Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DELL N5010 Problem sa zujanjem na DC jack-u

[es] :: Laptopovi :: DELL N5010 Problem sa zujanjem na DC jack-u

[ Pregleda: 1974 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

burkemo
Mostar

Član broj: 300103
Poruke: 2
109.175.42.*



Profil

icon DELL N5010 Problem sa zujanjem na DC jack-u29.02.2012. u 14:39 - pre 148 meseci
Pozdrav,

Imam problem sa Inspiron 15 (N5010) DELL laptopm i nisam siguran sta ga uzrokuje?
Radi se o novijem modelu laptopa sa Window 7 OS-om.
Problem se javlja kad želim dopuniti bateriju tj. spojim AC adapter na DC jack od laptopa. U tom momentu mada ne tako cesto pocne da se javlja slabo zujanje slicno radu dotrajalog kondezatora.
Zujanje nestaje ako preklopim monitor i laptop ode u sleep mode, ili ponekad ako pojačam osvjetljenje slike na ekrenu do maksimuma...
Također to zujanje cesto zna da ne stane samo od sebe kroz nekih cca. pola minute.

Ispočetka sam sumnjao na bateriju s obzirom da sam prije znao dobiti poruku od win7 "Consider replacing youre battery". Poslije sam testirao bateriju i shvatio da je ok...
Za svaki slučaj isprobao sam rad laptopa sa novom baterijom iz koleginog DELL modela i stvar se ponovila.
U momentu kad se zvuk pojavi skinuo sam bateriju ali zvuk sa DC jack-a se i dalje čuo..tako da mislim da baterija ne stvara ove probleme.
Laptop nikada nije imao nikakvih problema sa pregrijavanjem, koji bi mogli uzrokovati bilo kakav hardverski problem...

Bios i svi driveri na masini su najnoviji, tj preuzeti su sa dell.com

Interesuje me da li je neko imao slicna iskustva i da li je ovakav rad moze dovesti do problema kasnije...

Hvala,
Almir


 
Odgovor na temu

ventilator78
Bojan Pavlovic
srbija

Član broj: 302441
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: DELL N5010 Problem sa zujanjem na DC jack-u27.04.2012. u 21:58 - pre 146 meseci
imam potpuno isti problem na laptopu asus k53sv , da li neko zna o cemu se radi ?
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: DELL N5010 Problem sa zujanjem na DC jack-u28.04.2012. u 10:07 - pre 146 meseci
Imam dell 5030 meni se to zujanje javlja kada isključim adapter. Zujanje je toliko iritantno da je u tišini nemoguće raditi jer to zujanje nervira. Reklamirao sam i tražio novi laptop pošto je moj bio star par meseci,ali ovlašteni servis nije hteo da mi da novi, nego su zamenili osnovnu ploču uz izgovor šta da oni rade se polovnim laptopom. Nakon zamene osnovne ploče problem je i dalje prisutan, vratio sam ponovo laptop u servis i dobio odgovor da to tako treba ?!?!?!? Radi se o ****. Pisao sam i Dell-u objasnivši kako radi njihov ovlašteni servis u Srbiji, kako se "trude" da kupac bude zadovoljan, nadam se skorom odgovoru. Naravno 10 minuta googlanja i ja sam našao u čemu je problem, ali njihovi serviseri su zamenili osnovnu ploču za svaki slučaj, katastrofa.
http://support.dell.com/suppor...1E0A55176204&isLegacy=true

[Mod Edit: na ovom forumu nije dozvoljeno navoditi imena firmi koje se bave prodajom i servisom IT opreme.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 28.04.2012. u 12:08 GMT+1]
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

ventilator78
Bojan Pavlovic
srbija

Član broj: 302441
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: DELL N5010 Problem sa zujanjem na DC jack-u28.04.2012. u 20:52 - pre 146 meseci
kod mene se javljao problem zujanja samo prilikom ubadanja punjaca u laptop , kao kad palis tv pa ono zujanje visokofrekfentno , medjutim guglao sam i doso do neke informacije , ukljuciti mute u audio driver i to je to , danas sam ga ubadao 15 puta i nijednom se nije culo to zujanje mislim da je problem resen al nisam siguran dok ne prodju bar 5 dana .
Kazu da se to zujanje javlja zbog mikrofonije jer nije ukljucen mute !

Neka prodju 5 dana pa javljam da li je to toga mada sam 99 % siguran da je do toga jer ceo dan nije mi se javilo zujanje .

poz
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: DELL N5010 Problem sa zujanjem na DC jack-u29.04.2012. u 08:59 - pre 146 meseci
Kod mene je celo vreme dok laptop nije priključen na adapter, znači uvek i celo vreme dok radi na bateriju.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

burkemo
Mostar

Član broj: 300103
Poruke: 2
109.175.40.*



Profil

icon Re: DELL N5010 Problem sa zujanjem na DC jack-u08.05.2012. u 21:57 - pre 145 meseci
Samo da javim zainteresovanim za ovu temu da je kod mene problem uzrokovao neispravan display.
Display je zamjenjen u servisu i za sada laptop radi uredno vec 5 dana.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: DELL N5010 Problem sa zujanjem na DC jack-u

[ Pregleda: 1974 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.