Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nepostovanje procedure saobracajne policije

elitemadzone.org :: MadZone :: Nepostovanje procedure saobracajne policije

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8549 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Blaise De Vigenere
Law Office, Novi Sad
Srbija

Član broj: 278514
Poruke: 178
*.dynamic.sbb.rs.



+55 Profil

icon Re: Nepostovanje procedure saobracajne policije24.06.2012. u 16:16 - pre 144 meseci
Sad vidim da je bilo priče i o potpisivanju zapisnika. To nije bitno, ja isti nikad ne potpisujem a da li mogu da osporim isti - mogu, ali zavisi od konkretne situacije. Kada je u pitanju radar pomoći nema ako je pravilno uslikano, međutim ako se radi npr. o korišćenju mobilnog telefona tokom vožnje zapisnik se može osporiti, pod uslovom da se ne potpiše i da saobraćajni policajac ne bude detaljan u zapisniku!
Kada nema slike, odnosno fotografije učinjenog prekršaja postoje načini ali opet ponavljam, sve zavisi od same situacije kao i od saobraćajnog policajca i načina na koji je odradio svoj deo posla!
Our duty is to be useful, not according to our desires but according to our powers.
 
Odgovor na temu

djura63

Član broj: 267593
Poruke: 725
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+68 Profil

icon Re: Nepostovanje procedure saobracajne policije24.06.2012. u 16:57 - pre 144 meseci
Citat:
Holkan
Tebe?

Ne. Ako si pratio temu jedan mu je clan nesmotreno pruzio podrsku pa ju je povukao.
 
Odgovor na temu

blackman013
Pancevo

Član broj: 36865
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Nepostovanje procedure saobracajne policije24.06.2012. u 20:07 - pre 144 meseci
Hvala svima.

Moze lock. ;)
CrnaC
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Nepostovanje procedure saobracajne policije24.06.2012. u 20:21 - pre 144 meseci
Citat:
blackman013: Hvala svima.


Nema na cemu. Kao sto vidis, kakve si informacije o situaciji pruzio (znaci nikakve) takvu si i pomoc dobio (znaci nikakvu).

Citat:
Moze lock. ;)


A ovo je tvoja privatna tema? :)
 
Odgovor na temu

blackman013
Pancevo

Član broj: 36865
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Nepostovanje procedure saobracajne policije26.06.2012. u 16:00 - pre 144 meseci
@ Informer

Prvo,
jedine informacije koje sam dobio - dobio sam od tebe. Hvala jos jednom.
Od drugih sam dobio samo trabunjanje. Da sam dao vise informacija, dobio bih samo geometrijsku progresiju slicnog trabunjanja.

NAMERNO nisam davao suvise informacija, da se ljudi ne bi SLADILI i 'pakovali' kojekakve gluposti, posto smo mi inace narod poznat kao 'oni koji hoce da te vrate u blato, umesto da te gurnu da iz njega izadjes'. Dovoljno je i ovo sto sam procitao (ili da budem precizniji: sto sam preskocio da procitam) da me uveri da sam ispravno postupio sa kolicinom podataka.

Drugo,
da sam se oslanjao samo na informacije koje mogu da dobijem na ovom forumu, odavno bih digao ruke. Saberi sam...od 10 odgovora, 1 valja, 9 trash.

Trece,
ja sam temu podigao, ja trebam i da je zatvorim.
Da nije bilo mene, ne bi bilo ni teme. Sto ce reci - da, ovo je moja privatna tema.
Tebi ako se tema svidja, uzmi pa kreiraj novu. Ulozi malo vise truda od prostog kliktanja na 'Odgovori'. =)

Cetvrto,
mislio sam da su moderatori na ovom forumu VRLO azurni (te i da lockuju teme). Ocigledno je da sam se prevario. :)


Zbogom.

CrnaC
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Nepostovanje procedure saobracajne policije26.06.2012. u 17:32 - pre 144 meseci
Citat:
Blaise De Vigenere: Kada je u pitanju radar pomoći nema ako je pravilno uslikano...

Ovo nije tačno, ili makar nije bilo tačno u prošlosti. Policija je morala da baždari radare na svakih 6 meseci, i morali su da imaju potvrdu o baždarenju radara kojim su te "usnimili", te da ti je pokažu, na zahtev. Naravno, većina građana nije imala pojma o tome i niko nikad nije tražio potvrdu o baždarenju uređaja, osim nekolicine advokata koji su znali te sitnice. A ne treba napominjati da radari, naravno, često nisu bili baždareni u propisanom intervalu. Shodno tome, radar koji nije bio propisno baždaren, nije se smatrao ispravnim i merenje se nije moglo smatrati verodostojnim.

Ne znam kakva je situacija sa novim uređajima, tj. da li se oni baždare i u kom intervalu, ali svakako bi trebalo da imaju neku potvrdu o ispravnosti uređaja da bi se merenje moglo smatrati verodostojnim.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.adsl.verat.net.



+187 Profil

icon Re: Nepostovanje procedure saobracajne policije26.06.2012. u 17:57 - pre 144 meseci
Otac mi je bio profesionalni vozac, pa znam da se mnogi zapisnici i izjave saobracajaca moze osporiti, necu sada navoditi slucajeve. Bilo bi dobro da svaki put kada te pandur zaustavi ukljucis kameru na mobilnom, biceti od velike pomoci.

Ali na kraju krajeva sve se svodi na ono sto je ventura napisao, sudija je taj koji odlucuje, i on ne odlucuje bas po zakonu vec po njegovoj licnoj volji i proceni. To ko ideja izgleda lepo, ali kada se na to ubaci nivo korupcije u nasoj zemlji mozes sam zamisliti na sve to izadje. Tako da u principu to sto je pandur prekrsio pravilniki ili i sam zakon, ne znaci nista, sve je u rukama sudije. Znam slucajeve ubistva koji su dobili uslovne kazne.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Nepostovanje procedure saobracajne policije

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8549 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.