Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa eksportovanjem JasperReport-a u PDF

[es] :: Java :: Problem sa eksportovanjem JasperReport-a u PDF

[ Pregleda: 2330 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Olinad1989
Student
Beograd

Član broj: 301351
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Problem sa eksportovanjem JasperReport-a u PDF29.03.2012. u 17:01 - pre 146 meseci
Koristim sledece jar fajlove:

jasperreports-4.0.2.jar
commons-digester-1.7.jar
commons-collections-3.2jar (commons-collections.jar)
commons-logging-1.0.4.jar
commons-beanutils.jar

Code:
JasperReport jasperReport = JasperCompileManager.compileReport("izvestaj.jrxml");
            Class.forName("sun.jdbc.odbc.JdbcOdbcDriver");
            Connection conn = DriverManager.getConnection("jdbc:odbc:Baza");
            JasperPrint jasperPrint = JasperFillManager.fillReport(jasperReport,null, conn);
            JasperViewer.viewReport(jasperPrint);
            //JasperExportManager.exportReportToPdfFile(jasperPrint, "exportovano.pdf"); 


Izbacuje normalno izvestaj, ali kada pozovem eksportovanje izvestaja u PDF, izbaci sledecu gresku na toj liniji koda.

Code:
Exception in thread "AWT-EventQueue-0" java.lang.NoClassDefFoundError: com/lowagie/text/DocumentException
    at net.sf.jasperreports.engine.JasperExportManager.exportReportToPdfFile(JasperExportManager.java:117)


Da li bi neko mogao da pomogne?

[Ovu poruku je menjao Olinad1989 dana 29.03.2012. u 20:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

abyss

Član broj: 2945
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+51 Profil

icon Re: Problem sa eksportovanjem JasperReport-a u PDF29.03.2012. u 22:16 - pre 146 meseci
Fali ti neki jar, pretpostavljam da je iText...
--
"Once hadst thou passions and calledst them evil. But now hast thou only
thy virtues: they grew out of thy passions."
 
Odgovor na temu

Olinad1989
Student
Beograd

Član broj: 301351
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa eksportovanjem JasperReport-a u PDF29.03.2012. u 23:25 - pre 146 meseci
Koristio sam kada sam ovo pisao i iText... Sam iText.jar je bio corrupted (iako mi ranije to nije prikazivao) kada sam ga ponovo importovao, pa sam skinuo ponovo.

Radi! Hvala puno na odgovoru!
 
Odgovor na temu

Olinad1989
Student
Beograd

Član broj: 301351
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa eksportovanjem JasperReport-a u PDF02.04.2012. u 22:17 - pre 146 meseci
Da ne bih otvarao posebnu temu... Imam jedno pitanje...
Na koji nacin da generisem Jasper Report izvestaj, ali da mi izvor podataka bude lista?
 
Odgovor na temu

abyss

Član broj: 2945
Poruke: 684
*.static.isp.telekom.rs.



+51 Profil

icon Re: Problem sa eksportovanjem JasperReport-a u PDF03.04.2012. u 07:09 - pre 146 meseci
Kakva lista?
--
"Once hadst thou passions and calledst them evil. But now hast thou only
thy virtues: they grew out of thy passions."
 
Odgovor na temu

markic
Marko Markovic
Novi Sad

Član broj: 10148
Poruke: 210
*.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Problem sa eksportovanjem JasperReport-a u PDF03.04.2012. u 07:57 - pre 146 meseci
Pogledaj koje sve klase implementiraju interfejs JRDataSource. Sigurno ćeš naći šta ti treba ili napiši svoju implementaciju.
 
Odgovor na temu

Olinad1989
Student
Beograd

Član broj: 301351
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa eksportovanjem JasperReport-a u PDF03.04.2012. u 11:44 - pre 146 meseci
Code:
Map parameters = new HashMap();
            JasperReport jasperReport = JasperCompileManager.compileReport("izvestaj.jrxml");
            JRBeanCollectionDataSource ds = new JRBeanCollectionDataSource(l);
            JasperPrint jasperPrint = JasperManager.fillReport(jasperReport, parameters, ds);
            System.out.println("prosao");
            JasperViewer.viewReport(jasperPrint);


Code:
net.sf.jasperreports.engine.JRException: Error retrieving field value from bean : DogadjajID


U pitanju je ArrayList. Kako da generisem izvestaj iz te liste?
 
Odgovor na temu

markic
Marko Markovic
Novi Sad

Član broj: 10148
Poruke: 210
*.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Problem sa eksportovanjem JasperReport-a u PDF03.04.2012. u 13:31 - pre 146 meseci
Za svaki field u report-u moraš imati odgovarajući getter u bean-u. Znači samo uskladi nazive.
 
Odgovor na temu

Olinad1989
Student
Beograd

Član broj: 301351
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa eksportovanjem JasperReport-a u PDF03.04.2012. u 17:58 - pre 146 meseci
Citat:
markic: Za svaki field u report-u moraš imati odgovarajući getter u bean-u. Znači samo uskladi nazive.


Ako sam te dobro razumeo, treba da su mi isti nazivi polja u domenu objekta koji je sadrzan u listi i u izvestaju. To mi je isto...

I dalje izbacuje gresku...
 
Odgovor na temu

markic
Marko Markovic
Novi Sad

Član broj: 10148
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Problem sa eksportovanjem JasperReport-a u PDF03.04.2012. u 19:03 - pre 146 meseci
Spominjao si DogadjajID, preporučio bih ti da atribute neke klase pišeš malim početnim slovom, a samo nazive klasa velikim početnim slovom.
Tako ćeš recimo u izveštaju imati field sa nazivom dogadjajId, a u Java bean-u:
Code:

    private int dogadjajId;
    public int getDogadjajId() {
        return dogadjajId;
    }
    public void setDogadjajId(int dogadjajId) {
        this.dogadjajId = dogadjajId;
    }
 
Odgovor na temu

Olinad1989
Student
Beograd

Član broj: 301351
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa eksportovanjem JasperReport-a u PDF04.04.2012. u 08:58 - pre 146 meseci
Proradilo je, generalno (kada ostavim polja koja se nalaze samo u tabeli gde je dogadjajID)... Problem je bio u report-u.

E sada, vise pitanja:

1) Posto ja u ovoj tabeli imam dva spoljna kljuca koja referenciraju na druge dve tabele, prijavljuje mi istu gresku za ta dva atributa. Kako da u iRepportu namestim da iz tih drugih tabela vadim podatke preko tih spoljnih kljuceva iz tabele gde mi je dogadjajID?

2) Kada uklonim ova dva atributa koja referenciraju na druge tabele, i pokusam da generisem izvestaj, dobijam da ne moze da popuni polje sa datumom. Kako to resiti?
Code:
net.sf.jasperreports.engine.fill.JRExpressionEvalException: Error evaluating expression : 
    Source text : $F{datum}


3) U izvestaju koji dobijam preko konekcije (odnosno, preko upita) mi u preview modu datum izgleda onako kako ja hocu (dd/mm/yyyy). Medjutim, kada mi se generise izvestaj iz aplikacije, format u izvestaju je dd/mm/yyyy HH:MI:SS. Kako to resiti?

Hvala puno markic i abyss na prethodnim odgovorima.
 
Odgovor na temu

markic
Marko Markovic
Novi Sad

Član broj: 10148
Poruke: 210
*.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Problem sa eksportovanjem JasperReport-a u PDF04.04.2012. u 11:05 - pre 146 meseci
1. Fizički sloj je jedno, a objektni drugo. Moraš prosleđivati kompletne objekte. Ako Dogadjaj vidi npr. TipDogadjaja, onda ćeš u klasi Dogadjaj imati:
Code:
private TipDogadjaja tipDogadjaja;
public TipDogadjaja getTipDogadjaja() {
    return tipDogadjaja;
}
public void setTipDogadjaja(TipDogadjaja tipDogadjaja) {
    this.tipDogadjaja = tipDogadjaja;
}
Kada tako uvezane objekte proslediš JasperReports-u onda će i on moći da pristupa atributima objekata prema kojima imaš asocijaciju.
2. Pretpostavljam da u tom exception-u imaš i 'caused by' i da se odnosi na type cast. Dakle proveri tipove za 'Field' i 'Text field'.
3. Za taj Text field definiši željeni pattern.
 
Odgovor na temu

Olinad1989
Student
Beograd

Član broj: 301351
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa eksportovanjem JasperReport-a u PDF05.04.2012. u 18:35 - pre 146 meseci
Citat:
markic: 1. Fizički sloj je jedno, a objektni drugo. Moraš prosleđivati kompletne objekte. Ako Dogadjaj vidi npr. TipDogadjaja, onda ćeš u klasi Dogadjaj imati:
Code:
private TipDogadjaja tipDogadjaja;
public TipDogadjaja getTipDogadjaja() {
return tipDogadjaja;
}
public void setTipDogadjaja(TipDogadjaja tipDogadjaja) {
this.tipDogadjaja = tipDogadjaja;
}
Kada tako uvezane objekte proslediš JasperReports-u onda će i on moći da pristupa atributima objekata prema kojima imaš asocijaciju.


Hehe, znam to... Dobar mi je domen.

Uspeo sam da generisem izvestaj, sa datumom i sa svime sto mi je trebalo. U pravu si bio, nisam lepo definisao u izvestaju tip polja datuma.

Jedino mi pravi problem to sto nece ni po patternu da formatira datum u izvestaju.

U text field expression-u sam uneo:
Code:
$F{datum}.getDay()+"."+$F{datum}.getMonth()+"."+$F{datum}.getYear()


Medjutim, za datum mi ispisuje neke bezveze brojeve...
 
Odgovor na temu

markic
Marko Markovic
Novi Sad

Član broj: 10148
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Problem sa eksportovanjem JasperReport-a u PDF06.04.2012. u 19:52 - pre 146 meseci
Za text field definisi: expression class kao java.util.Date, Text Field Expression kao $F{datum} i Pattern kao dd.MM.yyyy.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Problem sa eksportovanjem JasperReport-a u PDF

[ Pregleda: 2330 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.