Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje kamere Samsung VP-D371 preko FireWire na Win7

[es] :: Digitalne kamere :: Povezivanje kamere Samsung VP-D371 preko FireWire na Win7

[ Pregleda: 4265 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zlajapancevo
Pancevo

Član broj: 301286
Poruke: 2
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Povezivanje kamere Samsung VP-D371 preko FireWire na Win730.04.2012. u 11:44 - pre 145 meseci
Postovani forumasi,

pokusavam da nadjem resenje za moj problem ali nikako mi ne uspeva.
Dakle, imam digitalnu kameru Samsung VP-D371.

Hteo sam da prebacim snimke preko firewire konekcije na racunar ali jednostavno racunar ne vidi kameru, u stvari vidi je ali bez oznake proizvodjaca i modela.
kada pokusam da uradim Capture preko Premier ili Vegas programa jednostavno mi izbaci poruku da "uredjaj nije konektovan", fakticki ne vidi uredjaj sa kojeg moze da uradi capture.

Gledao sam i na samsungovom sajtu i pokusavao cele noci da nadjem drajvere za win7 i nisam uspeo.

Da li neko ima resenje za moj problem?? Bicu zahvalan do neba!
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Povezivanje kamere Samsung VP-D371 preko FireWire na Win702.05.2012. u 21:24 - pre 144 meseci
Tesko je ovako resiti problem ali da probamo . Pretpostavljam da kameru stavis u edit mod ? Ko je proizvodjac firewire kartice i ciji je chip na njoj . Ranije su kartice sa Via chipom pravile problem . Mozda je najbolje da odes u kod nekoga ko prebacuje DV materijal pa da povezes tvoju kameru i vidis da nije mozda kabel u pitanju . Ako ti je prikljucak integrisan na maticnoj proveri u Biosu da li je aktivan . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

vizia-pro

Član broj: 257899
Poruke: 107
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Povezivanje kamere Samsung VP-D371 preko FireWire na Win702.05.2012. u 22:21 - pre 144 meseci
Kod windows 7 da bi ti FireWire radio moraš podesiti u kontrol panel nađeš upravljač uređajima pa onda matični kontroleri (kod mene ima 2) 1394 OHCI 1394 controller(moraju biti namešteni na legacy).
A to ćeš uraditi na sledeći način:desnim klikom na kontroler pa izabereš na vrh "ažuriranje softvera" kad se otvori novi prozor izabereš "potraži upravljački program na računaru" kada se otvori sledeći prozor izabereš "dozvoli mi da izaberem sa liste upravljačkih programa" zatim izabereš ovaj što ima u nastavku Legacy i to je to.Ja sam objasnio u detalju pošto sam se i ja mučio sa tim problemom i rešio ga na taj način.
IBRO
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Povezivanje kamere Samsung VP-D371 preko FireWire na Win704.05.2012. u 20:38 - pre 144 meseci
Obozavam ovakve clanove , dodjoh pitah i odoh ! Pa bar nas udostoji odgovora da li si resio problem ... Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

zlajapancevo
Pancevo

Član broj: 301286
Poruke: 2
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Povezivanje kamere Samsung VP-D371 preko FireWire na Win706.05.2012. u 13:03 - pre 144 meseci
Citat:
deks007: Obozavam ovakve clanove , dodjoh pitah i odoh ! Pa bar nas udostoji odgovora da li si resio problem ... Pozdrav !


Izvini prijatelju, ali pokusavao sam i na drugim mestima da dodjem do odgovora. Dosao sam do resenje.
Odgovori tipa, proveri da li si upalio kameru, vidi da li ti kabl mozda ne prekida i slicni mi apsolutno nisu od pomoci....

vizia-pro je skroz u pravu, to je resenje. Verovatno ne odgovara najnoviji firewire drajver. U tome je bio problem, nije do kabla i sl.

Hvala na pomoci!
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Povezivanje kamere Samsung VP-D371 preko FireWire na Win719.06.2012. u 09:07 - pre 143 meseci
Citat:
vizia-pro: Kod windows 7 da bi ti FireWire radio moraš podesiti u kontrol panel nađeš upravljač uređajima pa onda matični kontroleri (kod mene ima 2) 1394 OHCI 1394 controller(moraju biti namešteni na legacy).
A to ćeš uraditi na sledeći način:desnim klikom na kontroler pa izabereš na vrh "ažuriranje softvera" kad se otvori novi prozor izabereš "potraži upravljački program na računaru" kada se otvori sledeći prozor izabereš "dozvoli mi da izaberem sa liste upravljačkih programa" zatim izabereš ovaj što ima u nastavku Legacy i to je to.Ja sam objasnio u detalju pošto sam se i ja mučio sa tim problemom i rešio ga na taj način.

Samo i ja da se zahvalim sto si mi pomogao da resim problem povezivanja firewire na windows 7.
 
Odgovor na temu

vizia-pro

Član broj: 257899
Poruke: 107
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Povezivanje kamere Samsung VP-D371 preko FireWire na Win730.06.2012. u 21:08 - pre 142 meseci
Drago mi je da sam bio od pomoći
IBRO
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: Povezivanje kamere Samsung VP-D371 preko FireWire na Win7

[ Pregleda: 4265 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.