Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Realna" cena automobila koji se kupuje

elitemadzone.org :: AutoZone :: "Realna" cena automobila koji se kupuje

Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 181785 | Odgovora: 880 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje02.09.2012. u 15:36 - pre 141 meseci
Naravno opet si promasio srz problema...
Golf ima cijenu od 14K do 50K... i previse je uopsteno i neozbiljno reci "golf je jeftiniji od tojote" jer ovo priblizno ista oprema nikako nije precizno i ono sto je tebi bitno drugima nije etc... nisu ni slicni paketi, nisu ni slicni motori itd... auris u pistolj verziji postoji vec od nekih 12K. Nisi dobro procitao sta sam ja napisao jer ja nigdje nisam rekao da je golf losiji...
Pogresno si shvatio moje izlaganje na nacin kao da sam ja pristrasan u vezi stare tojote auris i kao da je smatram za odlicnu kupovinu... sto ja naravno nisam rekao i nikad je nisam ni smatrao... auto je solidan i pouzdan ali daleko je od odlicne kupovine...

Ako izadjes recimo na 1 minut do njemacke i tako radis svaki mjesec sleduje li te i tada kazna za carisnski prekrsaj?
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje02.09.2012. u 15:54 - pre 141 meseci
Ne zelim ovde drugima soliti pamet, i samim tim potrositi na to vise vremena nego za kupovinu auta, koji sam odvezao u roku od nedelju dana od prvog ulaska u salon. Svaki kupuje ono sto mu je u tom trenunutku najbolje , bilo to realno ili ne za drugoga, za njega je to realno najbolja opcija. Ja se ne razumem u motore, i menjace , razumem se u ono sto mogu osetiti i opipati, kvalitet unutrasnjosti, stabilnost na putu, izolaciju od buke itd. I naravno izgled auta. U Aurisu sam se vozio dosta 2009 . godine , moja devojka u SLO je imala takav i jos onda mi se svideo. Ali... Golf je Golf :D

Austrija ima enormne "ekoloske" takse za uvoz vozila cak i iz drugih zemalja EU, vece nego da uvezes to isto vozilo u Srbiju i platis carinu ... Recimo okvirno da je za polovnog Range Rovera v8 iz Engleske taksa bila preko 5000e. Ukoliko radis u Austriji, i tamo provodis vise od 6 meseci godisnje , moras platiti tu taksu i uzeti austrijske tablice bez obzira da li auto izlazi iz zemlje ili ne.

 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje02.09.2012. u 17:13 - pre 141 meseci
Jedno su mastanja i naglabanja iz fotelje, ali ralnost na evropskim putevima izgleda sasvim drugacije.

Pogubno po japance. koji se samo sa nostalgijom mogu prisecati ranih devedesetih. Zvuzi paradoksalno, ali ni ADACobe price o puzanosti nemaju nikakvog efekta.

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje02.09.2012. u 17:33 - pre 141 meseci
Pa kriza, zar ne primecujes?

Nece fric da baca pare strancu u dzep, pa da ga sutra-prekosutra zavije u crno, zato sto je imao evro vise za razvoj..

Ali nikako da se razumemo, zasto je toliki of-topic u glavi..

Verovatno je istinita izreka..dok je ljudi bice i para..

Ne pricamo ovde da li je neka cena ovolika ili onolika..bar ne direktno, ali to neki ne mogu da probiju kroz mozdanu opnu..

Neka je golf i 3000 evra a ne 30000..da li on vredi doticnu kolicinu evara ili ne, to je poenta, i STA nudi, ne samo golf, vec bilo koji brend ili model da spomenemo, komparativno ili apsolutno..

Lepo kada pitam sta je "imperatriv u nekoj tvrdnji najboljosti, kaze se stednja i potrosnja, kada se spomene duplo jeftiniji auto, sa jeftinijim odrzavanjem, koji zadovoljava potrebe transporta i skromnog proseka(neizbeznog, od plata preko goriva i puteva, do servisa i ponude delova), E ONDA nema snage!!

Kada se spomene JEFTINIJA ala, sa vise imidza..e jbga, onda nije ekonomicna trosi kao tenk(a sa 300ks i pri toj snazi MORA da potrosi svojih 20L na sat, dokle god je oto motor unutra...)

E ali nema i jedno i drugo..dobro, kada ide polako, malo trosi, kada treba, zaurla. Na prosto pitanje, zasto se ne uzmu DVA vozila, sa "zajednickom" cenom kao jedan golf od 200ks.....e onda sledi NE SVIDJA mi se ovo, ono, glavni baja u selu vozi golfa, nije to to, snase nisu naviknute na Mustanga...

Tema je tema, realnost cene..otkuda da sada ima golfova na rasprodaji, kada je to dijamant koji ne bledi? Osnovno je odgovoriti da li je cena "realna" a posto nije zasto nije..

Poz
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje02.09.2012. u 17:48 - pre 141 meseci
Realna cena moze biti samo relativna, nikako apsolutna jer se pod pojmom apsolutne realne cene prakticno nista ne prepoznaje i niko to na ovom svetu ne moze reci sta je realno jer ce uvek onome ko kupije biti nerealno skupo a onome ko prodaje, nerealno jeftino i tako u nedogled.

Trziste je tu da te dva odnosa postavi u istu kategoriju.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje02.09.2012. u 18:18 - pre 141 meseci
Ako se po nekoj statistici vidi da se neki model prodaje najvise,da li treba reci da je to vozilo
precenjeno ili pak da su svi u zabludi sto su ga kupili.Koja je pobuda kupca 2 ili 3 mesta po prodaji nekog modela
pa ga navodi da anulira kvalitet prvog.Da li je realan ili vise subjektivan.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje02.09.2012. u 18:45 - pre 141 meseci
^Naravno, nisu svi koji kupuju ono sto se najvise prodaje u zabludi. Stvar je individualna. Recimo, toyota prodaje najvise vozila na svijetu i mozda ih vw stigne za 5-6 godina na toj listi najprodavanijih... ali to ne znaci da treba kupiti konkretno ovo ili ono auto... Svi treba da kupuju prema svojim potrebama, zeljama i najvaznije je da budu zadovoljni sa onim sto su kupili.
Ima van samih tehnickih karakteristika brdo detalja koji su nekome bitni a nekome su manje bitni... Znam za ljude kojima je bitnije da im auto ima diode u farovima nego esp... znam i one koji samo gledaju potrosnju i nista ih drugo ne interesuje itd...
Relativno je sta je skupo ili sta nije skupo, odnosno sta vrijedi ili ne vrijedi toliko koliko kosta...
Tu se mora postovati individualnost i moze se govoriti samo licno u svoje ime. Ono sto je nekome skupo drugome je jeftino itd...

Mene licno kod vozila interesuje sigurnost (kako aktivna tako i prilikom sudara), pouzdanost u eksploataciji odnosno sto manji broj kvarova i udobnost u voznji kao i sam aktivni kvalitet voznje zajedno sa apsolutnom ispravnoscu auta... ostalo mi je bitno ali mnogo manje...

Vjerovatno necete vjerovati ovom mom proizvoljnom podatku ali ja smatram da na putavima u Srbiji i Crnoj Gori postoji oko 70% neispravnih vozila kojima bi trebalo raditi bar par stvari odmah... Ostale bivse republike SFRJ nisu mnogo odmakle...



 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje02.09.2012. u 18:46 - pre 141 meseci
Citat:
vladd

Lepo kada pitam sta je "imperatriv u
nekoj tvrdnji najboljosti, kaze se
stednja i potrosnja, kada se spomene
duplo jeftiniji auto, sa jeftinijim
odrzavanjem, koji zadovoljava potrebe
transporta i skromnog proseka
(neizbeznog, od plata preko goriva i
puteva, do servisa i ponude delova), E
ONDA nema snage!!
Kada se spomene JEFTINIJA ala, sa
vise imidza..e jbga, onda nije
ekonomicna trosi kao tenk(a sa 300ks
i pri toj snazi MORA da potrosi svojih
20L na sat, dokle god je oto motor
unutra...)

E ali nema i jedno i drugo..




Moze i jedno i drugo,

to nude nemci koji prave najkompletnije automobile, zato su i najprodavaniji, ali sto kazes, nekima to nikako da probije mozdanu opnu, i tu si potpuno u pravu..
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje02.09.2012. u 19:04 - pre 141 meseci
Citat:
na putavima u Srbiji i Crnoj Gori postoji oko 70% neispravnih vozila kojima bi trebalo raditi bar par stvari odmah... Ostale bivse republike SFRJ nisu mnogo odmakle...


Ova ti je na mestu.Treba pritegnuti tehnicke preglede koji registruju sve i svasta.Pa kada bi se trebalo zameniti par tih stvari
kao sto kazes odmah,korisnik vozila bi se vrlo brzo vratio u realnost i video sta je za njega.
Ljudi mozda i vole neke modele pa ih teraju posto poto,ali bar 3 dnevno prodju koji prave dimnu zavesu,stari dizeli.Pa bar te dizne nisu skupe.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje02.09.2012. u 19:07 - pre 141 meseci
Citat:
DrJekyll: Moze i jedno i drugo,

to nude nemci koji prave najkompletnije automobile, zato su i najprodavaniji, ali sto kazes, nekima to nikako da probije mozdanu opnu, i tu si potpuno u pravu..


Naravno, ne bih se slozio sa ovim. Od 100 njemackih vozila proizvoljno uzetih sa puta starosti do 10 godina, 90 ce imati barem neke greske kada se spoje na dijagnostiku... to je surova realnost koju svaki dan gledam... Da apsurd bude veci, sto je veca klasa i sto je skuplji auto vise je kvarova i problema.
Ovo naravno znaju oni koji se bave popravkama vozila...

Sta znaci ova floskula "najkompletniji automobil"?
 
Odgovor na temu

milosbeo
Loading...

Član broj: 220015
Poruke: 438
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: www.umrezen.in.rs


+82 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje02.09.2012. u 19:09 - pre 141 meseci
Evo prodaje jedna gospodja, moja prijateljica, Audi A3 sa cenom formiranom za naše tržište...

http://polovniautomobili.com/o...97681/audi_a3_20_tdi_sportback

Da li je realno ili ne, interesovanje postoji :-)
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje02.09.2012. u 19:19 - pre 141 meseci
@Nocni

evo jedan primer kompletnog automobila... 3.0TDI i jaci koji je rame uz rame po ubrzanju sa tom mrcinom mustangom a trosi tri puta manje...eto jedan primer kompletnog automobila (kompletan u smislu i brzina i ekonomicnost) a mogu navesti jos 10 ovakvih primera gde nemci nude kompletniji proizvod.

Sto se tice kvarljivosti koju spominjes, to smo vec apsolvirali, kako toyoti da se pokvari turbina kad je uopste nema?
I kako da imas japanaca vise u servisu kad nemaca ima daleko vise?
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje02.09.2012. u 19:22 - pre 141 meseci
Ja NOCNI kada te citam,mislim da sam najsrecniji korisnik svog (jih) vozila,ali isto tako ne mogu
reci nisi u pravu.Mozda branim firmu iz subjektivnih razloga,izvini ali moram.Sluzi me bez troskova,mada je 8 godina star.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje02.09.2012. u 19:23 - pre 141 meseci
Svaka toyota dizel ima turbinu a ima ih i biturbo i nije u tome stvar...
Japanaca nema u servisima iz drugih razloga a ne zato sto njemaca ima vise...
Nema potrebe opet raspravljati izmedju Japanskih i Njemackih auta... prije sam vec rekao, svako treba da uzme ono sto zeli i najvaznije je da bude zadovoljan...

Citat:

a NOCNI kada te citam,mislim da sam najsrecniji korisnik svog (jih) vozila,ali isto tako ne mogu
reci nisi u pravu.Mozda branim firmu iz subjektivnih razloga,izvini ali moram.Sluzi me bez troskova,mada je 8 godina star.


Ja uopste ne znam koja vozila ti imas ali drago mi je da te dobro sluze.

Idem sad da gledam kosarku... Mi Srpskoj himni veliki aplauz iako ste vi nasoj zvizdali u areni!
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje02.09.2012. u 19:30 - pre 141 meseci
Da, sad se pravis lud, kao ne znas da sam mislio na turbo benzince, a i te turbo dizel toyote se na ulici redje vide od ferarija, i to smo apsolvirali.

Slazem se da svako treba da kupi ono sto njemu odgovara, al onda ne treba da se javljate na ovakvim temama, jer ocigledno manjkate sa argumentima
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje02.09.2012. u 19:34 - pre 141 meseci
^ Nisi u pravu... vw-ovih turbo benzinaca je veoma malo... tojota turbodizel se vozi bas dosta... Ima ih dosta putnickih a i ogroman procenat terenaca je bas taj... ima ih bas dosta na putevima... osvrni se oko sebe malo...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje02.09.2012. u 19:36 - pre 141 meseci
Citat:
iako ste vi

VELIKA je razlika izmedju tih VI i nekih ( vecina ) NAS drugih.
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje02.09.2012. u 19:45 - pre 141 meseci
Ne znam kako je u CG, ali u Bg vise vidjam Q7 i X5 od RAV4...a Land Cruiser i auris/avensis dizel je veca egzotika od ferarija..
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje02.09.2012. u 19:46 - pre 141 meseci
^ Ovo nije tacno... Kod nas se najvise kupuju dizeli...
vw turbo benzinac je egzotika... njih ima samo par procenata kod nas a i u Srbiji u svim klasama... U Evropi je nesto drugacije stanje ali i tamo npr pasata turbo benzinaca ima oko 1% od ukupnog broja prodatih pasata...
Vremenom ce se ovo mijenjati ali za to su potrebne godine...


 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje02.09.2012. u 20:02 - pre 141 meseci
To nije tacno.....a da ne bi pisao napamet, izguglaj "barometar vg" (inicijali jednog auto casopisa), pa vidi koliko se "proda" japanaca i dizel i benzin djuture kod nas...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: "Realna" cena automobila koji se kupuje

Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 181785 | Odgovora: 880 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.