Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nabava dijelova / eBay i pouzdanost

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Nabava dijelova / eBay i pouzdanost

[ Pregleda: 1899 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Nabava dijelova / eBay i pouzdanost12.05.2012. u 14:55 - pre 145 meseci
Ne znam dali smijem ovakvu temu tu otvarati, da ne bi bilo nekakvih reklama i sličnoga no i principu me zanima nekoliko stvari.

Gdje nabavljate dijelove? Koliko cca plaćate za potenciometre kao najskuplji dio pretpojačala?

Pravio bi Borin Standard no zezaju me potenciometri. Kod nas u Chipoteci imaju samo plastikanere koje izbjegavam što više mogu. Usto su i skupi (cca 3€ komad kad je stereo/dupli u pitanju). To mi je predstavljalo problem kod izrade standarda dokle nisam naletio na ovo:

http://www.ebay.com/itm/20K-Oh...h=item5d325a02e0#ht_1217wt_952 (ovo je samo jedan primjer no imaju sve 3 za boju tona koje trebaju za standard).

Jako su jeftini i odmah bi ih naručio no zanima me da li netko ima iskustva s kupovanjem komponenata putem eBaya i da li su ovakvi kvalitetni? U svakom slučaju mi izgledaju bolje od plastikanera. Svi su kod istog proizvođača pa ih mogu odmah i naručiti.

Jedino što je rijetko na eBayu a usto i malo skuplje je onaj 10k log za volume no za jedan mogu izdvojit malo više. Ima i trostruki da mogu jedan krak iskoristiti za slati signal u mikroprocesor da mi na displayu ispiše volume.

Nadalje, ukoliko je kvaliteta zadovoljavajuća na eBayu uvjeren sam da bi još koju kunu uštedio da naručim i druge dijelove (ili barem čipove i ploču) sa eBaya.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Nabava dijelova / eBay i pouzdanost12.05.2012. u 15:27 - pre 145 meseci
http://www.proelectronic.rs/PO...TEREO-22KlinST-METALNI-845.htm


Jedan euro je trenutno kod nas 112dinara.



Pozdrav!

Aleksandar.
 
Odgovor na temu

ogylab
Ognjen Prica
Prijedor RS

Član broj: 105304
Poruke: 579
*.teol.net.



+59 Profil

icon Re: Nabava dijelova / eBay i pouzdanost12.05.2012. u 15:50 - pre 145 meseci
Ako možeš uzmi bar za jačinu alps RK27112 on je oko 12 €, ali si miran jer je jako kvalitetan. Ovi kinežčići neće se baš dugo zabaviti.

Btw, u MOUSER sam se danas razočarao, od 22 stavke samo 2 imaju na lageru, ostalo moram čekati od 20-180 dana. Pozdrav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Nabava dijelova / eBay i pouzdanost12.05.2012. u 20:38 - pre 145 meseci
Citat:
ogylab: Ako možeš uzmi bar za jačinu alps RK27112 on je oko 12 €, ali si miran jer je jako kvalitetan. Ovi kinežčići neće se baš dugo zabaviti.

Btw, u MOUSER sam se danas razočarao, od 22 stavke samo 2 imaju na lageru, ostalo moram čekati od 20-180 dana. Pozdrav!


Ja ne vjerujem! Što reći Chipoteci nego LOPOVI NA KUB!! Isprintat ću ovo, ići tamo i nabit im na nos a onda ih natjerati da isti papir progutaju. Usporedbe radi:

http://www.chipoteka.hr/artikl/2830019001

To bi bilo nešto manje od 5€ pa mi vi recite tko je ovdje lud, i to plastikaner koji crkne ako se samo malo pregrije lemilicom!! Sad sam toliko bjesan što sam za metalne jednostruke potenciometre za TDA1524 bacio više novca nego za sve dijelove za pojačalo zajedno! Još sam ih mislio ovdje na forum staviti u oglas za 1.5-2 € komad, ma tko će ih kupiti!?

Idemo dalje: TDA 7294

ProElectronic: 2.58 €
Chipoteka: 3.49 €

Ostale dijelove neću ni pregledavati. Pa dva pojačala bi bio napravio da sam tamo kupovao. No ne vjerujem da ProElectronic može slati u HRK a i da šalje vjerojatno bi uz poštarinu došao na isto. No ovi potenciometri kod njih mi izgledaju isti kao ovi na eBayu a i cijena je ista pa vjerujem da je ista kvaliteta u pitanju. Budem ove sa eBaya naručio.

Citat:
ogylab: Ako možeš uzmi bar za jačinu alps RK27112 on je oko 12 €, ali si miran jer je jako kvalitetan. Ovi kinežčići neće se baš dugo zabaviti.

Btw, u MOUSER sam se danas razočarao, od 22 stavke samo 2 imaju na lageru, ostalo moram čekati od 20-180 dana. Pozdrav!


Nije li malo 12€ previše za potenciometar? Da je trostruki ili motorizirani onda bi moglo proći. Zapravo bi meni trebao i trostruki i motorizirani no za to bi vjerojatno izdvojio puno previše pa ću valjda bez daljinskog izdržati.

Sad gledam i bakrene ploče: ista dimenzija sve isto, Chipoteka 25 kn, ProElectronic 9.5 kn.

Upucat ću se!
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Nabava dijelova / eBay i pouzdanost

[ Pregleda: 1899 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.