Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Thread u C# i citanje datoteka

[es] :: .NET :: Thread u C# i citanje datoteka

[ Pregleda: 1424 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorka zorkic
zorka zorkic

Član broj: 305162
Poruke: 1
*.telventdms.com.



Profil

icon Thread u C# i citanje datoteka18.07.2012. u 09:31 - pre 143 meseci
Imam jedan zadacic za nalazenje minimuma zadatog konacnog niza. Niz se zadaje preko konfiguracione datoteke na pocetku programa. U pocetku programa se formira jedna nit kojoj se prosledjuje ceo nizi duzine N. Ako je duzina niza veca od 2, ona formira dve nove niti kojima se prosledjuju levi i desni niz.Postupak se rekurzivno ponavlja sve dok se ne dodje do dimenzija svih nizova nad kojima formirane niti rade od 2 (ili 1). Time se formira hijerarhijsko struktura niti koja je tipa binarno stablo. Kada nit najnizeg nivoa nadje minimum dva broja nad kojima radi, pre nego sto zavrsi sa radom obavestava prethodnika (A) i predaje rezultat (minimalni element podniza). Kada i druga nit koju je gormirala data nit A zavrsi sa radom, nit (A) poredi rezultate, minimum salje niti viseg nivoa koju je formirala, i zavrsava sa radom. Ovaj princim se propagira kroz sve hijararhijske nivoe, sve do niti najviseg hijararhijskog nivoa koja je zapocela formiranje niti.Prosledjivanje rezultata iz niti nizeg hijararhijskog nivoa nitima viseg nivoa preko struktura koje se prosledjuju nitima kada se formiraju. Pri realizaciji formirati i paralelan niz koji prati broj pristupa svakom elementu niza. Pocetna vrednost ovog niza je 0. Program treba da generise rezultat. Pristup zadatim nizovima realizovati preko kriticnih sekcija!

Ja sam nekako upsela da ocitam vrednosti niza tj. duzinu niza iz datoteke ali mi nije jasno kako sada da tu vrednost prebacim u neku novu metodu u kojoj mogu da koristim tu pocetnu duzinu! Evo primera koda sta sam radila.
I recite mi da li sam dobro ovo uradila!
P.S. Da li bi neko mogao malo da mi pojasni kako da kreiram taj programcic jer mi je ovo prvi put da radim ovako nesto!
Hvala puno!

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading;

using System.IO;

class Test
{



private static void Count()
{
string fileString;
try
{
Console.Write("Unesite ime datoteke : ");
fileString = Console.ReadLine();
using (StreamReader sr = new StreamReader(fileString))
{
String line;
int count = 0;

while ((line = sr.ReadLine()) != null)
{
Console.WriteLine("Sadrzaj vase datoteke: " + line);
string s = line.ToString();

foreach (int i in s)
{
if (i != 0) count++;

}
Console.WriteLine("Ukupno znakova: " + count);
}
}
}
catch (Exception e)
{
Console.WriteLine("The file could not be read:");
Console.WriteLine(e.Message);


}
Console.ReadLine();
}



public static void Main()
{
//Pravljenje niti
ThreadStart CountMethod = new ThreadStart(Count);
Thread t1 = new Thread(CountMethod);
t1.Start();
}
}

 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Thread u C# i citanje datoteka

[ Pregleda: 1424 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.