Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Frizider PRIVILEG de luxe

[es] :: Elektronika :: Frizider PRIVILEG de luxe

[ Pregleda: 8606 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boogi
RS-BiH

Član broj: 56974
Poruke: 352
*.teol.net.



+7 Profil

icon Frizider PRIVILEG de luxe19.06.2012. u 19:42 - pre 143 meseci
Pozdrav

Imam kombinaciju fižider-hamrzivač Privileg de luxe - no frost system sa 2 motora i imam jedan "problemčić"sa zamrzivačem.

Da prvo objasnim kako radi taj zamrzivač.S obzirom da je no frost sistem nije mu potrebno "ono periodično čupanje ledenih santi" iz zamrzivača.Zamrzivač ima jedan mali mehanički sklop koji je zadužen da uključi grijač na isparivaču(ispravite me ako sam ga pogrešno nazvao a misilim na onaj dio u zamrzivaču koji je zadužen za hlađenje) i isključi kompresor i obavi periodično otapanje leda.Mehanički sklop na sebi ima mali motor koji je zadužen za "brojanje vremena"( radi samo kad dobije napon sa glavnog termostata) Kako kopmletan sistem radi evo na crtežu.

E sad,ukratko, crkao mi je taj mehanizam i termostat 2 je uništen( nemojte pitat kako ) i pošto znam da je skup i teško dobavljiv imam ideju kako da ga ostvarim elektronskim putem.
Taj mehanizam dok je radio se otprilike palio jednom dnevno (bar mi se tako činilo) po 10 tak minuta i upratio sam da tada temperatura u zamrzivaču dostigne oko -10 stepeni kad se uključi kompresor.

Ono što mene zanima je koliko je maximalno vrijeme otapanja ukoliko bi izbacio termostat 2 ?(ima li ko iskustva sa takvim stvarima)

Boogi


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

boogi
RS-BiH

Član broj: 56974
Poruke: 352
*.teol.net.



+7 Profil

icon Re: Frizider PRIVILEG de luxe23.06.2012. u 19:22 - pre 143 meseci
Niko?
 
Odgovor na temu

Citizen Kane
Ćato - Pisarčić

Član broj: 238520
Poruke: 56
*.teol.net.



+25 Profil

icon Re: Frizider PRIVILEG de luxe24.06.2012. u 14:40 - pre 143 meseci
Ja sam imao u servisu dosta takvih slučajeva. Najelegantnije rješenje (ako elektronika ne može da se popravi) je da se ubaci digitalni termostat sa dvije sonde. Najčešći na našem tržištu su Eliwell i LAE. Ja sam 5-6 aparata tako uspješno riješio, niko mi se nije žalio. Termostat košta 35 - 50 eura, kako-koji. Mislim da to nije tako ni skupo kada uporediš sa cijenom tog Privileg aparata.


Zaboravih ti i odgovoriti, ja podesim da otapa 2-3 puta u toku 24h dužine između 10 i 15 min. Potrebno je malo eksperimentisati.

[Ovu poruku je menjao Citizen Kane dana 24.06.2012. u 17:42 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

boogi
RS-BiH

Član broj: 56974
Poruke: 352
*.teol.net.



+7 Profil

icon Re: Frizider PRIVILEG de luxe25.06.2012. u 20:15 - pre 143 meseci
Hvala Kane.
Zar 2-3 puta dnevno nije mnogo?
 
Odgovor na temu

Citizen Kane
Ćato - Pisarčić

Član broj: 238520
Poruke: 56
*.teol.net.



+25 Profil

icon Re: Frizider PRIVILEG de luxe25.06.2012. u 21:44 - pre 143 meseci
Može da bude, ali ne mora. Ovisi koliko se otvara često i kolika je vlažnost vazduha u prostoru gdje frizer stoji. Baš danas sam išao povećati sa 5 puta dnevno na 6 puta dnevno otapanje u zamrzivaču. Doduše to je profesionalni zamrzivalec koji stoji u kuhinji restorana gdje je vruće kao u paklu i ima vlage kao u močvari. Kazao sam da treba experimentisati. Ja pošto nemam baš uvijek vremena za eksperimente, puknem mu 2-3 puta dnevno po desetak min, i sve zvoni. Niko mi se nije žalio. No, to ne znači da sam ja u pravu, možda je u kućnim uslovima dovoljno i jednom dnevno.

Slobodno se javi oko spajanja, ako se odlučiš na ovu varijantu, a ne budeš se mogao snaći. Mada uz pažljivo čitanje dokumentacije ne bi trebalo da bude problema.

Ovo rješenje koje sam je ponudio mislim da je elegantno i ne previše skupo. Jer kad bi htio da ugradiš obični termostat od 5 eura i vremenski relej od 15 eura, to je već 20 eura, a za 35 eura imaš uređaj kojem se podešava 20 do 40 parametara. Sa digitalnim termostatom upravljašventilatorom na isparivaču kako želiš, otapanjem kako želiš, radom kompresora kako želiš.

Evo ti i jedan primjer: Na digitalnom termostatu podesiš da kompresor mora da odmara npr. najmanje 5 min prije sljedećeg uključivanja, ili po uključivanju samog instrumenta. To ti produžava vijek kompresora za ihihi.... Jer može lako da se desi da u 3 min dođe i nestane struje nekoliko puta, a to ruši kompresor iz više razloga.

Još jedna stvar veoma važna, a tiče se tvog pitanja: "Da nije mnogo....", imaš opciju zaustavljanja otapanja po postizanju željene temperature na isparivaču... Pa tako, možeš da staviš i pet puta dnevno otapanje, a da ne remetiš normalno funkcionisanje aparata....

Mislim da se isplati ugraditi ovo sokoćalo, na kraju kad se podvuče.
 
Odgovor na temu

miljana1
inzinjer
bac

Član broj: 299510
Poruke: 1
91.148.127.*



Profil

icon Re: Frizider PRIVILEG de luxe21.11.2014. u 20:17 - pre 113 meseci
Imam sličan problem.Na zamrzivaču Liebcherr no frost je otkazala elektronika i prema Kaneovim savetima vidim nadu za osposobljavanje zamrzivača ugradnjom digitalnog termostata pa vas molim da mi pomognete detaljnijim uputstvima i nekom šemom pomoću koje bih mogao sam ili uz pomoć lokalnog majstora osposobiti zamrzivač.Za sada zmrzivač radi sa običnim termostatom ali je veliki problem otapanje.Napominjem da nisam ni električar ni elektroničar ali se pomalo petljam sa svačim.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Frizider PRIVILEG de luxe

[ Pregleda: 8606 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.