Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje internog dvd-roma sa laptopom

[es] :: Ostali hardver :: Povezivanje internog dvd-roma sa laptopom

[ Pregleda: 1761 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ddimo
MK

Član broj: 171039
Poruke: 29
77.29.111.*



Profil

icon Povezivanje internog dvd-roma sa laptopom13.04.2012. u 19:56 - pre 146 meseci
Pitanje je sledece:
Hteo bih da probam da napravim kabal da povezem laptop koji nema dvd rom sa internim dvd-romom sa nekom vrstom kabla + posebno napajanje za taj dvd rom.
Znaci ako bi moglo neka semica za ovo povezivanje.Naravno valjda bi tada trebalo da imam i drajvere za isti dvd-rom
Da ne dodje do neke zabune ovo je sta imam sada
laptop emashine eM350
LG data storage DVD-ROM drive model GDR-8163B http://www.cdrinfo.com/section.../specific.aspx?articleid=13542
USB kabal
U globali kako ja zamisljam to bi bila konekcija USB-IDE/SATA koju bih zalemio direktno na sam DVD-ROM + kupio bih neki poseban adapter od 12v kao posebno napajanje za isti DVD-ROM sa time sto bi isti trebao valjda da bude jaci od 2A posto na samom DVD-ROM u imam informacije 5V/12V=0.9A/1.4A
E sad kako bi islo povezivanje tih zica (sa USB-a cetiri) na DVD i na koje pinove na DVD-ROMu,
kao i napajanje koje ima isto 4 zice(5V,GND,GND,12V)na nekom adapteru?dali bi trebalo da povezem samo 12V ili i 5V?
Znam da postoje kabli USB to IDE/SATA i da svi kazu da ima neka elektronika ali ovde bi konekcija isla direktno na DVD ROM
Eto toliko,ako moze u redu,ako ne,nikom nista,snacicemo se bez improvizacija :-)))

 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-3.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Povezivanje internog dvd-roma sa laptopom13.04.2012. u 20:23 - pre 146 meseci
Zar nije lakše da kupiš 5.25" USB rack?

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Povezivanje internog dvd-roma sa laptopom13.04.2012. u 21:02 - pre 146 meseci
Zar nije lakše da kupiš 5.25" USB rack?[/quote]
pa jos lakse je da kupi externi dvd, ali on hoce da budzi a ne da kupi ;-)
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-3.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Povezivanje internog dvd-roma sa laptopom13.04.2012. u 21:07 - pre 146 meseci
Već vidim temu "spalio sam ploču na laptopu". :)

Ja sam naručio ovo da ukombinujem sa drajvom od laptopa koji već imam za potrebe eksternog DVDa.


 
Odgovor na temu

Ddimo
MK

Član broj: 171039
Poruke: 29
46.217.47.*



Profil

icon Re: Povezivanje internog dvd-roma sa laptopom13.04.2012. u 21:59 - pre 146 meseci
Posle nekolko konsultacija "kucnog veca" i prijatelja kao i vasih odgovora,odustajem od zadatog projekta -ludi elektronicar )
Bili ste u pravu vise se isplati kupiti novi externi dvd nego ovako...nema veze ko pita ne skita,a i savet nista ne kosta ako dodje od pravih ljudi.Hvala u svakom slucaju
Ko zna ,ako "uvalim" ovaj dvd sto imam to i nece biti tako los dill
Pozdrav i srecni praznici
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Povezivanje internog dvd-roma sa laptopom

[ Pregleda: 1761 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.