Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako povezati IPTV

[es] :: Digitalna Televizija :: Kako povezati IPTV

[ Pregleda: 22417 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jericho

Član broj: 161511
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+449 Profil

icon Kako povezati IPTV30.06.2012. u 13:57 - pre 143 meseci
Pozdrav,

Uveo sam Telekomov IPTV (standardni paket), i nazalost kablovi koji dolaze uz STB ne odgovaraju televizoru - 1 HDMI kabl i S-video na SCART kabl.
Posto TV (neki Kopernikus 26" LCD) ima S-Video, VGA, RCA i component video ulaze, u dilemi sam da li da uzmem standardni S-video/S-video kabl, koji svakako nece dati visoku rezoluciju (maks. 480p), jer je ulaz u TV 4-pinski; ili da pokusam da nadjem S-video/component adapter, posto je izlaz iz STB (Entone Kamai HD 410, bez dostupnih tehnickih podataka) 9-pinski S-video, jer 9 pinova teoretski mogu prenositi component video signal, iako to nije garantovano brojem pinova (osim sto 4 pina svakako ne mogu prenositi).

Za tv takodje nemam podatke, nema je ni na netu, ali navodno podrzava HD, sudeci po meniju na tv-u, a i daljinskom.

Da li je neko povezivao IPTV preko S-video kabla, i da li je kvalitet slike zadovoljavajuci, da se ne zamaram previse ovime?
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Kako povezati IPTV02.07.2012. u 01:30 - pre 143 meseci
Mislim da to na STB-u nije S-video izlaz nego "neki" konektor koji liči na S-video, tačnije neki mini DIN.

Ako već nemaš digitalni ulaz na TV-u onda nađi nešto kao na slici dole pa poveži po želji.


 
Odgovor na temu

Jericho

Član broj: 161511
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+449 Profil

icon Re: Kako povezati IPTV02.07.2012. u 11:09 - pre 143 meseci
Nazalost, u pravu si, nije S-video, srecom sam to utvrdio pre kupovine. Taj adapter mi ne odgovara, jer ima SCART muski konektor, a nigde ne mogu da nadjem neki sa zenskim ulazom, kao iz ovog posta - http://www.elitesecurity.org/p2334688.

Cini mi se da je najjednostavnije (dostupno) resenje povezati dobijeni mini DIN na SCART kabl


preko ovoga



sa



Jedino nisam siguran da li ovaj SCART/RCA adapter prenosi signal u oba smera?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako povezati IPTV02.07.2012. u 11:50 - pre 143 meseci
Ove varijante sa tri činča su jednosmerne (osim ako na scart konektoru ne postoji neki preklopnik) ali mogu da se nađu obe varijante pa traži onaj smer koji ti je potreban. Mada je bolja varijanta da nabaviš/neko ti napravi kabl sa ženskim scartom i činčevima. Čudno da teve nema neki digitalni ulaz.
 
Odgovor na temu

Jericho

Član broj: 161511
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+449 Profil

icon Re: Kako povezati IPTV02.07.2012. u 13:21 - pre 143 meseci
O brate, da li moze jos da se iskomplikuje situacija? Tacno sam znao da mora biti jos zackoljica, dobro je da sam pitao. Sad me brine da li cu naleteti na pravi kabl, jer sam siguran da je vecina kablova u opticaju u smeru RCA->SCART.

Kad mi ne verujete da je tv toliki krs, evo i slike:
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
2001:8c8:0:a:84b1:8fd0:3737.*

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Kako povezati IPTV02.07.2012. u 23:52 - pre 143 meseci
hdmi -> dvi -> vga mozda?
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Kako povezati IPTV03.07.2012. u 00:24 - pre 143 meseci
Kao što reče calexx, napravi kabl ako već ne možeš da nađeš odgovarajući konektor. U Mikroprincu ti je ženski SCART 130 dinara a neku vrstu kabla sa tri činča sigurno imaš u kući. Isečeš jedan kraj i zalemiš na odgovarajuće pinove i to je to tj. trebalo bi ;)

Lako ćeš naći pinout na Google-u:

http://pinouts.ru/VideoCables/scart_adapter_pinout.shtml


 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl-1.sezampro.rs.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Kako povezati IPTV03.07.2012. u 00:25 - pre 143 meseci
Citat:
hdmi -> dvi -> vga mozda?
Apsolutno ne može.
HDMi je isključivo digitalan.
HDMI u DVI adapter opet prosledjuje samo digitalni signal, ne konvertuje ništa.
VGA je isključivo analogni.

Citat:
u dilemi sam da li da uzmem standardni S-video/S-video kabl, koji svakako nece dati visoku rezoluciju (maks. 480p), jer je ulaz u TV 4-pinski; ili da pokusam da nadjem S-video/component adapter, posto je izlaz iz STB (Entone Kamai HD 410, bez dostupnih tehnickih podataka) 9-pinski S-video, jer 9 pinova teoretski mogu prenositi component video signal, iako to nije garantovano brojem pinova (osim sto 4 pina svakako ne mogu prenositi).
S-Video kabal uzmi i šta je potrebno da bi ga spojio na muški SCART.
Citat:
9-pinski S-video, jer 9 pinova teoretski mogu prenositi component video signal, iako to nije garantovano brojem pinova
Tako je. To je opcija koja bi možda radila a možda ne bi. Najlakše bi bilo da proveriš pomoću nekog drugog televizora koji ima SCART ulaz da li može da se izabere compoment (RGB...) ulaz sa SCART-a. Ako može onda bi vredilo.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako povezati IPTV03.07.2012. u 00:34 - pre 143 meseci
Citat:
Jericho: O brate, da li moze jos da se iskomplikuje situacija? :D Tacno sam znao da mora biti jos zackoljica, dobro je da sam pitao. Sad me brine da li cu naleteti na pravi kabl, jer sam siguran da je vecina kablova u opticaju u smeru RCA->SCART.
Tu je najmanji problem, imaš one adaptere koji imaju preklopnik koji određuje pravac ... ali je tu previše spojeva i konektora, upropastiće sliku. Najbolje napravi ili neka ti napravi neko ko se time bavi, svi delovi se lako nađu.
Možda čak negde postoji kabl sa tim konektorom koji ida na IPTV pa bi tako rešio sve bez nepotrebnih produžavanja.
 
Odgovor na temu

Jericho

Član broj: 161511
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+449 Profil

icon Re: Kako povezati IPTV03.07.2012. u 20:40 - pre 143 meseci
Citat:
Fac Ut Vivas: Kao što reče calexx, napravi kabl ako već ne možeš da nađeš odgovarajući konektor. U Mikroprincu ti je ženski SCART 130 dinara a neku vrstu kabla sa tri činča sigurno imaš u kući. Isečeš jedan kraj i zalemiš na odgovarajuće pinove i to je to tj. trebalo bi

Lako ćeš naći pinout na Google-u




Citat:
Stranger2: S-Video kabal uzmi i šta je potrebno da bi ga spojio na muški SCART.


N'umem da lemim, mada za toliko bih umeo, ali nemam ni lemilicu...plus, svih kablova sa cincem sam se otarasio ("sta ce mi to"). Tako da bih svakako morao kupovati jos kablova. A i ne bi to sigurno bilo profi odradjeno kad bih ja sklepao.


Nasao sam gde ima Philips zensko-zenski SCART adapter, nece valjda da se izgubi na kvalitetu u prenosu :/ Danas sam u obliznjoj radnji nasao SCART/RCA kabl, prodavac mi tvrdi da je vecina kablova u smeru SCART na RCA...ne zvuci mi logicno, ali ako prihvati vracanje kabla u slucaju da nije tako, probacu.

Ili da obidjem Beli elektronik ili Mikroprinc, trebalo bi da oni kvalitetno mogu da to odrade, za pristojnu cenu?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako povezati IPTV03.07.2012. u 22:20 - pre 143 meseci
Nije lako lemljenje kada su pinovi na istoj plastici pa je svakako bolje da to ostaviš nekom ko se time bavi ili još bolje, kupiš gotovo. To što prodavac tvrdi je uglavnom namenjeno prodaji, pitaj ga koji su pinovi u SCART konektoru povezani pa ćeš da vidiš koliko zna. ;) A obično i piše na kablu/pakovanju koji je smer. Možete na licu mesta da izmerite koji su pinovi povezani i odmah rešite dilemu.
Što više konektora i adaptera, veća šansa da se pojave gubici. Možeš da uzmeš umesto scart-rca kabla adapter koji sa jedne strane ima scart, sa druge rca konektore a na sebi prekidač koji određuje smer ... tu nema pogrešnog smera ali ima jedan konektor više u vezi.
 
Odgovor na temu

Jericho

Član broj: 161511
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+449 Profil

icon Re: Kako povezati IPTV05.07.2012. u 18:44 - pre 143 meseci
U Kanibalu su procenili da izrada kabla zenski SCART na RCA vredi 1000 dinara, pa sam zbog takvog iznudjivackog pristupa problem resio tako sto sam u Silkenu ipak nasao adapter sa zenskim ulazom

i preko cinceva spojio, slika je vrlo solidnog kvaliteta, ne mislim da se nesto izgubilo u prenosu.
Cena adapter + kabl - manje od 400 dinara.

Hvala svima na pomoci, a cele ove teme ne bi ni bilo da prodavci imaju svu svoju robu u online katalozima. Ali mozda bude od koristi nekom drugom.
 
Odgovor na temu

xWoLf
Milekic Momir
In SCG

Član broj: 24253
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mlavaparty.com


Profil

icon Re: Kako povezati IPTV07.07.2012. u 22:17 - pre 143 meseci
ja imam problem sa ovim zadnjim adapterom... a ne usudjujem se da probam drugacije...

znaci imam adapter koji ima i muski i zenski scart i cinceve+svideo+switch (in/out)

sve sam povezao ispravno, ali u leadtek winfast pvr2000 kad prebacim na cvbs i/ili svideo dobijem samo plavi ekran
prekidac na adapteru mi stoji na 'out' razmisljam se da ga prosto prebacim na "in" ali se plasim

stb radi sto je i testirano... U PITANJU JE 'KAMAI 410', kad povezem preko hdmi na televizor radi perfektno.. ali televizor je u drugoj sobi.. a ja hocu da iptv televiziju gledam na ekranu kompjutera....

dakle?
sta mi je ciniti?
gde je greska?
Jedan & Jedini
 
Odgovor na temu

Jericho

Član broj: 161511
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+449 Profil

icon Re: Kako povezati IPTV08.07.2012. u 09:32 - pre 143 meseci
Slobodno prebaci prekidac - posto TV ima nekoliko video ulaza, nisam znao koji je pravi source, pa sam prebacivao i source na TV, ali i prekidac na adapteru IN/OUT - dok nisam nasao koja je kombinacija.
Sad sam pogledao, kod mene je adapter na IN.
 
Odgovor na temu

xWoLf
Milekic Momir
In SCG

Član broj: 24253
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mlavaparty.com


Profil

icon Re: Kako povezati IPTV08.07.2012. u 12:57 - pre 143 meseci
kako mislis...
i ti imas taj 'kamai 410' stb ili onaj stariji sto ima antenski izlaz...

vidim da je tebi bio cilj da povezes na tv preko scarta (verovatno ti tv nema hdmi)

ja uopste ne vidim da je slika lose, cak sta vise odlicna je kad se poveze hdmi kablom STB i TV (koji ima hdmi).. ali na kompjuteru, naravno, nemam hdmi-in (ima samo hdmi-out na grafickoj, ali to se ne racuna) pa zato moram cincevima i/ili s-video

sad cu prebaciti na adapteru na IN pa da probam, dao si mi nadu...

samo mi pojasni tvoj komentar "neverovatno kako su los....." ???
Jedan & Jedini
 
Odgovor na temu

Jericho

Član broj: 161511
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+449 Profil

icon Re: Kako povezati IPTV08.07.2012. u 14:15 - pre 143 meseci
Citat:
xWoLf:
kako mislis...
i ti imas taj \'kamai 410\' stb ili onaj stariji sto ima antenski izlaz...

vidim da je tebi bio cilj da povezes na tv preko scarta (verovatno ti tv nema hdmi)

ja uopste ne vidim da je slika lose, cak sta vise odlicna je kad se poveze hdmi kablom STB i TV (koji ima hdmi).. ali na kompjuteru, naravno, nemam hdmi-in (ima samo hdmi-out na grafickoj, ali to se ne racuna) pa zato moram cincevima i/ili s-video

sad cu prebaciti na adapteru na IN pa da probam, dao si mi nadu...

samo mi pojasni tvoj komentar \"neverovatno kako su los.....\" ???


Pise u prvom postu, Kamai 410. Pogledaj malo bolje temu, videces da je ista problematika u pitanju.

Sto se tice "neverovatno loseg", mislio sam na KRAJNJE nestandardni izlaz mini-DIN, jedini uz HDMI izlaz, sto je vise nego skromno za uredjaj koji Telekom procenjuje na 200 evra.
 
Odgovor na temu

xWoLf
Milekic Momir
In SCG

Član broj: 24253
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mlavaparty.com


Profil

icon Re: Kako povezati IPTV08.07.2012. u 14:23 - pre 143 meseci
da da..
jeste malo bezveze za tu visu klasu.. doduse sve vise ljudi kupuje televizore sa hdmi ulazom posto i jedni i drugi postaju standard (polako ali sigurno i u Srbiji)

ali alternativa je losa za sve ostale.. :) relativno losa...

krivo mi je sto onaj scart i/ili kamai410 ne podrzava svideo izlaz (fali mu jedna komponenta).. dao bi dosta ostriju sliku svideo, nego kompozitni.. tako da smo osudjeni na cinceve/kompozitni ako hocemo na kompjuteru da gledamo (ili da neko napravi softverski STB emulator koji dekriptuje zasticene kanale, pa da gledamo direktno digitalni signal preko druge mrezne kartice)

da zakljucimo nesto oko kvaliteta slike:
a) koji codec telekom koristi za v/a kompresiju? mpeg2? mpeg4? h.264? pitam za SD rezolucije i koji bitrate?
b) koji codec koristi za HD rezolucije? koji bitrate?
c) koja je rezolucija SD signala kod standardnih kanala? 720x576 , 768x576 , nesto drugo???

pokusao sam da vidim osobine signala na TV kad povezem preko hdmi, ali ne vredi... nece da pokaze :)
Jedan & Jedini
 
Odgovor na temu

Jericho

Član broj: 161511
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+449 Profil

icon Re: Kako povezati IPTV08.07.2012. u 14:50 - pre 143 meseci
http://www.open.telekom.rs/ipt...d=360&id=720&cid=45059

Rezolucija slike je:
SD 720x576 sa video bitrate-om 2.5 Mbps
HD 1920x1080i sa video bitrate-om 8 Mbps


 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: Kako povezati IPTV

[ Pregleda: 22417 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.