Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kompleksan Query

[es] :: Access :: Kompleksan Query

[ Pregleda: 1599 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

GOTIK911
Ivan Krsmanovic
Sarajevo

Član broj: 39902
Poruke: 51
*.teol.net.

Sajt: www.elitesecurity.org


+2 Profil

icon Kompleksan Query23.05.2012. u 21:55 - pre 145 meseci
Postovani,

Napisao sam Query koji selektuje odredjena polja iz dvije tabele i stampa se na Report-u. Query izgleda ovako:


SELECT Nalog.Br_naloga, Nalog.Kupac, Nalog.Datum_izdavanja, Nalog.Br_naloga_kupca, Nalog.Datum_utovara, Nalog.Naziv_proizvoda, Nalog.Vrsta_drveta, Nalog.Napomena, Parametri_naloga.Nacin_spajanja, Parametri_naloga.Vrsta_drveta AS Parametri_naloga_Vrsta_drveta, Parametri_naloga.Debljina, Parametri_naloga.Sirina, Parametri_naloga.Duzina, Parametri_naloga.Broj_komada, Parametri_naloga.Kubikaza, Parametri_naloga.Kvalitet, Parametri_naloga.Br_naloga AS Parametri_naloga_Br_naloga
FROM Nalog INNER JOIN Parametri_naloga ON Nalog.Br_naloga = Parametri_naloga.Br_naloga
WHERE (((Nalog.Br_naloga)=[Forms]![Nalog].[Br_naloga]);

Ovo radi. Prikaze mi sva gore selektovana polja po broju naloga. Medjutim kada dodam jos jedan parametar za filtriranje rezultata AND ([Parametri_naloga]![Nacin_spajanja]=[Forms]![Nalog]![Spajanje])) da bih rezultate filtrirao i po nacinu spajanja proizvoda Access mi javi gresku:

"This expression is typed incorrectly, or it is too complex to be evaluated. For example, a numeric expression may contain too many complicated elements. Try simplifying the expression by assigning parts of the expression to variables."

Parametre Query-u prosledjujem preko forme Nalog iz polja Br_naloga i jednog ComboBox-a imena Spajanje. ComboBox sam odabrao da bi korisnik mogao da sa liste odabere nacin spajanja, da ga ne kuca svaki put, i tako izbjegne moguce greske u kucanju.

Ja stvarno ne znam gdje grijesim. Mislim da mu ovo nije previse kompleksno a i ranije sam na ovaj nacin prosledjivao parametre i nije blio gresaka.

Da li znate gdje je problem?

Hvala po ko zna koji put!
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Kompleksan Query23.05.2012. u 22:05 - pre 145 meseci
U ovom dodatnom uslovu sam uvideo jednu malu greku, pa mozda to pravi problem

Code:
AND ([Parametri_naloga]![Nacin_spajanja]=[Forms]![Nalog]![Spajanje]))


imas jednu otvorenu malu zagradu a dve zatvorene, mozda je to problem. Ako nije u tome greska okaci tu tvoju bazu pa da vidimo u cemu je problem.
 
Odgovor na temu

GOTIK911
Ivan Krsmanovic
Sarajevo

Član broj: 39902
Poruke: 51
*.teol.net.

Sajt: www.elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Kompleksan Query23.05.2012. u 22:17 - pre 145 meseci
Da, u gornjem slucaju je viska jedna zagrada ali to je zato sto sam u toku kopiranja query-ja u post iznad izdvojio drugi parametar pa sam zaboravio da izbrisem jednu zagradu. Kada u WHERE ubacis i ovaj drugi parametar AND.... onda su zagrade ok. Baza je prilicno velika i vec sadrzi privatne informacije pa ih ne bih smio kaciti i prikazivati javno, zao mi je, ali kako mi je problem samo sa ovim Query-em iz njega se moze vidjeti struktura obe tabele i nacin na koji su povezane.

Hvala na odgovoru!
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Kompleksan Query23.05.2012. u 22:54 - pre 145 meseci
Možda umesto
Code:
AND ([Parametri_naloga]![Nacin_spajanja]=[Forms]![Nalog]![Spajanje]))
staviš
Code:
AND ((Parametri_naloga.Nacin_spajanja)=[Forms]![Nalog]![Spajanje]))
.
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

GOTIK911
Ivan Krsmanovic
Sarajevo

Član broj: 39902
Poruke: 51
*.teol.net.

Sajt: www.elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Kompleksan Query23.05.2012. u 23:02 - pre 145 meseci
Probao sam, ali je opet isto. Hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

GOTIK911
Ivan Krsmanovic
Sarajevo

Član broj: 39902
Poruke: 51
*.teol.net.

Sajt: www.elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Kompleksan Query23.05.2012. u 23:16 - pre 145 meseci
Auuuuuuuuu kako amaterska greska!!! Prilikom unosa parametara u startovani Query on me pita za broj naloga i ja unesem recimo 1 pa me posle toga pita za tip spajanja. U ovo drugo polje treba unjeti vrijednost ID iz tabele spajanje a ne naziv nacina spajanja. Pa kad recimo i tu unesem 1 za prvi nacin spajanja sve radi kako treba. Sad me je sramota :)

U svakom slucaju, mogo hvala za sugestije!
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Kompleksan Query

[ Pregleda: 1599 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.