Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

wordpress sigurnost

[es] :: Web aplikacije :: wordpress sigurnost

[ Pregleda: 1657 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.mbb.telenor.rs.



+136 Profil

icon wordpress sigurnost17.07.2012. u 02:15 - pre 143 meseci
Radio sam neki sajt drugarima, instalirao wordpress, obradio temu, malo socijalne konekcije i tako, i sada mi se u vise navrata pojavljuje ista kritika od nekiih likova, kako ne valja "kod", to moze i malo dete da obori, blablabla.. ali pazi sad - zato što mi je neoptimizovan kod !"?!" Iskreno ovo mi je prvi wordpress i nisam mnogo u cms-ovima, više sam native opredeljen, ali kolko ja znam wordpress pokreće milion blogova nas svetu, i da je prilicno siguran uz par dobrih pluginova i jake sifre. Ali opet, uzimajuci cinjenicu da wordpress generise kompletan html, a ovi mi pricaju o nekoj optimizaciji koda, jel se to ja tripujem da oni ke*aju u prazno ili sam mozda ja neupucen u samu tematiku wordpress-a?
Ne bi ni postavio ovu temu da broj ljudi koji me tripuje o nekakvoj nesigurnosti i o tome kako on moze za 1,5 min da obori sajt ako oce, ne raste svakog dana :).

Znaci evo ga sajt : www.pravaprica.rs , zaboravite na dizajn, vec se moje pitaenje odnosi na gore pomenutu tematiku...

Hvala!
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+267 Profil

icon Re: wordpress sigurnost17.07.2012. u 13:42 - pre 143 meseci
Kod se optimizuje da bude brzi, kraci, ne opterecuje server; kako procesor tako i memoriju .... Prvi put cujem da neko povezuje optimizaciju i sigurnost.

Prodji malo kroz http://codex.wordpress.org/Hardening_WordPress

Licno mislim da je praksa pokazala da je hosting najlosija karika u ovoj prici i da jeftina supa ide 'za vrata ... Ako si zakupio namenski ili virtualni server ti si konacno odgovoran za sve sigurnosne tehnike, ali to opet nije prica o WordPressu.

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: wordpress sigurnost

[ Pregleda: 1657 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.