Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako lemiti zice tako da slusalice rade?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Kako lemiti zice tako da slusalice rade?

[ Pregleda: 7023 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jovan 1988
Beograd

Član broj: 142786
Poruke: 395

Sajt: e-spadolini.blogspot.com


+308 Profil

icon Kako lemiti zice tako da slusalice rade?02.04.2012. u 00:14 - pre 146 meseci
Imam slusalice i sledeci problem.
Uglavnom da skratim pricu,dosao sam do toga da imam kabl sa 3 zice (zuto,plavo ili zeleno i crveno) i slusalice koje hocu da spojim na njih.
Ja sad te tri zice moram da zalemim unutar slusalica tako da one rade ispravno.
Kako se lemljenje vrsi samo na zvucniku u koji kabl ide,tako imam i dve zice od druge slusalice (zutu i crvenu)
Ja sam zalemio onako kako je bilo medjutim kad pustim muziku na njih zvuk je retardiran,i pokusavao sam razne kombinacije ali ne ide.
Buni me zuta zica (na netu sam procitao da je to masa,a ja ne znam cemu ta masa sluzi).
Ja lepo spojim tu desnu slusalicu u koju ide kabl,ali ne znam kako da zalemim ostale zice ( ostaju mi slobone obe zice sa leve slusalice (crvena i zuta) i zuta zica sa glavnog kabla) tako da se i leva cuje dobro.
Hvala na odgovoru.
be happy
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Kako lemiti zice tako da slusalice rade?02.04.2012. u 00:22 - pre 146 meseci
Masa je verovatno zajednicka za obe slusalice. Druge dve zice su levi i desni kanal.
 
Odgovor na temu

Jovan 1988
Beograd

Član broj: 142786
Poruke: 395

Sajt: e-spadolini.blogspot.com


+308 Profil

icon Re: Kako lemiti zice tako da slusalice rade?02.04.2012. u 15:13 - pre 146 meseci
Ok,mozda si u pravu ali ja ne znam kako da spojim to.
Pokusavao sam i jedino kako sam uspeo da nekako da osposobim levu slusalicu jeste ovako,da napomenem da se desna slusalica dosta jace cula kad sam joj spojio i masu od glavnog kabla.
Kad se spoji ovako i kad se balansira jacina zvuka na levu ili desnu slusalicu,kad se stavi skroz na levu stranu ne cuje se skoro nista,a kad se stavi na desnu stranu,onda se desna slusalica cuje odlicno,a leva se cuje samo slabije od desne.

be happy
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
94.228.236.*



+159 Profil

icon Re: Kako lemiti zice tako da slusalice rade?02.04.2012. u 23:04 - pre 146 meseci
Uzmimo za primer ovakav raspored zica (boje sa slike): zuta - leva, crvena - desna, plava - masa.

Na levoj slusalici trebas da imas zalemljenu zutu i plavu, na desnoj crvenu i plavu. Masu moras da imas na obe slusalice. Razumeo?

p.s. Ovo je za forum elektronika.
 
Odgovor na temu

Jovan 1988
Beograd

Član broj: 142786
Poruke: 395

Sajt: e-spadolini.blogspot.com


+308 Profil

icon Re: Kako lemiti zice tako da slusalice rade?03.04.2012. u 00:20 - pre 146 meseci
Da znas da sam predomisljao da li da otvorim temu pod Elektronika ali sam razmisljao da se radi o slusalicama koji spadaju pod neki ostali hardver.
Razumeo sam te i uradio sam tako.
Rezultat toga je da je najbolje sto sam do sad uradio.Zalemio sam slusalice i zatvorio ih.I nemam nameru vise da se zezam sa njima iako je desna i dalje malko jaca od leve.Ali mi ne smeta.
Hvala vam obojici na odgovorima.
be happy
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Kako lemiti zice tako da slusalice rade?

[ Pregleda: 7023 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.