Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rutiranje izmedju mikrotika i cisco rutera

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Rutiranje izmedju mikrotika i cisco rutera

[ Pregleda: 1816 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeenmc
Nedeljko Scepanovic
Beograd City

Član broj: 54186
Poruke: 419
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Rutiranje izmedju mikrotika i cisco rutera04.02.2012. u 00:47 - pre 147 meseci
Zanima me rutiranje izmedju cisco rutera i mikrotika (posedujem 433 i 411R), ucim za ccna, a imam samo jedan cisco ruter, pa bolje i to da iskoristim, uglavom na GNS sve sto sam do sad radio, uspesno sam povezivao podesavao, sad hocu na ovaj nacin, trazio sam po netu, ali bez veceg uspeha, s ove tacke gledista, cisco podesavanje je smejurija nasprem mikrotika :P, da li je neko radio ospf, rip, neko blize objasnjenje :)
CCNP Security, CCNA R&S, CCNA Security, CCNA Voice
LinuxIsFree
 
Odgovor na temu

acatheking
Aleksandar Ristić
Beograd/Mirijevo

Član broj: 6769
Poruke: 1133
80.93.231.*



+28 Profil

icon Re: Rutiranje izmedju mikrotika i cisco rutera04.02.2012. u 00:55 - pre 147 meseci
Radice OSPF bez problema. Podeseno vise puta, radi bez greske. Nisam podesavao RIP, ali ne vidim razlog da i on ne radi.
Objasnjenje? Hm, kao buduci CCNA-ovac bila bi greota da se ne sluzis "guglovanjem", imas sve objasnjeno :)
Volim da se vozim grackim autobusom.
Gracki autobus jede sitne pare,
gracki autobus zna kad treba stane.
 
Odgovor na temu

zeenmc
Nedeljko Scepanovic
Beograd City

Član broj: 54186
Poruke: 419
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Rutiranje izmedju mikrotika i cisco rutera04.02.2012. u 01:03 - pre 147 meseci
Na ciscu je OSPF jednostavno podesiti u granicama CCNA, kao sto rekoh to sam na simulatorima radio, na etf-u smo tek sam usli u rutiranja, te sam ja vec u ovome malo duze, deo oko cisca mi nije problem nego mikrotik :), realno, verovatno sam i nasao neki pametan dokument, ali nisam znao da mi to treba :p, gledajuci winbox, i polja u njemu, trebalo bi da radi prosledjivanje ruta, ali ipak to nije bio slucaj :(
CCNP Security, CCNA R&S, CCNA Security, CCNA Voice
LinuxIsFree
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Rutiranje izmedju mikrotika i cisco rutera

[ Pregleda: 1816 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.