Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarsko drzavljanstvo

[ Pregleda: 9680 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sonata

Član broj: 304011
Poruke: 6
176.108.32.*



Profil

icon Madjarsko drzavljanstvo10.06.2012. u 10:16 - pre 144 meseci
Da li neko zna sta se zapravo desava i zasto se toliko ceka na pismeno obavestenje ili eventualni telefonski poziv za drzavljanstvo ? Mi smo razgovor obavili u novembru i jos nista nismo dobili.
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
193.158.111.*



+168 Profil

icon Re: Madjarsko drzavljanstvo27.06.2012. u 04:23 - pre 143 meseci
Ja sam predao papire septembra i polagao marta. Koleginica koja je predala papire zajedno sa mnom je polagala mesec dana kasnije, a kolega koji je predao mesec dana posle mene je zajedno sa mnom polagao.

Svaki slucaj je individualan.
 
Odgovor na temu

sonata

Član broj: 304011
Poruke: 6
176.108.32.*



Profil

icon Re: Madjarsko drzavljanstvo06.07.2012. u 07:25 - pre 143 meseci
Da li mozemo mail-om proveriti trenutni status nasih zahteva za drzavljanstvo kod madjarskih ministarstava u Budimpesti ? Da li je neko to vec pokusao ?
 
Odgovor na temu

celavy
Becskerek-Norway

Član broj: 299756
Poruke: 52
*.ptt.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarsko drzavljanstvo08.07.2012. u 13:02 - pre 143 meseci
Strpi se stici ce.
 
Odgovor na temu

sonata

Član broj: 304011
Poruke: 6
176.108.32.*



Profil

icon Re: Madjarsko drzavljanstvo13.07.2012. u 17:37 - pre 143 meseci
Strpljenja imamo, problem je mali u tome sto smo predali papire posredstvom jedne lokalne kancelarije SVM-a, pocetkom novembra prosle godine. Elem, kao vecini, i nama je receno da ce sve biti ok i da otprilike u maju cekamo odgovor. Sada je 13. jul, dakle jos malo 9 meseci, 9- oro odabranih i partijski na ovaj ili onaj nacin bliskih clanova je polozilo vec i zakletvu a nas 15 preostalih dobijamo, vec puna 3 meseca, od partijskih glavesina ubedjenja da su nasi zahtevi trenutno bas na obradi u Budimpesti. Svih 24-voro smo istog dana podneli zahteve.
 
Odgovor na temu

sarahakay021
sarah kay
novi sad

Član broj: 314914
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarsko drzavljanstvo24.05.2013. u 11:55 - pre 132 meseci
Da li bi neko preneo svoje iskustvo, gde ste tacno predavali dokumentaciju i kako ta procedura izgleda...tj. kako je izgledao intervju? Hvala
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
195.245.92.*



+583 Profil

icon Re: Madjarsko drzavljanstvo24.05.2013. u 12:26 - pre 132 meseci
http://www.elitesecurity.org/t419067-137
 
Odgovor na temu

sarahakay021
sarah kay
novi sad

Član broj: 314914
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarsko drzavljanstvo29.05.2013. u 23:24 - pre 132 meseci
Nemanja, hvala lepo
 
Odgovor na temu

sarahakay021
sarah kay
novi sad

Član broj: 314914
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarsko drzavljanstvo05.06.2013. u 18:54 - pre 132 meseci
Poslednje informacije koje imam su da pocinje letnja pauza od 1.Jula do 1.Septembra....tako da verovatno ko nije bio pozvan do sada...sacekace jos malo
 
Odgovor na temu

keresztur
Leraar Nederlands
Új Belgrád

Član broj: 310824
Poruke: 34
*.180.236.18.targo.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarsko drzavljanstvo07.06.2013. u 22:32 - pre 132 meseci
Ko ima pauzu?
 
Odgovor na temu

sarahakay021
sarah kay
novi sad

Član broj: 314914
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarsko drzavljanstvo11.06.2013. u 21:33 - pre 132 meseci
Letnja pauza u konzulatima...ne primaju se aplikacije
 
Odgovor na temu

zikkk
Beograd

Član broj: 303337
Poruke: 85



+68 Profil

icon Re: Madjarsko drzavljanstvo01.07.2013. u 17:11 - pre 131 meseci
Danas je 01.07. da vidimo da li ima nekoga ko je predao danas ili ce tek predati ovih dana...da li ima letnje pauze.
 
Odgovor na temu

Jeca NS
Novi Sad

Član broj: 320432
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarsko drzavljanstvo13.01.2014. u 13:17 - pre 124 meseci
Dragi forumasi,

Evo i ja bih da se pridruzim sa svojim iskustvima ovom forumu a u vezi dobijanja madjarskog drzavljanstva....

Vec sam u vise navrata citala vasa iskustva, a sad bih da podelim i moje sa vama i da vas molim da mi date odgvore na pojedina pitanja:

Naime, suprug i ja smo predali dokumenta i zahtev za madj. državljanstvo 29. maja u Morahalomu. Jezik smo naučili samo osnovno odgovore na 80 standardnih pitanja, individualne časove nam je davala jedna studentkinja iz NS.

Čim smo ušli u prostoriju službenica je pitala tu devojku d ali mi dobro govorimo jezik, na št aje ona potvrdno odgovorila.

Zatim smo seli ona je pregledala papire udarila pečate, zavela sve i tek onda nas ponešto pitala, gde želimo da polažemo zakletvu i slično što smo znali i dala nam da se potpišemo---ja sam već mislila da je to sve kad...ono medjutim...

Onda je počela da nas pita detaljna pitanja o našem poslu, mog supruga kuvara je pitala koje mu je omiljeno jelo i da opiše recept na koji ga on sprema...hahah, nije razumeo...

Mene je pitala gde truristička agencija u kojoj radim organizuje putovanja...ja sam razumela samo gde? - Pa sam odgovorila Budimpešta, medjutim kad je pitala gde još pomislila sam da me pita a gde cu zakletvu da polažem pa sam rekal Ujszentivan, - malo selo u Madjarskoj ;))), tako da je tu shvatila da baš i nisam razumela...

Onda je počela našoj poznanici Madjarcici da priča nešto na madjarskom - i to baš dugo i neljubazno. Mi ništa nismo razmeli. Tek posle nam je ta devojka prevela da ju je prekorila da to ipak nije dobro znanje jezika, na šta je ona pitala da li treba da naučimo još malo pa da predamo ponovo, ali ona ništa nije odgovrila, samo je spakovala papire i rekla da ćemo biti obavešteni za četiri meseca.

Od tada je prošlo više od 7 meseci.

Nismo dobili nikakvu informaciju. Niti bilo kakvu potvrdu da smo predali. A čula sam da su neki odmah pripredaju dobili papir sa svojim rednim brojem ili naknadno poštom.

Da li je neko od vas toliko dugo čekao i da li mislite da ima nade da ne dobijemo odbijenicu? Da li je neko zvao Morahalom da se raspita.....ja razmišljam da angažujem nekog ko dobro govoiri madjarski pa da zove tamo, jer je već dosta vremena prošlo, pa da predam negde drugde ako od ovog neće biti ništa...

hvala unapred na odgovorima....

 
Odgovor na temu

Jeca NS
Novi Sad

Član broj: 320432
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarsko drzavljanstvo13.01.2014. u 13:19 - pre 124 meseci
Dragi forumasi,

Evo i ja bih da se pridruzim sa svojim iskustvima ovom forumu a u vezi dobijanja madjarskog drzavljanstva....

Vec sam u vise navrata citala vasa iskustva, a sad bih da podelim i moje sa vama i da vas molim da mi date odgvore na pojedina pitanja:

Naime, suprug i ja smo predali dokumenta i zahtev za madj. državljanstvo 29. maja u Morahalomu. Jezik smo naučili samo osnovno odgovore na 80 standardnih pitanja, individualne časove nam je davala jedna studentkinja iz NS.

Čim smo ušli u prostoriju službenica je pitala tu devojku d ali mi dobro govorimo jezik, na št aje ona potvrdno odgovorila.

Zatim smo seli ona je pregledala papire udarila pečate, zavela sve i tek onda nas ponešto pitala, gde želimo da polažemo zakletvu i slično što smo znali i dala nam da se potpišemo---ja sam već mislila da je to sve kad...ono medjutim...

Onda je počela da nas pita detaljna pitanja o našem poslu, mog supruga kuvara je pitala koje mu je omiljeno jelo i da opiše recept na koji ga on sprema...hahah, nije razumeo...

Mene je pitala gde truristička agencija u kojoj radim organizuje putovanja...ja sam razumela samo gde? - Pa sam odgovorila Budimpešta, medjutim kad je pitala gde još pomislila sam da me pita a gde cu zakletvu da polažem pa sam rekal Ujszentivan, - malo selo u Madjarskoj ;))), tako da je tu shvatila da baš i nisam razumela...

Onda je počela našoj poznanici Madjarcici da priča nešto na madjarskom - i to baš dugo i neljubazno. Mi ništa nismo razmeli. Tek posle nam je ta devojka prevela da ju je prekorila da to ipak nije dobro znanje jezika, na šta je ona pitala da li treba da naučimo još malo pa da predamo ponovo, ali ona ništa nije odgovrila, samo je spakovala papire i rekla da ćemo biti obavešteni za četiri meseca.

Od tada je prošlo više od 7 meseci.

Nismo dobili nikakvu informaciju. Niti bilo kakvu potvrdu da smo predali. A čula sam da su neki odmah pripredaju dobili papir sa svojim rednim brojem ili naknadno poštom.

Da li je neko od vas toliko dugo čekao i da li mislite da ima nade da ne dobijemo odbijenicu? Da li je neko zvao Morahalom da se raspita.....ja razmišljam da angažujem nekog ko dobro govoiri madjarski pa da zove tamo, jer je već dosta vremena prošlo, pa da predam negde drugde ako od ovog neće biti ništa...

hvala unapred na odgovorima....

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarsko drzavljanstvo

[ Pregleda: 9680 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.