Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako da uparim tigrice pomoc

[es] :: Nauka :: kako da uparim tigrice pomoc

[ Pregleda: 2983 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VeljkoDoljanac
Veljko Doljanac
nema
srbija krusevac

Član broj: 301501
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 2147483647


Profil

icon kako da uparim tigrice pomoc02.04.2012. u 19:57 - pre 145 meseci
zdravo, ja imam 2 tigrice muzjaka i zenku..stare su oko godinu dana.stavio sam im kucicu ali oni nece da je pogledaju..sta trebam da im dajem da bi se uparile..hvala

v.d
 
Odgovor na temu

Sini82

Član broj: 234605
Poruke: 479
*.anonymizer.ccc.de.

Jabber: Sini82@elitesecurity.org


+33 Profil

icon Re: kako da uparim tigrice pomoc03.04.2012. u 21:03 - pre 145 meseci
Citat:
http://forum.bih.net.ba/showthread.php?t=31892

...

Tigrovi su spolno zreli u 3-4 godini života. To su sezonski poliestrične životinje, a parenje može biti sinhronizirano fotoperiodom. Faza anestrusa traje 7-8 mjeseci, a faza estrusa i ovulacije nastupa u siječnju i ranom lipnju. Parenje tigrova (kao i drugih mačaka) naizgled djeluje kao borba na život i smrt. Ženka koja je dozivala mužjaka nekoliko dana počinje mijenjati svoje ponašanje. Ona se valja, okreće i ogledava na stražnji kraj. Grbljenje leđa u prisutnosti mužjaka znak je da je spremna za parenje. Mužjak je opasuje, pri čemu je grize za leđa i vrat. Kopulacija traje samo nekoliko sekundi, no par se može pariti i više puta unutar jednog sata, čime se povećava mogućnost oplodnje. Ženka nosi 100-108 dana. Budući da cijelo vrijeme trudnoće mora loviti, kratak period trudnoće pomaže joj opstanak. Dobit za nju je dvostruka: ne može postati toliko velika da se ne bi mogla kretati i nastaviti loviti a tigrići se rađaju slijepi i bespomoćni, što joj daje sigurnost da će ostati na mjestu gdje ih je sakrila dok je ona u lovu. Tigrovi obično imaju mala legla, jedan do četiri tigrića. Najveće leglo zabilježeno je u Marine World Africa USA, gdje se izleglo osam tigrića. Mladunci su potpuno ovisni o majci do 18. mjeseca života, a onda počinju pokazivati prve znakove "odraslosti". Ženka za vrijeme brige o potomcima ne pokazije spolni žar. O prirodnom parenju tigrova uči se uglavnom promatrajući tigrove u zatočeništvu.

....

 
Odgovor na temu

VeljkoDoljanac
Veljko Doljanac
nema
srbija krusevac

Član broj: 301501
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 2147483647


Profil

icon Re: kako da uparim tigrice pomoc08.04.2012. u 19:23 - pre 145 meseci
ali ja nisam pitao za prave tigrove nego za tigrice papagaje..https://static.elitesecurity.org/square.gif

v.d
 
Odgovor na temu

patka10
popularnanauka.com

Član broj: 301908
Poruke: 11
..able.dyn.broadband.blic.net.

Sajt: popularnanauka.com


+2 Profil

icon Re: kako da uparim tigrice pomoc13.04.2012. u 11:19 - pre 145 meseci
Ako želiš mlade, moraš postaviti gnijezdo i pustiti da sve ide prirodnim tokom. To je najbolje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: kako da uparim tigrice pomoc

[ Pregleda: 2983 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.