Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pojedinacne PDF strane

[es] :: Izdavaštvo :: Pojedinacne PDF strane

[ Pregleda: 1270 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jelmil
Beograd

Član broj: 225245
Poruke: 23
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Pojedinacne PDF strane04.04.2012. u 15:40 - pre 145 meseci
Kako da napravim pojedinacne PDF strane? Imam InDes dokument od 880 strana, zelim da izvezem 880 pdf-ova.
Da li cu na ovaj nacin resiti problem oko paginacije...evo o cemu se radi. Cela knjiga je uradjena u 8 InDes file-ova, (delova ili dokumenata...) tri od tih osam InDes file-ova pocinje naravno na desnoj strani ali sa numeracijom parne stranice. (npr. 482, 508, 536). Kako je prethodni deo zavrsen sa neparnom, desnom stranom sledeci file se otvarao tako sto je "rucno" odredjena numeracija kako bi pratila prethodni broj stranice. Stamparija mi trazi da ubacim bele strane na tim mestima ali mi se cini da mi je bolje resenje da im dostavim PDF za svaku pojedinacnu tranicu. Dakle moje pitanje kako i da li cu time resiti ovaj problem. Napominjem da sam preko Book izvezla knjigu u celini kao jedan Pdf gde je sve uradjeno kako treba od prve do poslednje strane, sve je normalno uklopljeno ali mi pri testu u Acrobatu (Prefligt) upozorava "incorrect pages...".
Hvala unapred na odgovoru!
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.croy.cable.virginmedia.com.



+61 Profil

icon Re: Pojedinacne PDF strane04.04.2012. u 15:49 - pre 145 meseci
U Adobe Acrobatu imas opciju Extract Pages i tu mozes da uradis upravo to - da napravis 880 posebnih fajlova.

Ipak, ono sto je bolje je da im das fajl kakav oni zahtevaju, sa belim stranama. U tom slucaju, exportuj bele strane iz InDesigna, ili ako nemas originalni fajl, instaliraj Quite Box of Tricks add-on za Acrobat gde mozes da ubacujes "blank pages".
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: Pojedinacne PDF strane

[ Pregleda: 1270 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.