Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Baterija nekada ne puni

[es] :: Mac hardware :: Baterija nekada ne puni

[ Pregleda: 2540 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

grabber
Gorazde

Član broj: 213110
Poruke: 172
31.176.203.*



Profil

icon Baterija nekada ne puni17.03.2012. u 15:38 - pre 146 meseci
Pozdrav

Imam problem sa Macbookom Pro: kupio sam ga korištenog prije 1 mjesec, bez baterije, i radio to vrijeme spojen na punjač normalno sve. Prije 2 dana sam dobio iz Engleske zamjensku (ne originalnu Apple) bateriju za njega, ubacio je u laptop, bila napunjena oko 70% i radila uredno. Kada se ispraznila, prikopcao sam punjac, i punjenje je krenulo uredno, narandžasti indikator na magsafeu itd itd. Međutim, kada dođe negdje do 35-40%, punjenje prestaje, u menu baru stoji Calculating... umjesto vremena koje treba za full charge itd, a coconut prikazuje charging, i indikator je narandžasti, ali se više od 1980 mAh i 38% napuniti neće.

U slučaju da kada dođe to tog stadija calculating izvadim punjač, i ponovo prikopčam, u menu baru stoji Not Charging, i zelena indikator na magsafeu.

Je li neko imao slična iskustva, i imate li bilo kakvu ideju šta napraviti? Pokušao sam SMC restart, i nisam primijetio nikakvo poboljšanje.

Hvala unaprijed.

Evo screenshotovi:

Kada puni normalno: (interval od 0 do nekih 35-36%):




Kada dostigne taj neki kritični nivo prilikom punjenja:




Kada nakon što dostigne taj kritični nivo, isključim punjač pa ponovo ga prikopčam:


Obratite pažnju na ono šta piše u menu baru i šta coconut govori.

 
Odgovor na temu

[es] :: Mac hardware :: Baterija nekada ne puni

[ Pregleda: 2540 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.