Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Microsoft confirms no upgrade path to Windows Phone 8, unveils 7.8 for legacy devices

[es] :: Advocacy :: Microsoft confirms no upgrade path to Windows Phone 8, unveils 7.8 for legacy devices

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 17672 | Odgovora: 67 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Microsoft confirms no upgrade path to Windows Phone 8, unveils 7.8 for legacy devices05.11.2012. u 19:54 - pre 139 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Jedini realan izbor koji su imali je bio Android ili Windows Phone.

Kapiram da su oni imali sastanke i sa Microsoftom i sa Google-om i da je MSFT jednostavno ponudio bolji dil. Nokia je potrebna MSFT-u, dok sumnjam da je Google bolelo pedu za njih sada kada imaju Samsung.

Sa MSFT-om su dobili kes lovu i koliko-toliko upotrebljivu platformu koju su mogli da ship-uju za nekoliko meseci posle reseta. Sa Google-om verovatno ne bi dobili kes lovu, i imali bi verovatno frikciju sa Google servisima, tako da bi verovatno postali jos jedan Android shop sa kojim bi bili u direktnoj konkurenciji sa Samsungom protiv koga, ozbiljno, nemaju ni najmanje sanse.

Dil im je odličan! Mogli su da prime $1 keša, ne bi bilo puno razlike.

Ako već gugl ne daje keš, a MS daje 10x manje od potrebnog, onda batali keš priču i valjaj ono što ide (android + vin OS eksperimentalno). Ovako im fantastično ide protiv samsunga. Pored sve situacije izaberi još i trenutno inferioran OS ne bi li pobedio konkurenciju.
Citat:
Ivan Dimkovic: E, sad, to sto WP7 nije postao ono sto se Nokia nadala - to je vec druga prica ali sumnjam da su mogli da budu vidoviti... a, kao sto rekoh, sumnjam da su imali neki preterani izbor i ovako i onako.

Ne znam o kakvoj vidovitosti pričaš, ali meni je bilo jasno ko dan da jedan ganc nov sistem ne može u jakoj i razvijenoj konkurenciji da procveta preko noći, a da ne ponudi nešto fundamentalno novo (kao npr. fajerfoks OS, čiji je brzi uspeh pod znakom pitanja, dok je za vindouz bilo očigledno da od toga nema ništa). Takav sistem u takvom okruženju ne može začajno da se probije za manje od 3 godine (eventualno dve, dve ipo uz neki fantastičan splet okolnosti). No, to je samo sa milijardu dolara "ne lipši magarče do zelene trave".

Tako da im je bilo pametnije da su gledali svoja posla umesto šta rade MS i gugl.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Microsoft confirms no upgrade path to Windows Phone 8, unveils 7.8 for legacy devices05.11.2012. u 20:35 - pre 139 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Ccc... "Sljamsung", onda impresivan opis uredjaja koji zapravo i ne posedujes...

Zadivljujuca kolicina entuzijazma za nesto, ako se uzme u obzir da si doticni uredjaj koristio 0 dana, 0 minuta i 0 sekundi.

Ja bih ipak sacekao da taj telefon pocne da se valja, koristio ga neko vreme pa ga tek onda preporucivao drugima.

Znas, skupa je to roba - ne znam koliko ljudi citaju ES radi takvih saveta ali mislim da nije preterano pametno toliko hvaliti nesto sto nisi koristio.

Pa šta? Nije kao da nikad nisam video smartfon pa pričam o nečem o čemu nemam blage veze. Npr. prvi put kad sam uzeo Ajfon u ruke, dovoljno mi je bilo 5 minuta da znam da ga želim. Nije mi trebalo mesec dana testiranja, prenemaganja, razmišljanja. I nisam se zeznuo. Ali to je bilo pre 5 godina, a Ajfon je ostao manje više isti.

Što se tiče impresivnog opisa - ako Mikrosoft laže onda lažem i ja, a imaš na youtube dosta reviews i WP8 i Lumia, dovoljno da možeš da stvoriš informisano mišljenje. Ili čega se ti bojiš, da Mikrosoft laže? Da telefon samo na filmovima radi glatko i brzo, dok će u stvarnosti da radi ko krepala mačka?

Ne vidim u čemu je problem, niti sam ja ikome preporučivao nešto. Iznosim svoje mišljenje na osnovu informacija do kojih sam došao preko Interneta, i videvši UI na reviews. Ne vidim šta bi to moglo da se toliko razlikuje u stvarnosti u odnosu na informacije koje stekneš putem Interneta, pa da utisak bude potpuno suprotan od onog koji si stekao. Jeste, Lumia 920 je malo too heavy, možda malo prevelika (svakako da jeste u odnosu na Ajfon), ali biće i drugih modela.

Osnovno pitanje je da li je taj OS dostojan takmac iOS i Androidu, a ja sam siguran da jeste i da je čak i bolji.

Btw. ima dosta korisnika i WP7.5 Mango, koji su sasvim zadovoljni, čak i nekih koji su isprobali i koristili sve moguće dostupne smartfonove. Pa ako neko takav može da bude zadovoljan Mangom, verujem da mu WP8 ne bi bio korak u natrag.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Microsoft confirms no upgrade path to Windows Phone 8, unveils 7.8 for legacy devices05.11.2012. u 20:59 - pre 139 meseci
Citat:
bttp
Btw. ima dosta korisnika i WP7.5 Mango, koji su sasvim zadovoljni, čak i nekih koji su isprobali i koristili sve moguće dostupne smartfonove. Pa ako neko takav može da bude zadovoljan Mangom, verujem da mu WP8 ne bi bio korak u natrag.

Sasvm logicno I ja verujem da ~1% korisnika smartphone trzista koji zu bili zadovoljni wp7(.5) sigurno nece biti manje zadovoljni sa wp8. Ono sto mi nije logicno je da advokatises nesto sa cim imas in real iskustva u trajanju od 0 sekundi samo na osnovu yt klipova i ms-ove "casne pionirske"

 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Microsoft confirms no upgrade path to Windows Phone 8, unveils 7.8 for legacy devices05.11.2012. u 21:51 - pre 139 meseci
Cisto sumnjam da Android vs Symbian vs WP, igra neku ulogu u popularnosti telefona. Kao da su korisnici znali nesto o operativnim sistemima. Koliko sam ja primetio, tu nema pravila. Samsung je bio nenormalno spor telefon, narocito internet brauzer, pa je opet vise kupovan od nekih drugih. U jednom trenutku, popularnost se prenese na nesto drugo. Mislim da je sada dzaba i najbolje telefone Nokia da ima. Kupice samo oni koji se razumeju.
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+73 Profil

icon Re: Microsoft confirms no upgrade path to Windows Phone 8, unveils 7.8 for legacy devices06.11.2012. u 06:50 - pre 139 meseci
Mozda bi trebalo da se pitamo sta prodaje telefon? Malo navike, malo hadver, malo softver

Nekad davno prvo sam kupio nokiu, probao i druge telefone, ali nokia je nekako bila najbolja. Vremenom je stigao symbian i mislim da je pristojan. Ali se pokvario i dugo sam trazio dobar telefon, kupio sam neki samsung android i ne mogu reci da sam bio zadovoljan. Sad imam motorolu i na njoj android, pristojna cena i odlicne mogucnosti. Tako da je u odnosu na nju samsung precenjen

I da se vratimo na temu, nokia je nekad imala sjajnu softversku podrsku za svoje telefone, a i hadversku. Za svaki model si mogao da nadjes odgovarajuci drzac za kola, recimo. A probajte to za samsung. Mozda jeste sitnica, ali meni smeta. Ok, drzac za telefon nije bas hadver


Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

angelos
Predrag Petrovic
Field Support Engineer
Serbia,Belgrade

Član broj: 11840
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+159 Profil

icon Re: Microsoft confirms no upgrade path to Windows Phone 8, unveils 7.8 for legacy devices06.11.2012. u 11:26 - pre 139 meseci
Koristio sam WinMo 5, i 6.
Peticu sam imao na HP Ipaq, Sesticu na HTC HD2.
Sestica mi je ostavila gorak ukus u ustima.Microsoft gasi servise kako mu se digne patka. Ugasio je myPhone, nova verzija servisa je ralila samo na 7.
Drugo, blokiranje na nivou Os-a, zabadanje itd. Microsoft Sync sa kojim molite boga da ne zaj. paring i ne wipujete sve sa telefona. Prebacio sam HD2 na Android, kupio extended fabricku bateriju sa kojom mi fercera 2 dana (6. sa extended battery life) za ono sto meni treba. Viber, mailovi, skype,YT. Automatski bekap imenika radi u svakom trenutku, mogu da odem i skinem u CSV formatu imenik u svakom trenutku sa google.
Imam brdo aplikacija na marketu koje koristim d2d (parking manijak, VIP putnik, osmatrac). Telefon mi vise ne ukucava, radi neuporedivo brze. Microsoft nikad vise, cak ni kao poklon.
Od Apple-a ima ipad 3 sa retinom, platio sam neke app koje mi trebaju po par dolara. Prezadovoljan sam stabilnoscu i trajanjem baterije.
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
gateway.tfcc.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Microsoft confirms no upgrade path to Windows Phone 8, unveils 7.8 for legacy devices06.11.2012. u 12:36 - pre 139 meseci
Citat:
bttp:Npr. prvi put kad sam uzeo Ajfon u ruke, dovoljno mi je bilo 5 minuta da znam da ga želim.


Ali batice - ovaj telefon NISI još uvek uzeo u ruke: dakle 0 dana, 0 sati, 0 minuta i 0 sekundi, and counting ;) pazi, nisam ni ja, ali sam skeptik, a ne promoter.

@angelos: Yeah, baš taj user expirience: na 5x sam (qtek s200) urlikao što moram da kucam SMS sa dve ruke: u jednoj čačkalica, u drugoj fon: na 6.1 (prvo HTC Tytn2, a onda i SEX1) sam kukao što je start dugme malo da ne može biti manje - a onda su odlučili da Skajp više neće raditi, i tačka. I da, svaki WinMobile telefon je imao Reset dugme, ne bez razloga :) Mada je SEX1 imao neprevaziđen dizajn, po meni: ribe su padale na buljsona na generalni izgled, frajeri su padali na buljsona na alu-slide-tastaturu: softverska podrška je bila kanta, kamera sjajna.

Glede Nokije i WM-a: oni više nemaju nijedan jasno zacrtan put za osvajanje tržišta: zajednički UI expirience: Ubuntu razvija odavno; performanse - još treba da dokažu da uopšte mogu da pariraju; kompatibilnost: iOS ih jede u svom walled-gardenu, Android u svom, Ubuntu odavno radi na kompatibilnosti svega sa svime kroz donekle uspešne implementacije standarda, a Firefox OS nudi čist XML/Java; hardver - ostali su ih pojeli u ovom segmentu odavno....

... HTC je prvo proizvodio samo WM fonove: čim je izleteo Android - prihvatili su se i toga, i čekali odjek javnosti; Samsung takođe, imao je u ponudi i Android i Win7Mo i ono pre Badu-a - nastavio da pravi ono što se bolje prodavalo: Tuturola je imala sve živo na sebi, a proizvodi ono što se prodaje...

...jedino Nokija pravi Cedevitu koja ide samo u Evian vodu.

Opet priča o kvartalnim menadžerima: 10 milki u kvartalu izgleda impresivno: "teach a man to fish, and you fed him for a lifetime" izgleda ipak mnogo realnije.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

angelos
Predrag Petrovic
Field Support Engineer
Serbia,Belgrade

Član broj: 11840
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+159 Profil

icon Re: Microsoft confirms no upgrade path to Windows Phone 8, unveils 7.8 for legacy devices06.11.2012. u 12:55 - pre 139 meseci
@newtesla
A od kada je Sys Adminu vazno na sta ribe padaju?
Necemo postati valjda ulickani manager tipovi sa litar ulja na kosi i sa dva phona na stolu? :D
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Microsoft confirms no upgrade path to Windows Phone 8, unveils 7.8 for legacy devices06.11.2012. u 13:36 - pre 139 meseci
Ma ok samo se vi ložite na iOS i Android, niko vam ne brani. Koristite jedan te isti uređaj celog života, who cares.

Samo mojne da prdite o WM kad to blage veze nema sa WP8.

To isto ko kad bih ja sad počeo da pričam o Apple Newton i tvrdio da je Ajfon šit zbog toga.

Dajte prenite se iz te jadne Ajfon vs Android priče, al kad treba sa se pljuje nešto treće, onda su i jedan i drugi super a treći je šitina. Koga briga za vašu skepsu, potpuno subjektivnu.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.h1telekom.hr.



+25 Profil

icon Re: Microsoft confirms no upgrade path to Windows Phone 8, unveils 7.8 for legacy devices06.11.2012. u 15:04 - pre 139 meseci
Ocito tebe, kad ti se da totalno neargumentirano pricat o icemu.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Microsoft confirms no upgrade path to Windows Phone 8, unveils 7.8 for legacy devices06.11.2012. u 15:12 - pre 139 meseci
E sada i ja da je Mr. Proper najbolje sredstvo za pranje. Pa skoro sam nesto video na tv-u kako neki celavac brise "tvrdokornu prljavstinu" jednim potezom ruke.

Ti snazni argumenti su keva ))
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Microsoft confirms no upgrade path to Windows Phone 8, unveils 7.8 for legacy devices06.11.2012. u 15:37 - pre 139 meseci
Citat:
z@re:
Ocito tebe, kad ti se da totalno neargumentirano pricat o icemu.

Kad bi se potrudio da pročitaš, npr prethodnu stranicu umesto što daješ smartass komentare na zadnji post koji si video, mogao bi i da nađeš neke (relevantne) argumente koje sam naveo a koji se tiču WP8, za razliku od kvaziargumenata tipa "WM je bio 5r@nje". A ko stvarno želi da nađe bilo kakve argumente za ili protiv, eno ima ih kolko hoćeš na youtube, i to ne "Mr. Proper" Mikrosoft reklama nego nezavisnih prikaza, mišljenja i poređenja sa drugim omiljenim vam telefonima.

Nije moj posao niti imam potrebu da bilo koga ubeđujem, a još manje me zanima da se raspravljam sa nečijim predrasudama. Ko želi da donese sopstveni sud, može i sam, bez mene.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Microsoft confirms no upgrade path to Windows Phone 8, unveils 7.8 for legacy devices06.11.2012. u 16:01 - pre 139 meseci
Ako vec se toliko pozivas na te testove, ti isti nezavisni testovi i misljenja kazu da je Lumia 920 previse teska i nezgrapna, da display nikad nije dovoljno svetao, da je camera UI prilicno jadan, da baterija traje jako kratko, da su Bing mape ocajne i da treba da dodatno platis $50 charger da bi koristio benifite bezicnog punjenja.

Meni se iskreno svidja princip "live tiles" ali mogu da zamislim kako se to odrazava na bateriju ako ti konstantno nesto telefon updatuje... Telefon jeste zanimljiv, ali isto tako i nije bas neki direktan konkurent sa tim dimenzijama i tezinom i ostalim manama.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Microsoft confirms no upgrade path to Windows Phone 8, unveils 7.8 for legacy devices06.11.2012. u 16:13 - pre 139 meseci
Citat:
bttp:
i to ne "Mr. Proper" Mikrosoft reklama nego nezavisnih prikaza, mišljenja i poređenja sa drugim omiljenim vam telefonima.

Na osnovu cega znas da su ti "prikazi i misljenja" verodostojni i kvalitetni kada nemas priliku da bilo sta od toga i sam probas?
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Microsoft confirms no upgrade path to Windows Phone 8, unveils 7.8 for legacy devices06.11.2012. u 16:41 - pre 139 meseci
Citat:
DaliborP:
Ako vec se toliko pozivas na te testove, ti isti nezavisni testovi i misljenja kazu da je Lumia 920 previse teska i nezgrapna, da display nikad nije dovoljno svetao, da je camera UI prilicno jadan, da baterija traje jako kratko, da su Bing mape ocajne i da treba da dodatno platis $50 charger da bi koristio benifite bezicnog punjenja.

Meni se iskreno svidja princip "live tiles" ali mogu da zamislim kako se to odrazava na bateriju ako ti konstantno nesto telefon updatuje... Telefon jeste zanimljiv, ali isto tako i nije bas neki direktan konkurent sa tim dimenzijama i tezinom i ostalim manama.

Pa jeste teška, to sam i rekao, više od 150gr, al da je nezgrapnija od flagship androida tipa sgs3, galaksi note, ne verujem da je drastično. Uostalom ima htc wp8x koji je možda zgodniji, a biće sigurno još modela.

$50 za wireless charging u odnosu na $40 za lightning adapter za ip5, mislim da nije strašno, posebno što nije nužno dok je za one koji imaju accessories za Ajfon adapter nužan, i to u nekim slučajevima i više od jednog.

Camera UI jadan? Hm, koliko znam wp8 ima feature po imenu Lenses koji omogućava da se direktno iz camera UI bira aplikacija s kojom želiš da upotrebiš kameru. Uostalom ne može biti jadniji od Ajfonovog UI koji ima šta u kameri? Blic on/off/auto (da ne ulazimo kolko je blic jadan) i hdr on/off koji nema puno smisla, i sad ima panoramu al samo za ip4S/ip5.
Bing mape kolko znam su ustvari nokia mape plus nokia drive turn by turn navigacija, što nikako ne može biti lošije od Epl Mapa.
Apropo dimenzija, jedino je Ajfon zgodniji, ovi flagship androidi su monstruozni kolko znam, da ne kažem i ružni.

Naravno da nije savršen telefon, svaki ima mane. Da ne spominjemo da na Ajfonu ni dan danas ne radi Caller ID u Srbiji, bez džejlbrejka i callerid fixa. Ej Caller ID u 2012!



Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: Microsoft confirms no upgrade path to Windows Phone 8, unveils 7.8 for legacy devices06.11.2012. u 16:50 - pre 139 meseci
Citat:
bttp
Dajte prenite se iz te jadne Ajfon vs Android priče, al kad treba sa se pljuje nešto treće, onda su i jedan i drugi super a treći je šitina. Koga briga za vašu skepsu, potpuno subjektivnu.


Bez uzvrede, bttp, ali cini mi se da si ovde jedini ti nalozen kao malo dete za odredjeni brend telefona.

I to na brend koji jos nisi ni koristio, vec si o njemu citao po netu i video ga na youtube reklamama.

Sve je to ok, ljudi svasta vole, pa sto ne bi voleli i mobilni telefon - ali prozivati druge za subjektivnost je onda besmisleno.

Inace, moj kolega iz bivse firme - covek je imao identicnu reakciju kada je izasao WP7... slao nam enormne mailove navodeci kako ce MSFT pokoriti svet, kako je to novi Windows 95, kako su Apple i Google prsli, kako je to GUI buducnosti itd... posto ga je docekala nasa indiferentnost ili po koji komentar o Windows Mobile fail-u i da prvo treba skociti pa reci hop sve nas je krstio Android i iPhone fanboyima ni manje ni vise :-)

Dobro pa ga je proslo posle nekoliko meseci :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Microsoft confirms no upgrade path to Windows Phone 8, unveils 7.8 for legacy devices06.11.2012. u 17:04 - pre 139 meseci
Citat:
bttp:
$50 za wireless charging u odnosu na $40 za lightning adapter za ip5, mislim da nije strašno, posebno što nije nužno dok je za one koji imaju accessories za Ajfon adapter nužan, i to u nekim slučajevima i više od jednog.

Lighting konektor dolazi sa paketom Iphone5, ne mora da se kupuje odvojeno. Zasto bi kupio adapter? Wirelless charging mora posebno da se kupi.
Citat:
Bing mape kolko znam su ustvari nokia mape plus nokia drive turn by turn navigacija, što nikako ne može biti lošije od Epl Mapa.
Apropo dimenzija, jedino je Ajfon zgodniji, ovi flagship androidi su monstruozni kolko znam, da ne kažem i ružni.

Naravno da nije savršen telefon, svaki ima mane. Da ne spominjemo da na Ajfonu ni dan danas ne radi Caller ID u Srbiji, bez džejlbrejka i callerid fixa. Ej Caller ID u 2012!

Bas ta Turn-by-turn navigacija je opisana kao ocajna na Bing mapama, u tim nezavisnim testovima. Za dimenzije se slazem, ali za lepotu...hm Lumia 920 iskreno izgleda kao cigla, velik i tezak telefon.
180 grama. S3 ima 130 a Iphone5 110. Osetna razlika.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Microsoft confirms no upgrade path to Windows Phone 8, unveils 7.8 for legacy devices06.11.2012. u 17:26 - pre 139 meseci
Nisi razumeo. Lightning-to-30pin adapter, znači adapter za stari konektor koji je bio aktuelan do ip5. Veruj da u USA i drugde većina vlasnika Ajfona, Ajpoda, Ajpeda imaju neke dodatke, tipa razni dokovi, zvučnici itd. koji imaju stari 30-pin konektor. Da bi koristio te aksesoare sa novom linijom uređaja, Epl će ti veselo naplatiti $40 za adapter po komadu.

Evo AT&T je objavio cene za WP8 uređaje. Lumia 920 je $99.99 na dvogodišnji ugovor, 820 $49.99, HTC WP8X - $99.99 8GB model, što je malo ali WP8 imaju SD slot pa nije strašno.
Ajfon osnovni model od 16GB je $200.

P.S. I da, Ajfon 5 ima različite LTE (4G) čipove za USA i evropsko tržište. Znači Ajfon 5 kupljen u USA, neće raditi na evropskim 4G mrežama. To nas još uvek ne kači, ali eto belaja. Ko je nabavljao Ajfon iz USA, gde je značajno jeftiniji nego u EU (a sada još imaš situaciju da se simfree ip5 prodaje u USA po staroj ceni od $650, dok je u UK recimo £30 skuplji nego što je bio prethodni simfree model) imaš još i taj diskontinuitet u cenama, gde se za USA tržište zadržava stara cena koja je i tako bila znatno povoljnija a u EU je još skuplji nego što je bio.

[Ovu poruku je menjao bttp dana 06.11.2012. u 18:37 GMT+1]
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Microsoft confirms no upgrade path to Windows Phone 8, unveils 7.8 for legacy devices06.11.2012. u 17:41 - pre 139 meseci
Vecina ljudi kupuje telefone preko paketa koji im ponudi mreza. Bar iz mog okruzenja samo jedna od 30 osoba kupuje telefon direktno od Apple-a.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Microsoft confirms no upgrade path to Windows Phone 8, unveils 7.8 for legacy devices06.11.2012. u 18:05 - pre 139 meseci
Kod nas je obrnuto, bar što se tiče Ajfona. S obzirom da ga nema u ponudi operatera, svi su primorani da kupuju simfree po full retail ceni.

Po oglasima se iP5 trenutno "valja" za €850 pa naviše (neki entuzijasti čak oglašavaju i za €1000). Ta cena će s vremenom padati, ali neće pasti ispod €600 u dogledno vreme.

Citat:
Ivan Dimkovic: Bez uzvrede, bttp, ali cini mi se da si ovde jedini ti nalozen kao malo dete za odredjeni brend telefona.

I to na brend koji jos nisi ni koristio, vec si o njemu citao po netu i video ga na youtube reklamama.

Nisi me uvredio sve i da je tačno to što napisa. Na sreću, malo sam debelokožniji da bi se tako lako vređao samo zato što me neko "optuži" da sam "naložen" na neki uređaj.

Nisam ja naložen, suviše sam mator (old fart:) da bih se ložio ko malo dete što ti kažeš. Samo mi se sviđa šta je Mikrosoft napravio sa WP8 dok me s druge strane iOS6 ostavlja potpuno ravnodušnim, za razliku od thrill-a koji sam osećao kad sam dobio svoj prvi Ajfon, doduše davno beše i bio sam malo mlađi.

Da se razumemo, moderni smartfonovi tipa Ajfon i Androidi a sad i WP8 svi mogu da rade sve što ti treba, znači po pitanju funkcionalnosti nema frke. Jedina je razlika u načinu na koji to rade. To je recimo bila i osnovna razlika između Simbiana i Ajfona, svojevremeno. Ajfon nije imao ni copy/paste do iOS 3.x (mi džejlbrejkeri smo ga imali i na iOS 2.x), Simbian je to imao. Po featuresima Ajfon je bio iza Simbiana u prve 3 generacije, a kamera nikad nije ni dostigla kvalitet Nokijinih. Ali user experience je bilo ono što je sahranilo Simbian, Blekberi i sve ostalo što je prethodilo Ajfonu.

E upravo taj user experience je trenutno na strani WP8, i ne vidim kako bi iOS mogao da ga dostigne bez radikalnih izmena u iOS UI. WP8 je u startu bolji po tom pitanju, a s vremenom će se samo usavršavati.

Znači, da, iOS, Android i WP8 svi mogu da urade sve što ti treba, da telefoniraju, šalju mejlove i sms/IM poruke na 101 način, brauzuju veb, preporučuju ti restorane, daju ti navigaciju na ovaj ili onaj način, igrice i ostalo, ali na iOS i Androidu nema više nikakvog thrill-a, sve je već viđeno. WP8 pruža novi način za izvođenje svih tih svakodnevnih stvari koje svi radimo na našim smartfonovima. Pa eto, umesto da sledeći put kupim Ajfon koji će biti isti kao i prethodni koji sam imao, verovatno ću kupiti WP8, ne bi li dao pare za stvarno nešto novo, a ne za staro u novom pakovanju. To je moj pogled, a oni koje to ne interesuje, slobodno mogu da kupe i koriste šta god žele. Fala bogu pa imamo izbora, konačno. Do sada, barem ja, nisam ni imao izbor, jer Android me u principu ne interesuje jer mi je Šljamsung kao brend odbojan, znači ako hoću smartfon koji nije za "1 dinar u VIP-u uz dvogodišnji ugovor", imao sam izbor Ajfon ili ništa. Sad imam Ajfon i WP8.

Eto, meni lično postojanje tog izbora znači.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Microsoft confirms no upgrade path to Windows Phone 8, unveils 7.8 for legacy devices

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 17672 | Odgovora: 67 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.