Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL wireless ruter , pomoc

[es] :: Wireless :: ADSL wireless ruter , pomoc

[ Pregleda: 1201 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivan85_zmaj
Ivan Nikolic
Smederevo City

Član broj: 73665
Poruke: 323
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon ADSL wireless ruter , pomoc02.05.2012. u 19:23 - pre 146 meseci
Molim Vas za pomoc, imam neku ideju al ne znam da li je to izvodljivo, elem:
U jednoj kuci u dvoristu imam Telekomov ADSL ruter sa wirelessom i tu mi je povezan racunar i to sve lepo radi i wireles radi lepo. U drugoj kuci u istom dvoristu bih sada hteo da koristim internet sa tog ADSL rutera. Razdaljina izmedju kuca je oko 15m.
Znam da bi mi najjeftinije i najlakse bilo da kupim kabl od 20-30m i da direktno iz modema dovedem do nove kuce, ALI ne zelim da vucem kabl preko dvorista.
Zeleo bih da uzmem neki wireless ruter (ili sta vec treba, ne znam?!) i da u drugoj kuci primim signal sa Telekomovog ADSL rutera.
I da onda u toj drugoj kuci posto dobijem internet signal od ovog rutera, da tu onda povezem internet, i hteo bih da tu prikljucim IPTV digitalnu televiziju.

Moj problem je kako bezicno, znaci wireless putem, preuzeti signal i da li ce to biti dobro da tu posle delim internet i IPTV?
Ili mozda razvuci 30m mreznog kabla i onda neki ruter da podeli signal za internet i IPTV???

Hvala!
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
188.124.216.*



+122 Profil

icon Re: ADSL wireless ruter , pomoc02.05.2012. u 23:47 - pre 145 meseci
Wirelessom bi mogao da dobijes internet ako bi u taj racunar ubacio obicnu wireless karticu ali za iptv to nece moci,samo kabal do kuce.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: ADSL wireless ruter , pomoc

[ Pregleda: 1201 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.