Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pocetnik sa pocetnickim pitanjima..

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: Pocetnik sa pocetnickim pitanjima..

[ Pregleda: 1996 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

programerns
student
Novi Sad

Član broj: 301332
Poruke: 5
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Pocetnik sa pocetnickim pitanjima..30.03.2012. u 13:21 - pre 146 meseci
Posto zelim da krenem da ucim C jezik (necemo o tome zasto bas C), a nemam pojma ni kako da dodjem do "alata" Kontam da je glupo da pitam kako da skinem i instaliram najnovijju verziju C jezika, posto se valjda jezik ne skida.. E sad, ne razumem sta je to sto treba da se skine? Pominju se neki kompajleri, razvojna okruzenja, notepad ++...Kako ja da znam sta mi treba, koje su aktuelne verzije, sta se najvise koristi, jer hocu sto pre da krenem sa ucenjem? Hvala unapred na toleranciji rekao bih..
 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
*.ptt.rs.



+128 Profil

icon Re: Pocetnik sa pocetnickim pitanjima..30.03.2012. u 13:25 - pre 146 meseci
Mislim da ti je najbolje da uzmes Visual Studio express ( http://www.microsoft.com/visua...10-editions/visual-cpp-express )
Prost je za koriscenje, a ima gomilu mogucnosti koje ces koristiti kad pocnes nesto ozbiljnije da radis.
Visual studio je verovatno najrasprostranjeniji IDE za C/CPP na Windowsu.

 
Odgovor na temu

programerns
student
Novi Sad

Član broj: 301332
Poruke: 5
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Pocetnik sa pocetnickim pitanjima..30.03.2012. u 13:36 - pre 146 meseci
Ok, hvala na konkretnom odgovoru. Ja sam mislio da je taj Visual C++ 2010 express samo za C++, a da nije i za C. Znaci instaliram to, uzmem knjigu, tutorijal i krenem? To je sve sto mi treba?
 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
*.ptt.rs.



+128 Profil

icon Re: Pocetnik sa pocetnickim pitanjima..30.03.2012. u 14:04 - pre 146 meseci
Da, skines, instaliras Visual Studio.

Za "pisanje koda"
New project -> Win32 console application -> Application Settings -> Empty project -> finish
Onda na Source Files desni klik -> Add New Item -> c++ file (.cpp) -> imenuj novi fajl sa extenzijom C i to je to

Za "pokretanje koda"
Debug -> Start Debugging

Ovo ti je za sam pocetak, posle nadji i neko uputstvo za VS, znacice ti dosta!
 
Odgovor na temu

programerns
student
Novi Sad

Član broj: 301332
Poruke: 5
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Pocetnik sa pocetnickim pitanjima..30.03.2012. u 14:09 - pre 146 meseci
OK, hvala puno.. Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: Pocetnik sa pocetnickim pitanjima..

[ Pregleda: 1996 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.