Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?

elitemadzone.org :: MadZone :: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 142077 | Odgovora: 809 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 16:18 - pre 143 meseci
Citat:
DaliborP: ...
Ali svakako mi se cini bolje resenje nego sa ovim kontrolama sto zaustavljaju autobuse po nekoliko minuta.


Pa to i jeste srz problema i razlog zasto je ova tema nastala, ali mnogi cim vide GSP... kontrola... narod... pobuna , upali im se neka lampica i da znak da krenu propoved o plebsu koji bi da se vozi za dzabe, o socijalnoj ceni karte itd itd... Ajde sad, reset pa ponovo.

Kakve veze imaju sverceri, plebs, komunizam i socijalna cena karte sa tim sto autobus stoji dok se radi kontrola i ljudi koji placaju kartu kasne na posao zbog toga?

Ili da postavim pitanje drugacije. Ukoliko se niko ne talasa i ako svi mirno podnose guzvu i kasnjenje koje nastaje zbog neefikasne* kontrole u buduce, da li ce to dovesti do bolje usluge i toga da GSP postane profitabilno preduzece?

*Kontrola je efikasna ako smanji broj svercera u busu na razumnu meru, a pritom ne poveca kasnjenje istog 3 puta.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 16:35 - pre 143 meseci
Kako ti mislis da moze da izgleda efikasna kontrola? Ako imas 100 putnika, sto karata/markica/cega god, tih 100 necega mora da se proveri. Svi dosadasnji napori da se to uradi na "mekan" nacin su propali i tu ti je veza sa plebsom, komunizmom i socijalnim kartama. Naviklo se da je GSP svacija kurava i da moze da je jase kako ko hoce i kad hoce jer su to zaboga neka prava i virtuelna dedovina, sta li vec.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 16:39 - pre 143 meseci
Ljudi stvarno nisu placali. Kako drugacjie da ga proveris. A ovi sto placaju ne bi trebalo da se ljute na kontrolere vec na svercere jer zbog njih kasne.
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 17:03 - pre 143 meseci
^ možda da počnu da ih potkazuju, kao u akciji fiskalnih računa...
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 17:09 - pre 143 meseci
^ma jok najbolje da ga sakriju iza sebe...
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 17:36 - pre 143 meseci
Ja mislim da bi GSP trebao da se naljuti na svoje verne musterije i ukine prevoz totalno, pa nek idu ljudi peske, mamicu im njihovu :)
Realno...
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 18:46 - pre 143 meseci
Citat:
mmix: Kako ti mislis da moze da izgleda efikasna kontrola? Ako imas 100 putnika, sto karata/markica/cega god, tih 100 necega mora da se proveri. Svi dosadasnji napori da se to uradi na "mekan" nacin su propali i tu ti je veza sa plebsom, komunizmom i socijalnim kartama. Naviklo se da je GSP svacija kurava i da moze da je jase kako ko hoce i kad hoce jer su to zaboga neka prava i virtuelna dedovina, sta li vec.


Moje vidjenje efikasne kontrole je kontrola za koju ne znas kad i gde ce se pojaviti, koja uvek napise kaznu onome ko nema kartu i kad taj stvarno plati tu kartu ili mu se konfiskuje imovina ili odradi drustveno korisne sate. Takva kontrola ne bi trebalo da remeti one koji imaju kartu. To najcesce znaci da neces imati 100% "cist" bus, ali ko ga to ima? Ja gde god sam se vozio po prevozu i gde god udje kontrola napise bar po neku kaznu. To je zato sto su svi pre ili kasnije shvatili da je jeftinije imati uvek par procenata svercera nego nemati nijednog. Nazalost, mi smo vazda bili najpamentniji pa cemo sad nakon sto gradski prevoz postoji dvesta godina da ocistimo potpuno od svercera, prvi u svetu! A ove gorile, panduri i vreme putnika je verovatno besplatno.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 18:59 - pre 143 meseci
Citat:
tdusko: Moje vidjenje efikasne kontrole je kontrola za koju ne znas kad i gde ce se pojaviti, koja uvek napise kaznu onome ko nema kartu i kad taj stvarno plati tu kartu ili mu se konfiskuje imovina ili odradi drustveno korisne sate. Takva kontrola ne bi trebalo da remeti one koji imaju kartu. To najcesce znaci da neces imati 100% "cist" bus, ali ko ga to ima? Ja gde god sam se vozio po prevozu i gde god udje kontrola napise bar po neku kaznu. To je zato sto su svi pre ili kasnije shvatili da je jeftinije imati uvek par procenata svercera nego nemati nijednog. Nazalost, mi smo vazda bili najpamentniji pa cemo sad nakon sto gradski prevoz postoji dvesta godina da ocistimo potpuno od svercera, prvi u svetu! A ove gorile, panduri i vreme putnika je verovatno besplatno.


Preterujes. To samo u nekim autobusima rade. Tamo gde kontrole nema non stop tamo jedva da neko placa. Kontrola je i pre pisala kaznu gde god je mogla (kad naidjes na klipana koji te kulira sta ces sa njim da radis??), oduzimanje imovine? Aj vazi, kad meni neko ne plati fakturu da mu oduzmemo imovinu ocas posla :)

To sto su svi shvatili da ce imati pokojeg svrecera ne znaci da ce i ovde biti tako. Stavise, ovde je dokazano da u tom slucaju poneko plati!
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 20:39 - pre 143 meseci
Citat:
Kontrola je i pre pisala kaznu gde god je mogla (kad naidjes na klipana koji te kulira sta ces sa njim da radis??), oduzimanje imovine? Aj vazi, kad meni neko ne plati fakturu da mu oduzmemo imovinu ocas posla :)




Pa cekaj, sto je to toliko nemoguce? Kao da sam rekao ko zna sta. Valjda je osnovno da postoji nacin da taj koji nesto duguje to na kraju nekako i plati, a to sto ti ne mozes da naplatis fakture ni to nije normalno. Nije normalno ni da drzava danas otpise 3 milijarde evra poreza firmama, ali te probleme neces resiti tako sto ces da pendrecis ove sto placaju. Kazna 1500 ako ces da platis odmah/za 5 dana. Posle 5 dana 3000, a ako ne platis za 30 dana odradi lepo 10 sati u gradskom zelenilu ili jos bolje, u tom istom GSP-u ili daj mobilni. Ima posla koliko hoces, izmedju ostalog mozes da skidas ostatke reklama ovih istih sto su jutros polepili po prevozu. Btw, raspitaj se koliko bi kostalo da reklamiras svoju firmu u/na busu (hint: http://www.masel.rs/sr/bus-advertising-sr/cenovnik.html). Pa oni sa ovakvom naplatom kazni ima da pisu godinu dana samo reklame da plate :)
 
Odgovor na temu

sasa_vu
Beograd

Član broj: 62061
Poruke: 200

Sajt: www.fuckoffimbusy.com


+53 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 20:58 - pre 143 meseci
Bas je cool sto ovo maltretiranje ljudi opravdavaju oni koji GSP koriste povremeno, ponekad, pre neku godinu, po centru, 2-3 stanice i slicno...

Krenite ujutru po spicu na posao na liniji na kojoj su uspostavljeni granicni prelazi pa nam onda ovde objasnite kako je lepo kada cekate 10-ak minuta da vas bus dodje na red za pregled na carini.

A jos lepse kada cekate jos 10-ak minuta da se vas bus pregleda.

Pa onda radosni jer ste izgubili samo 20-ak minuta krenete na sledeci granicni punkt.

Sreca pa klime uglavnom ne rade, mozda bi se i prehladili za sve to vreme provedeno u busu.

Ovako se samo malo vise preznojite.

A kada sa posla dodjete kuci uz jos par pregleda na granici, srecni navijete sat da zvoni pola sata, sat ranije ujutru, da ne zakasnite na posao sutradan zbog silne carinske kontrole.

I onda nam objasnite da su za to krivi sverceri, i da to sto sam prosle nedelje putovao pola sata da posla, a ovih dana sat vremena, da je to u stvari poboljsanje usluge GSP-a uz pomoc BusPlusa.

E da, ne zaboravite da udjete na prednja vrata ako ima mesta, pa se polako ka sredini probijajte kroz 50-ak cm prostora izmedju 2 reda sedista.

Kroz pun bus u jutarnjem spicu naravno.
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
81.93.86.*



+726 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 21:22 - pre 143 meseci
Citat:
Resenje je jednostavno, odselis se iz Beograda ...

ali to znaci da gubite priliku da iskusite neverovatan fenomen, da vas masa mrzi, da masa bude ljubomorna na vas, u isto vreme vam zavidi, sve to bez racionalnog razloga, kao sto se moze procitati u svakoj drugoj poruci na prve dve strane teme...ko bi citao dalje.

inace selidba iz beograda zaista znaci cuvanje zivaca koji se besmisleno gube u gradskom saobracaju...

iako ne koristim gsp toliko cesto, prakticno sam odrastao u njemu kao klinac. na putu od skole sam svakodnevno menjao 3 prevoza tramvaj, trolu i bus, to je bilo ono preselili se, ali nije promenio skolu...
iz tog prebogatog iskustva taljiganja, ova prica o prednjim vratima zvuci kao zaebancia nekog loseg saljivdzije :). samo mogu reci, jadni putnici.

druga stvar da ne ulazimo u dubiozu kumovskog tendera, ta firma bus plus je dobila na upravljanje sektor naplate karata, a koliko citam vesti, a i vas ekomentare, oni su prakticno pruzeli upravljanje javnim preduzecem.
ko su oni da organizuju javni prevoz, da ukljucuju/iskljucuju linije, da podesavaju red voznje, odredjuju prava putnika, vozaca, diskutuju u budzetu javnog preduzeca i o nabavkama autobusa ?!
ako EPS proda firmi "struja plus" sektor naplate i stampanja racuna, da li to znaci da je struja plus ta koja odredjuje cenu struje, odlucuje o rekonstrukciji djerdapa, obnovi bloka I u TE Obrenovac, otpusta i zaposljava radnike EPS-a, definise prava potrosaca...



 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 21:35 - pre 143 meseci
Ingerencije Bus plusa su jasno definisane, a zabunu prave ovi kretenski plakati sto su polepili, a malo i mediji. Direkcija za javni prevoz jedina moze da menja/pali/gasi linije

Citat:
- Direkcija za javni prevoz upravlja čitavim sistemom i jedina je nadležna za sve izmene u javnom linijskom saobraćaju. "Bus plus" je naziv sistema javnog linijskog prevoza i te pojmove ne treba mešati - ističe Ožegović.


Bus plus moze jedino njima da dostavi podatke o broju validacija. Ono sto meni nije jasno je to sto se na nekoliko mesta pominje pokazatelj "procenat ocitavanja". Odakle njima broj ljudi koji udju u bus?
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
81.93.86.*



+726 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 21:47 - pre 143 meseci
dusko ne znam gde su i kako su jasno definisane, jer ugovor vdieo nisam, sam znam da su im zvanicno prodali sektor naplate karata.
ne bih sad da premecem po djubretu vesti vezanih za gsp, ali nije istina da se oni ne frljaju ingerencijama i da bahato ne prisvajaju ono sto logicno nije njihov sektor nadleznosti, da budem kulturan ponasaju se kao slon u porcelanskoj radnji.

sto je uobicajeno za kumovsko tenderski sistem, gde firme sa sumnjivom istorijom po africkom sistemu preuzimaju ingerencije drzavnih organa. naravno ne stide se da to javno pokazu.

prosto je,
autobus je 0% busplusov i 100% u vlasnistvu onog naroda koji se vozi njime. kada privatizuju firmu neka rade sa busevima sta hoce, zaustavljaju, prevrcu, buse nova vrata, do tada njima u upravlja direktor tog javnog preduzeca, koga postvaljaju celnici grada Beograda.

 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 22:26 - pre 143 meseci
U pravu je Java BG bio 100%. Nema ovde spasa...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 23:22 - pre 143 meseci
Citat:
milivoje t: autobus je 0% busplusov i 100% u vlasnistvu onog naroda koji se vozi njime. kada privatizuju firmu neka rade sa busevima sta hoce, zaustavljaju, prevrcu, buse nova vrata, do tada njima u upravlja direktor tog javnog preduzeca, koga postvaljaju celnici grada Beograda.


I vi cete da uradite sta po tom pitanju? Mislim, da povratite kontrolu nad VASOM imovinom koja je sad uzrpirana? Ne zezam, ozbiljno pitam, jer ja samo vidim da se kuka a da su sa druge strane demonstracije protiv busplusa okupile ogromnu masu od citavih 100 ljudi.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.07.2012. u 06:48 - pre 143 meseci
Za nekoliko stanica u autobusu:
- u kome ćeš 98% stajati kao sardina u konzervi,
- koji leti nema klimu,
- zimi nema grejanje,
60 dinara je mnogooo visoka cena.
30 dinara je maksimum.

Ili da se uvede vremensko trajanje otkucane karte.
60 dinara da vredi 60 minuta.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.07.2012. u 07:46 - pre 143 meseci
Evo već danas, (koliko vidim i čujem, jer se ne koristim gradski prevoz) situacija skroz drugačija.
Svatio prosečan Beograđanin, da mora da plati kartu, jer ako je nema DEFINITINO ĆE BITI IZBAČENI IZ BUSA pre Gazele, pre Brankovog, kod Sajma i na drugim sličnim nezgodnim mestima. Prosto je bilo smešno ovih dana videti kolonu pešaka, isteranih iz autobusa kako pešice idu od sajma do Ade. Pomislo prosečan Beograđanin da će čudo trajati dan ili dva, ali jok. Ovi se ne šale, pa karta mora da se plati.

- Ko kaže da jedna firma ne može da prepusti naplatu usluga drugoj firmi ? Gde piše da je to zabranjeno ?
- Kako to da Lelekomu, drugoj državnoj lopovskoj firmi, sa stotinama nameštenih tendera moramo da plaćamo bedne i preskupe usluge a GSPu ne moramo ? Zato što imaju sredstvo prinude - isključivanje veze.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
81.93.86.*



+726 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.07.2012. u 08:09 - pre 143 meseci
@mmx

imamo potpuno drugaciju percepciju ove diskusije, ono sto sam ja procitao je par strana kukanja "vas" o beogradu i beogradjanima. u tim kukanjima je dosta frustracija i predrasuda.

tema je i zapoceta kukajucom porukom u kojoj se kuka o nekom nekom bahatom narodu iz beograda, tako je i nastavljena, ne bih vam se ja tu previse mesao u emotivno olaksavanje, jer je to poenta ove teme jel :).

ja sam vam samo napisao kako stoje stvari sto se tice ingerencija, kao i povodom par besmislenih pravila koje je uveo taj busplus.
ne znam kakvo je to kaubojsko pitanje sta cu ja da uradim povodom toga. mislim da se to u modernom recniku zove spinovanje. firma xy krsi zakone, ali necemo da diskujemo o tome vec o tome nego sta cu ja da uradim po tom pitanju ? ili cemo da pricamo kako je neki pera opsovao konduktera, bu-hu, tragedija.

u beogradu sam postao vise turista nego lokalac, ali ipak i sa distance vidim nebuloznost cele situacije, koju diriguje ta firma za naplatu.
sto se tice krda ljudi koji idu pesaka na relaciji zarkovo sajam, to se desavalo i kada su karte bile dzaba, samo ih tada izgleda niste primecivali ?

[Ovu poruku je menjao milivoje t dana 20.07.2012. u 09:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.07.2012. u 08:51 - pre 143 meseci
Stvarno je komicno objasnjenje da nece da placaju i da im smeta sto eto neka privatna firma naplacuje karte i kao to je civilni revolt, buna protiv lopova itd. A niko da prizna da se karte prosto nisu placale. Komedija.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.07.2012. u 08:53 - pre 143 meseci
Neverovatno koliko dušebrižnika za GSP. A sve se vodi na jedno jedino: PLATITI ILI NE PLATITI KARTU !

Ovako je bilo ranije i za plaćanje telefonskih usluga. Onda je počelo isključivanje veze desetak dana nakon roka za plaćanje. Sećam se bilo je sličnih diskusija "kako oni smeju", "po kom to zakonu" i td. i td. Onda je isključivanje telefona zbog neplaćenog računa postao praksa, i uz to i naknada za ponovno uključenje. I tako je Srbin postao mudriji i počeo da plaća telefonske račune. Nema veze ko je vlasnik, da li je šalterska službenica zaposelna u Pošti ili Telekomu, nema tu razgovora o ingerencijama.

Infostan - slična priča. Sudsko gonjenje po skraćenom postupku sledi već nakon dva ili tri neplaćena računa.

Sada je na tapetu GSP, sve dok i on ne uspostavi sredstva prinude.

Na kraju će ostati RTS, kojim se sada svi sprdamo i preko 70% ne plaća, jer RTS nema sredstvo prinude. Te Tijanić je debeo i ružan, ili je preko veze postao direktor, pa ima mnogo repriza, pa gledam ili ne gledam program.

Onog momenta kad se uvede sredstvo prinude - Srbin plaća račune. Dok prinude nema - Srbin ne plaća. Trenutno "nas" boli i peče što se prinuda naplate uvodi u javni (beo)gradski prevoz

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 20.07.2012. u 10:06 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 142077 | Odgovora: 809 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.