Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem povezivanja polovnog računara sa internetom - menjanje, podešavanje adresa........kako

[es] :: Windows mreže :: Problem povezivanja polovnog računara sa internetom - menjanje, podešavanje adresa........kako

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8948 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

paterson

Član broj: 280661
Poruke: 535



+47 Profil

icon Problem povezivanja polovnog računara sa internetom - menjanje, podešavanje adresa........kako07.07.2012. u 10:29 - pre 143 meseci
Imam stoni ispravan polovni računar sa Windows XP SP2. U njemu su podešene stare nevažeće adrese prethodnog vlasnika.

Ovaj računar koji sad koristim je moj lični laptop.

Pokušao sam mnoštvo puta i nisam uspeo ni mm koraka. Da li može neko da pomogne kako da povežem stoni računar sa internetom?
 
Odgovor na temu

paterson

Član broj: 280661
Poruke: 535



+47 Profil

icon Re: Problem povezivanja polovnog računara sa internetom - menjanje, podešavanje adresa........kako07.07.2012. u 18:13 - pre 143 meseci
Nakon 7,5 sati čekanja, zar još niko ne može da da savet kako da rešim problem priključenja stonog kompjutera na internet?
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Problem povezivanja polovnog računara sa internetom - menjanje, podešavanje adresa........kako07.07.2012. u 18:31 - pre 143 meseci
Koji internet? kablovski, ADSL?? Koje uređaje imaš?


 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Problem povezivanja polovnog računara sa internetom - menjanje, podešavanje adresa........kako07.07.2012. u 18:58 - pre 143 meseci
Mrezna kartica? USB?
To sto je bilo podesavano je verovatno za Dial up, ne traba ti...
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

paterson

Član broj: 280661
Poruke: 535



+47 Profil

icon Re: Problem povezivanja polovnog računara sa internetom - menjanje, podešavanje adresa........kako07.07.2012. u 20:16 - pre 143 meseci
Citat:
Miroslav Cvejić: Koji internet? kablovski, ADSL?? Koje uređaje imaš?

Telekom ADSL ruter JetSpeed IAD-Wp2, telefonska žica.

Citat:
deedee5: Mrezna kartica? USB?
To sto je bilo podesavano je verovatno za Dial up, ne traba ti...

Tačno da je u prvo vreme bilo Dial up, ali je prethodnji vlasnik koristio Neobee ADSL modem, sad ovaj kod mene baš neće da se priključi na internet.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Problem povezivanja polovnog računara sa internetom - menjanje, podešavanje adresa........kako07.07.2012. u 20:18 - pre 143 meseci
Šta se desi kad resetuješ podešavanja za mrežnu kartu (automatsko dodeljivanje IP i DNS) i nakačiš mrežni kabl u port 1 ili 4 na ruteru?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem povezivanja polovnog računara sa internetom - menjanje, podešavanje adresa........kako07.07.2012. u 20:22 - pre 143 meseci
Ajde od početka i sa malo više detalja. Kako uopšte misliš i hoćeš da povežeš taj stari komp? Zaboravi telefonsku žicu, ona nema veze sa ovom pričom. Stari komp ima mrežnu karticu, povezan je ispravnim kablom za ruter, podešene su IP adrese .. kako? Koje su uopšte te stare adrese koje pominješ?

Da bi dobio odgovor, moraš da napišeš šta imaš i šta si do sada uradio tj pokušao. Na ovakvo pitanje niko nije ni mogao da odgovori.
 
Odgovor na temu

paterson

Član broj: 280661
Poruke: 535



+47 Profil

icon Re: Problem povezivanja polovnog računara sa internetom - menjanje, podešavanje adresa........kako07.07.2012. u 20:22 - pre 143 meseci
Citat:
Miroslav Cvejić: Šta se desi kad resetuješ podešavanja za mrežnu kartu (automatsko dodeljivanje IP i DNS) i nakačiš mrežni kabl u port 1 ili 4 na ruteru?

Zamolio bih Vas da budete malo više jasniji korak po korak kako se vrši resetovanje podešavanja za mrežnu kartu (automatsko dodeljivanje IP i DNS) i već je nakačen mrežni LAN kabl u port rutera 4 ako sam Vas dobro razumeo.
 
Odgovor na temu

paterson

Član broj: 280661
Poruke: 535



+47 Profil

icon Re: Problem povezivanja polovnog računara sa internetom - menjanje, podešavanje adresa........kako07.07.2012. u 20:36 - pre 143 meseci
Citat:
calexx: Ajde od početka i sa malo više detalja. Kako uopšte misliš i hoćeš da povežeš taj stari komp? Zaboravi telefonsku žicu, ona nema veze sa ovom pričom. Stari komp ima mrežnu karticu, povezan je ispravnim kablom za ruter, podešene su IP adrese .. kako? Koje su uopšte te stare adrese koje pominješ?

Da bi dobio odgovor, moraš da napišeš šta imaš i šta si do sada uradio tj pokušao. Na ovakvo pitanje niko nije ni mogao da odgovori.

Dobro, stari kompjuter ima mrežnu karticu i povezan je ispravnim kablom za ruter, ali mi objasnite kako se podešavaju IP adrese? Stare adrese su prethodno bile podešene kod prethodnog vlasnika ali sad više ne važi kod mene, jer je drugi broj IP, drugo ime za email i drugi provajder.

Šta sam pokušao?

Pokušao sam preko Conect to > Show all connectorns > Create a new connection > next za New Connection Wizard > klik za conect to the Internet > next > klik za Chose from a list of Internet service providers (ISPs) > next > Completing the New Connection Wizard finish i ništa tj. ne mogu se uključiti u Internet.

Ne znam na šta mislite šta imam?

Kad sam prvi put dobio od Telekoma ADSL ruter, na laptopu sam bez ikakvih problema odmah priključio na internet bez ikakve instalacije preko LAN kabla iako sam prethodno koristio Veratov ADSL modem.

I stvarno ne znam zašto stoni kompjuter neće da se priključi preko LAN kabla za Telekomov ADSL ruter na port 4. Mora da treba još nešto uraditi, ali ne znam kako.

[Ovu poruku je menjao paterson dana 07.07.2012. u 21:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Problem povezivanja polovnog računara sa internetom - menjanje, podešavanje adresa........kako07.07.2012. u 20:44 - pre 143 meseci
Kreni odavde :)

1. Raspored povezivanja uređaja na LAN priključke

LAN 1 Priključak za povezivanje računara na Internet.
LAN 2 Priključak za povezivanje STB za potrebe IPTV usluge.
LAN 3 Priključak za povezivanje STB za potrebe IPTV usluge.
LAN 4 Priključak za povezivanje računara na Internet.


2. Povezivanje računara

Potrebno je omogućiti da se LAN parametri automatski dobijaju od IAD uređaja.
Primer podešavanje računara sa operativnim sistemom Windows XP:

kliknite na Start > Connect to > Show all connections ( ili Start, settings, network connections).
kliknite na Local Area Connection i odaberite Change settings of this connection ili kliknite desnim dugmetom miša na Local Area Connection i odaberite Properties
odaberite Internet Protocol (TCP/IP) i kliknite Properties
odaberite Obtain IP address automatically i Obtain DNS server address automatically



http://www.open.telekom.rs/hom...d=203&id=610&cid=42205



Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

citizenx
System & Network Administrator
United States of America

Član broj: 270900
Poruke: 443



+68 Profil

icon Re: Problem povezivanja polovnog računara sa internetom - menjanje, podešavanje adresa........kako07.07.2012. u 20:57 - pre 143 meseci
prvo sto mi pada na pamet je da je prethodni vlasnik racunara podesio staticku adresu koju ne znas da promenis. bilo bi dobro kada bi podesio mreznu karticu da dobije ip adresu od rutera kako bi mogao da koristis internet na tom racunaru. ako ne znas kako da podesis da ti ruter dodeljuje ip adresu pogledaj ovaj kratak tutorijal.

http://www.youtube.com/watch?v=qhfDAoXw4kg

na 0:18 ces videti prozorce. ako su u tom prozorcetu neki brojevi, onda je prethodni vlasnik podesavao staticku adresu i sve sto treba da uradis je da selektujes ove 2 opcije:
-Obtain ip address automatically
-Obtain dns server address automatically

kliknes ok, sacekas malo i onda pokusaj da ides na internet. pozdrav


 
Odgovor na temu

paterson

Član broj: 280661
Poruke: 535



+47 Profil

icon Re: Problem povezivanja polovnog računara sa internetom - menjanje, podešavanje adresa........kako07.07.2012. u 21:29 - pre 143 meseci
Citat:
deedee5: Kreni odavde :)

1. Raspored povezivanja uređaja na LAN priključke

LAN 1 Priključak za povezivanje računara na Internet.
LAN 2 Priključak za povezivanje STB za potrebe IPTV usluge.
LAN 3 Priključak za povezivanje STB za potrebe IPTV usluge.
LAN 4 Priključak za povezivanje računara na Internet.


2. Povezivanje računara

Potrebno je omogućiti da se LAN parametri automatski dobijaju od IAD uređaja.
Primer podešavanje računara sa operativnim sistemom Windows XP:

kliknite na Start > Connect to > Show all connections ( ili Start, settings, network connections).
kliknite na Local Area Connection i odaberite Change settings of this connection ili kliknite desnim dugmetom miša na Local Area Connection i odaberite Properties
odaberite Internet Protocol (TCP/IP) i kliknite Properties
odaberite Obtain IP address automatically i Obtain DNS server address automatically



http://www.open.telekom.rs/hom...d=203&id=610&cid=42205

Uradio kako je napisano i ništa.

Citat:
citizenx: prvo sto mi pada na pamet je da je prethodni vlasnik racunara podesio staticku adresu koju ne znas da promenis. bilo bi dobro kada bi podesio mreznu karticu da dobije ip adresu od rutera kako bi mogao da koristis internet na tom racunaru. ako ne znas kako da podesis da ti ruter dodeljuje ip adresu pogledaj ovaj kratak tutorijal.

http://www.youtube.com/watch?v=qhfDAoXw4kg

na 0:18 ces videti prozorce. ako su u tom prozorcetu neki brojevi, onda je prethodni vlasnik podesavao staticku adresu i sve sto treba da uradis je da selektujes ove 2 opcije:
-Obtain ip address automatically
-Obtain dns server address automatically

kliknes ok, sacekas malo i onda pokusaj da ides na internet. pozdrav

Takođe uradio kako je napisano i opet ništa. I nisu bili nikakvi brojevi - samo prazna polja.

[Ovu poruku je menjao paterson dana 07.07.2012. u 22:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Problem povezivanja polovnog računara sa internetom - menjanje, podešavanje adresa........kako08.07.2012. u 02:42 - pre 143 meseci
U bre covece pa ti se bas ne razumes :-) ako ti je na tom racunaru win xp klikni 2 puta na monitorcic u donjem desnom uglu (pored sata) Ako toga nema naravno ako koristis Windows xp kliknes START/Control Panel/Network Connections/Local Area Connection (kliknes 2 puta na Local Area Connection) pa zatim kliknes na support pa kliknes na details...
E kada si sve to ispritiskao treba da ti izbaci nesto ovako:

Physical Address: 22-0C-27-72-DB-78
IP Address: 192.168.1.101
Subnet Mask: 255.255.255.0
Default Gateway: 192.168.1.1
DHCP Server: 192.168.1.1
Lease Obtained: 7/8/2012 3:40:58 AM
Lease Expires: 7/8/2012 5:40:58 AM
DNS Servers: 130.127.1.241, 8.8.8.8
WINS Server:

Ako ti pise slicno kao kod mene onda bi trebalo da sve bude u redu
 
Odgovor na temu

paterson

Član broj: 280661
Poruke: 535



+47 Profil

icon Re: Problem povezivanja polovnog računara sa internetom - menjanje, podešavanje adresa........kako08.07.2012. u 05:11 - pre 143 meseci
Citat:
sad_ste_face_jel: U bre covece pa ti se bas ne razumes :-) ako ti je na tom racunaru win xp klikni 2 puta na monitorcic u donjem desnom uglu (pored sata) Ako toga nema naravno ako koristis Windows xp kliknes START/Control Panel/Network Connections/Local Area Connection (kliknes 2 puta na Local Area Connection) pa zatim kliknes na support pa kliknes na details...
E kada si sve to ispritiskao treba da ti izbaci nesto ovako:

Physical Address: 22-0C-27-72-DB-78
IP Address: 192.168.1.101
Subnet Mask: 255.255.255.0
Default Gateway: 192.168.1.1
DHCP Server: 192.168.1.1
Lease Obtained: 7/8/2012 3:40:58 AM
Lease Expires: 7/8/2012 5:40:58 AM
DNS Servers: 130.127.1.241, 8.8.8.8
WINS Server:

Ako ti pise slicno kao kod mene onda bi trebalo da sve bude u redu

U bre čoveče,

I kod mene izgleda ovako, ali ne isto kao kod tebe obeleženo crvenim slovima:

Citat:
Physical Address: 00-EO-18-99-88-77
IP Address: 192.168.1.2
Subnet Mask: 255.255.255.0
Default Gateway: 192.168.1.1
DHCP Server: 192.168.1.1
Lease Obtained: 7/8/2012 3:40:58 AM
Lease Expires: 7/8/2012 5:40:58 AM
DNS Servers: 130.127.1.241, 8.8.8.8
WINS Server:

I opet ništa - i dalje ne blinka monitorčić tj. nema vezu sa internetom.

Nakon klika START/Control Panel/Network Connections/Local Area Connection (kliknes 2 puta na Local Area Connection) pa zatim kliknes na support pa klik na Repair...

i dobijem ovu poruku:

"Windows finished reparing your conection. You can try connecting again.

If the problem persists, contact the person who manages your network."

[Ovu poruku je menjao paterson dana 08.07.2012. u 11:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

citizenx
System & Network Administrator
United States of America

Član broj: 270900
Poruke: 443



+68 Profil

icon Re: Problem povezivanja polovnog računara sa internetom - menjanje, podešavanje adresa........kako08.07.2012. u 07:02 - pre 143 meseci
sad po ovome deluje kao da je sve u redu, ali ti i dalje ne mozes da izadjes na internet. ajde uradi ovo. otvori internet explorer.
idi na: TOOLS -> INTERNET OPTIONS, izaberi karticu CONNECTIONS, pa onda izaberi LAN SETTINGS. Dole imas opciju "proxy server". Ako je kojim slucajem selektovana ta opcija, odcekiraj je, pozatvaraj sve prozore klikcuci na ok i onda pokusaj da izadjes na internet preko Internet Explorer-a.
 
Odgovor na temu

paterson

Član broj: 280661
Poruke: 535



+47 Profil

icon Re: Problem povezivanja polovnog računara sa internetom - menjanje, podešavanje adresa........kako08.07.2012. u 07:53 - pre 143 meseci
Citat:
citizenx: sad po ovome deluje kao da je sve u redu, ali ti i dalje ne mozes da izadjes na internet. ajde uradi ovo. otvori internet explorer.
idi na: TOOLS -> INTERNET OPTIONS, izaberi karticu CONNECTIONS, pa onda izaberi LAN SETTINGS. Dole imas opciju "proxy server". Ako je kojim slucajem selektovana ta opcija, odcekiraj je, pozatvaraj sve prozore klikcuci na ok i onda pokusaj da izadjes na internet preko Internet Explorer-a.

Da li zbog AVIRE (deinstalirao sam ga) došlo mi je do kraha sistema na laptopu, pa radim ovo u SAFE MODE WITH NETWORK.

Ne, nije selektovana opcija "proxy server" tako da nemam šta da odčekiram jer je bilo prazno polje i dalje ne mogu preko INTERNET EXPLORERA da uđem u internet.

I što je zanimljivo, kad sam skinuo LAN kabl da bih proverio da li ima drugih ulaza na PC kućištu (da nisam slučajno pogrešio ulaz) - i kad sam priključio LAN kabl na isto mesto ono prozorče za internet konekciju je javilo da je priključen na internet, ali i dalje ne blinka (samo je bilo na tren u početku).

[Ovu poruku je menjao paterson dana 08.07.2012. u 09:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

citizenx
System & Network Administrator
United States of America

Član broj: 270900
Poruke: 443



+68 Profil

icon Re: Problem povezivanja polovnog računara sa internetom - menjanje, podešavanje adresa........kako08.07.2012. u 08:02 - pre 143 meseci
ajde ovako. klikni na START u donjem desnom uglu, pa na RUN. Ako ne vidis run, kucaj u Search polju RUN i izbacice ti odma. U prozoru RUN kucaj CMD i lupi enter. Kad se pojavi crni prozor u njega kucaj sledece:
"tracert www.google.com" (bez navodnika) i lupi enter

kad zavrsi, prekucaj ovde da vidimo sta je izbacio.
 
Odgovor na temu

paterson

Član broj: 280661
Poruke: 535



+47 Profil

icon Re: Problem povezivanja polovnog računara sa internetom - menjanje, podešavanje adresa........kako08.07.2012. u 08:08 - pre 143 meseci
Citat:
citizenx: ajde ovako. klikni na START u donjem desnom uglu, pa na RUN. Ako ne vidis run, kucaj u Search polju RUN i izbacice ti odma. U prozoru RUN kucaj CMD i lupi enter. Kad se pojavi crni prozor u njega kucaj sledece:
"tracert www.google.com" (bez navodnika) i lupi enter

kad zavrsi, prekucaj ovde da vidimo sta je izbacio.

Uradio, i javio mi se sa porukom:

"Unable to resolve target system name www.google.com."
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Problem povezivanja polovnog računara sa internetom - menjanje, podešavanje adresa........kako08.07.2012. u 08:11 - pre 143 meseci
Da li mozes negde da nabavis drugi kabal ili da ga isprobas sa laptopom?
Kucaj ovo u browser http://192.168.1.1, da vidimo da li u opste imas pristup modemu.
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

citizenx
System & Network Administrator
United States of America

Član broj: 270900
Poruke: 443



+68 Profil

icon Re: Problem povezivanja polovnog računara sa internetom - menjanje, podešavanje adresa........kako08.07.2012. u 08:19 - pre 143 meseci
pitanje je da li ti je uopste instaliran drajver za mreznu karticu. Idi desni klik na My Computer, Properties, Hardware, Device Manager i vidi da li u toj listi negde imas zuti upitnik, ili crveni iks preko neke komponente. I reci mi u donjem desnom uglu desktop-a (na toolbaru), da li uopste imas ikonicu za mrezu, i ako imas koje su boje, da li je zuti uzvicnik preko ikonice, crveni iks, ili normalno svetli plavo?
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Problem povezivanja polovnog računara sa internetom - menjanje, podešavanje adresa........kako

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8948 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.