Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Qt projekat za pisanje C programa uz pomoc naredbi

[es] :: C/C++ programiranje :: Qt projekat za pisanje C programa uz pomoc naredbi

[ Pregleda: 1318 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

atanas_bg
Beograd
Beograd, Srbija

Član broj: 265754
Poruke: 5
*.mts.telekom.rs.



Profil

icon Qt projekat za pisanje C programa uz pomoc naredbi25.05.2012. u 01:39 - pre 144 meseci
Radimo prijatelji i ja jedan projekat, i potrebno nam je par smernica...

Uradili smo C++ text editor u Qt-u.
Ideja je da u terminalu u linux-u kucamo komande (recimo forloop, include i sl), a da nam se u nasem editoru generise C kod, i da se kursor pozicionira na odredjeno mesto. Primer je da iz terminala kao pozadinski proces pokrenemo ovaj nas editor, a zatim da ukucamo forloop i da on u nasem otvorenom fajlu ispise: for(...;...;...) {...} i da kursor pozicionira na prve tri tacke.

Sad bi nam od velike koristi bio predlog u kom pravcu da idemo. Pitanje koja nam se javlja, izmedju ostalog, jeste kako da u vec otvoreni fajl pisemo, i da on sam sebe reloaduje na te promene.

Takodje, da li bi od neke koristi bilo da koristimo yacc i da pisemo C gramatiku, ili jednostavno da imamo mnogo if-ova u samom programu...

Nadam se da sam bio dovoljno precizan, i da je tema dovoljno interesantna za diskusiju :)

Hvala!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Qt projekat za pisanje C programa uz pomoc naredbi25.05.2012. u 11:25 - pre 144 meseci
Napravi neku klasu "Command" (ako tvoje naredbe iz terminala neće imati parametre, umesto ove klase možeš da koristiš običan string) i prilikom startovanja editora neka on napravi neku deljenu memoriju u kojoj će da se nalazi red za čekanje (qeue) pokazivača na objekte tipa Command. U zasebnoj niti (thread) editor treba da proverava da li ima nečega u redu za čekanje, pa ako ima, da izvadi jednu komandu i izvrši je. Sa druge strane, svaka komanda terminala treba da bude implementirana kao program koji se kači na istu deljenu memoriju i ubacuje komandu u red za čekanje. Naravno, deljena memorija se mora zaključavati prilikom pristupa i otključavati nakon toga.

Smem li da pitam šta će vam ovo?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

atanas_bg
Beograd
Beograd, Srbija

Član broj: 265754
Poruke: 5
*.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Qt projekat za pisanje C programa uz pomoc naredbi25.05.2012. u 22:11 - pre 144 meseci
Naravno da smes :) Radimo projekat za fakultet, i zelja nam je da ga na kraju povezemo sa programom koji prima glasovne komande, i da na glasovne komande generise sam C kod.

Sam projekat je poprilicno zahtevan, pa u nedostatku inspiracije sta dalje da radimo smo resili da potrazimo pomoc ovde :)

Hvala puno na odgovoru, pokusacemo da poradimo na takvoj implementaciji, pa javljamo kako ide...
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Qt projekat za pisanje C programa uz pomoc naredbi

[ Pregleda: 1318 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.