_L: Ako nisi primetio, u svim razvijenim zemljama vlada trend opadanja prirodnog priraštaja ...



Primetio sam, a za razliku od tebe i razumeo.

Zabole prirodu i za vase zakone trzista i za vasa misljenja i za to sta vi podrazumevate pod razvijen.
Njeni zakoni su malo stariji od vasih trzisnih i dela malo grandioznija od vaseg kapitalizma.
Ona ce da pocisti bolesno i trulo bez obzira sta vi crtali po nekakvim grafikonima i naucno dokazivali po forumima.

Zato ti je u razvijenim kapitalistickim zemljama bela kuga.
Zato ti je u razvijenim zapadnim gradovima svako drugo domacinstvo jednoclano.
Zato ti karcinom postaje cesci kucni ljubimac od kuca, maca i ribica.
Zato ti je prvi put u istoriji USofA rodjeno vise obojenih beba od belih.
Zato ti je ...

Priroda je istinita i beskompromisna, dzaba bilo da onom ciki sa PhD kapitalizam plati i "cifru" sa 250 nula.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!17.08.2012. u 23:28 - pre 143 meseci
Citat:
3way: Valjda postoji neka razlika izmedju tebe i ljudi koji su obuceni da rade takve stvari.

Naravno da postoji, ali masa je masa (ljudi). 10 na jednog - skoro da nema sanse da taj jedan prezivi (ako se ide toliko daleko a u tim slucajevima se ide!) ma kako da je obucen! Nema tog Ramba i slicnih nigde osim u filmovima. Kontroslisani uslovi borbe po klubovima, nindza tipa, su isto to, kontrolisani uslovi po klubovima i nista drugo. Zivot je nesto drugo.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!17.08.2012. u 23:34 - pre 143 meseci
Eto ti ga na. Pa nije to obicno makljanje na ulici da trazimo Ramba.
Nije to prvi protest gde sacica pandura odbija masu. Dakle, upravo je poenta u obucenosti i opremi koju imaju sa sobom. Jedan pandur za razbijanje demonstracija sa odgovarajucom opremom i logistikom vredi k'o 10 demonstranata. E sad, zasto ovi sa sobom nisu imali suzavac, vodene topove, gumene metkove :) i ostale igracke...e to je njihova stvar, to jest fail.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!17.08.2012. u 23:40 - pre 143 meseci
Bogami, fail je i ići na policajca koji nema ništa sem vatrenog oružja.

Ima ona izreka: "Kad imaš samo čekić - sve ti liči na ekser."
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!17.08.2012. u 23:44 - pre 143 meseci
A to je tek fail.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!17.08.2012. u 23:47 - pre 143 meseci
Citat:
3way: ... Jedan pandur za razbijanje demonstracija sa odgovarajucom opremom i logistikom vredi k'o 10 demonstranata. E sad, zasto ovi sa sobom nisu imali suzavac, vodene topove, gumene metkove :) i ostale igracke...e to je njihova stvar, to jest fail.

Pa nije bas tako ali 'ajde neka bude. Problem je kad ima 20 besnih ljudi, tu ne pomaze obucenost ni u cemu, mada tesko i sa 10 protivnika.

Elem, najveca fora je sto se ne zna nista vise osim ono sto se vidi na nekim klipovima i cita u stampi. I jedno i drugo je apsolutno nedovoljno da bi se ozbiljno razmatralo pitanje ko je u pravu a kamo li sta se tacno desilo. Pa da je udaljeno samo par stotina kilometara tesko se moze znati ako se ne prisustvuje. Sve ostalo je rekla - kazala. A bar ovde na forumu se stalno prica da medijima ne treba verovati.

Pa sad - kako kad, nekada treba verovati medijima a nekada ne?! A ko to odlucuje? Svako za sebe. Smesno.

Nego, nesto se naoblacilo, izgleda da ce kisa...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!17.08.2012. u 23:50 - pre 143 meseci
Citat:
Sceka
Elem, najveca fora je sto se ne zna nista vise osim ono sto se vidi na nekim klipovima i cita u stampi.


Zato ja pokusavam da ostanem rezervisan. I zato kazem da je smesno misliti da su strajkaci njih napali pistoljima i puskama, a ovi se samo povlacili...ONo, kada neko puca na tebe trazis najblizi zaklon, ne setkas se unazad kao da sedis u nekom Mecha robotu...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!17.08.2012. u 23:51 - pre 143 meseci
Citat:
Sceka:
Nego, nesto se naoblacilo, izgleda da ce kisa...


Nece :)
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!18.08.2012. u 00:12 - pre 143 meseci
Citat:
3way: Nece :)

Pa, bre, razvedri se dok čavrljasmo! :) Aj' laku noc! Idem da gledam Breaking Bad S05E04! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
89.47.40.*



+702 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!18.08.2012. u 06:49 - pre 143 meseci
Citat:
MyWay:
Citat:
Sceka:
 Pa tolika masa strajkaca moze golim rukama da ih raskomada. A vidi se na snimcima/slikama da su naoruzani sipkama i macetama.
To znači da je trebalo da ih pobiju kao zečeve? Blagi Bože.

Ha, ha, ha, da li je moguce da neko pita nesto ovakvo? :facepalm: A sta je trebalo da rade, molim te? Da - u najsumanutijem od svih sumanutih patenata srpske sudske teorije i prakse - odloze vatreno oruzje i sami uzmu sipke i macete kako ne bi prekoracili nuznu samoodbranu?!?!

Sva sreca pa postoje drugacije zemlje i sistemi, Srbistan je dogurao dotle da mu ZA bude reper kako se brani zivot i licna svojina.

Ovo mora da je neka sprdnja, to sto pisete po forumu… Nema sanse da neko ozbiljno tako razmislja. Zamisli molim te, siroti ljudi krenuli na policiju sipkama i macetama, a ovi zlikovci ih pobili kao zeceve…
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!18.08.2012. u 07:58 - pre 143 meseci
Iz svega pročitanog na ovoj temi, možemo da zaključimo sledeće:

-Gospoda proleteri nemaju problem sa nasiljem per se. Imaju problem sa nasiljem samo ako se nasiljem koriste oni koji imaju veze sa kapitalističkim sistemom, pa makar to bilo i u samoodbrani. A to što neko nasiljem traži veću platu, to uopšte nije problem. To je valjda opravdano nasilje.

-Imamo gomilu forenzičkih eksperata koji na osnovu jednog snimka od 30-tak sekundi mogu da zaključe tačno šta se dešavalo satime pre toga i satim posle toga, ko je koga napao, ko se branio, ko je šta imao u rukama i ne samo to, nego na osnovu istog tog snimka znaju i ko je od učesnika o čemu razmišljao u tom trenutku. Impresivno.

-Imamo gomilu pravnih eksperata, specijalizovanih sudsku praksu u JAR, koji tvrde da je policija prekoračila ovlašćenja. Ja priznajem da nisam čitao njihov zakon i ne bih smeo da tvrdim tako nešto, ali eto, drago mi je da oko mene ima toliko eksperata i što su spremni da svoje mukom stečeno znanje podele na forumu.

-U borbi za proletarijat, sve je dozvoljeno... i ubistvo policajaca (što se karakteriše kao medijski spin jelte), i napad na policiju mačetama, i molotovljevi kokteli i obustavljanje radnog procesa i otimanje privatne svojine... ali ne i kapitalistima ili onima koji brane kapitalističke vrednosti... ne, oni treba kad na njega krenu mačetom da dozvoli da mu uredno odseku glavu, jer bože moj, ne seku mu oni glavu sporta radi, nego da bi dobili veću platu.

Dakle, kad se sve sabere i oduzme, jasno je da ovde nikome od gospode proletera nije stalo do nekakvih ljudskih prava, masakra i slično, nego je jedini cilj da se ocrni kapitalistički sistem i pokaže kako je eto taj sistem nemilosrdan, nasilan, jede malu decu i slično. Samo ćemo na kratko da ignorišemo činjenicu da postoje i drugi kapitalistički sistemi i uzećemo JAR kao reper za sve kapitalističke sisteme u kojima je valjda uobičajeno da se dešavaju ovakve stvari. Priceless.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!18.08.2012. u 09:11 - pre 143 meseci
Citat:
Marko_L:

Dakle, kad se sve sabere i oduzme, jasno je da ovde nikome od gospode proletera nije stalo do nekakvih ljudskih prava, masakra i slično, nego je jedini cilj da se ocrni kapitalistički sistem i pokaže kako je eto taj sistem nemilosrdan, nasilan, jede malu decu i slično. Samo ćemo na kratko da ignorišemo činjenicu da postoje i drugi kapitalistički sistemi i uzećemo JAR kao reper za sve kapitalističke sisteme u kojima je valjda uobičajeno da se dešavaju ovakve stvari. Priceless.


LOL,

95% radnog sveta znas strahovito zabole u kakvom sistemu zive dok im je dobro. I tako i treba da bude... Mislim, koji ce nam sistem koji ne zadovoljava vecinu i cak i kad bi on i bio bolji kako ga uspostaviti ako ga vecina ne zeli ?

posto ce tvoje sledece pitanje biti, a ko ce to sve da im obezbedi:

obezbedice im vladajuca klasa: kapitalisti, samuraji, faraoni, socijalisticki rukovodioci koji ce zato uvek biti dobro nagradjeni i privilegovani. I tako i treba da bude.

1+1=2
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!18.08.2012. u 09:46 - pre 143 meseci

Opet iste forumske legende, sa opet istom mantrom na svakoj temi - "Sve je po zakonu."

Pa valjda je time ovaj dogadjaj jos gori, ako je sve po zakonu?!

Kada bi vam sutra ujutru neki autoritet izasao na TV, ili na blog trzisne ekonomije, i objavio da zakoni vise ne vaze, vasi mozgovi bi se u trenutku blokirali i prestali biste da disete?

Ako su zakoni Bogom dani, zasto se onda stalno menjaju ... kroz citavu istoriju?

Kako ne mozete da shvatite da su se za bukvalno svaki boljitak u ljudskoj istoriji izborili neki rudari i neki proleteri?

Pa da se pitao samo taj Britanac koji je posteno sticao (mali pleonazam - podrazumeva se da je sticanje u kapitalizmu posteno, nema komunjara da otimaju tudje) i te rudnike po Africi i rudare sa bukagijama na nogama, a sve po tada vazecim zakonima, on nikada ne bi promenio ni jedno jedino slovo iz tadasnjih zakona.
Cisti zakoni trzista - zasto da im daje po 400 evra, kad mogu da rade i za dzabe.
Zasto bi on tu ista menjao zakone?

Ili vi iskreno verujete u mantre vasih liberalnih gurua da je nastupio "kraj istorije" i da se vise nikada nista nece menjati?
Ako je to u pitanju, onda definitivno nema spasa od bele kuge i od raka.
Trebali biste da odvojite malo vremena od citanja stiva sa trzisnih blogova i da se podsetite na zaboravljenu lekciju iz poniznosti prema prirodi.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!18.08.2012. u 10:05 - pre 143 meseci
Citat:
Pa pazi, imao sam prilike, nekoliko, da me napada vise od dvojice,

Citat:
Niko nije imao oruzje

Citat:
Da sam imao pistolj.......razmisljanja bih ga upotrebio!.


Neki kada bi pazljivo procitali post SCEKe videli bi da parabola te situacije,nekome se svidja ,a neko je ne razume.

To sto se desilo je tragedija,zasto se tako reagovalo to verovatno znaju akteri.Mislim da nikome nije drago da nekog iz cista mira ubije.
Strah u tom trenutku uzima ocije koje se svode samo na odbranu svog zivota.U saobracaju bi bilo,sto nije zakocio nista se ne bi desilo,sto nije....

Evo sta radi strah,a da je jos masa imala oruzije,mrtvih koliko hoces.




 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 43011 | Odgovora: 284 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.