Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preduzetnici - kupovina kancelarijske i druge opreme

[es] :: Ekonomija :: Preduzetnici - kupovina kancelarijske i druge opreme

[ Pregleda: 2755 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NelleKimi
student

Član broj: 199759
Poruke: 15
*.adsl-3.sezampro.rs.



Profil

icon Preduzetnici - kupovina kancelarijske i druge opreme08.04.2012. u 17:36 - pre 146 meseci
Postovani preduzetnici, koliko cesto koristite Vas status pravnog lica za kupovinu opreme, kancelarijskog pribora ali i drugih stvari koje generalno nisu iskljucivo za potrebu vase firme? Kako to sredjujete sa vasim knjigovodjama i na koji nacin popunjavate naloge za prenos? Da li ste nekada imali problem sa poreznicima zbog toga?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Preduzetnici - kupovina kancelarijske i druge opreme09.04.2012. u 07:35 - pre 146 meseci
Nije li od uvođenja PDV ovakva problematika stavljena "ad-akta" ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

NelleKimi
student

Član broj: 199759
Poruke: 15
*.adsl-3.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Preduzetnici - kupovina kancelarijske i druge opreme10.04.2012. u 09:43 - pre 146 meseci
Na sta mislis konkretno? Uvek sam izbegavao ovakvu kupovinu jer nisam bio siguran kako se to pravda.. radim bez knjigovodje sve..
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.ptt.rs.



+76 Profil

icon Re: Preduzetnici - kupovina kancelarijske i druge opreme07.05.2012. u 19:03 - pre 145 meseci
A ja sam sve živo kupovao preko firme ... i kanc materijal, i gorivo, i klimu, i TV, i sanitariju WC šolja i lavabo išlo preko firem .... treba za lokal, beš ga ...

Na kraju godine od zarade odbiješ te rashode, i platiš manji porez na dobit ....

Naravno, ne mogu da kupujem 3 puta godišnje WC šolju, ali sanitariju hemikaliju recimo sam kupovao ... održavam higijenu na radnom mestu ... Šta je tu čudno?

Uzimao sam bre i račun iz kafane kada dobavljača odvedem na ručak, i to je trošak ....

 
Odgovor na temu

sinisamilutinovic
Sinisa Milutinovic
Chief Executive Officer
Modus Consulting
Srbija

Član broj: 309457
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.modusconsulting.rs


+7 Profil

icon Re: Preduzetnici - kupovina kancelarijske i druge opreme12.12.2012. u 13:44 - pre 138 meseci
Dve stvari su ovde rizicne sa aspekta poreza na dobit. Troskovi koji nisu dokumentovani se ne priznaju(nadam se da niste imali upustanja u ovakvu vrstu avanture) i troskovi koji nisu nastali u svrhu obavljanja poslovne delatnosti se takodje ne priznaju kao trosak. Znam da ce uslediti pitanje, sta je trosak koji nije nastao u svrhu obavljanja poslovnih delatnosti? To je trosak za koji je evidentno da nije mogao biti ostvaren u cilju biznisa.

Recimo bavite se prodajom igracaka, i imate trosak recimo reparacacije nakita, ili trosak nabavke dresova, kupovinu obuce i sl-jasno je da su u pitanju troskovi koji nisu nastali u svrhu obavljanja poslovne delatnosti i ovakvi troskovi nece biti poreski priznati iako je placanje izvrseno sa racuna firme

Sa druge strane u toj istoj firmi dakle prodaja igracaka imate troskove goriva, sredstava za ciscenje, kancelarijskog materijala-svi ovi troskovi mogu se vezati za Vas primarni biznis pa ce kao takvi biti poreski priznati.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Preduzetnici - kupovina kancelarijske i druge opreme12.12.2012. u 13:57 - pre 138 meseci
Samo ako si preduzetnik-paušalac, možeš da kupuješ sa rčauan firme šta god hoćeš. U svim ostalim slučajevima možeš da kupuješ samo ono što je realno potrebno za firmu, a to što kupiš mora i da se nalazi u posedu firme.

 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Preduzetnici - kupovina kancelarijske i druge opreme

[ Pregleda: 2755 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.