Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SBB digitalna televizija preko TV kartice

[es] :: Digitalna Televizija :: SBB digitalna televizija preko TV kartice

[ Pregleda: 7076 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan969
nezaposlen

Član broj: 198375
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon SBB digitalna televizija preko TV kartice20.01.2012. u 02:41 - pre 149 meseci
Problem : Uspesno je povezan D3 receiver sa kompjuterom, tj. TV karticom Pinnacle 110i preko scart - chinch kabla (na S video ulaz kartice je stavljen adapter isto i na audio ulaz je stavljen adapter ).
Problem je u reprodukciji slike koja secka, dok audio radi bez problema...
Kako postici da i slika ide bez seckanja - kocenja ? ? ?
P.s. D3 CISCO receiver je isporoban na TV-u i slika i ton su besprkorni.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: SBB digitalna televizija preko TV kartice20.01.2012. u 03:03 - pre 149 meseci
Ocito je problem u TV kartici. Moguce da iz nekog razloga ne radi kako treba sa default-nim podesenim renderer-om, a to je `overlay`. Pokusaj u podesavanju PVR-a od kartice da podesis na WMR7/9 Video Renderless ili probaj sa drugim PVR programom, recimo ChrisTV.

Koja je konfiguracija u pitanju i da li normalno radi reprodukcija nekog video zapisa sa nekim od player-a koji imas instalisanog i koliko je zauzece procesora pri reprodukciji?
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bojan969
nezaposlen

Član broj: 198375
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: SBB digitalna televizija preko TV kartice20.01.2012. u 03:18 - pre 149 meseci
U opcijama za podesavanje moje TV kartice Pinnacle 110i ima samo opcija video renderer u kojoj se ne nudi nista slicno sto si mi ti preporucio...

Ovako to izgleda :

http://s1141.photobucket.com/a...t=PODESAVANJAMOJETVKARTICE.jpg
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: SBB digitalna televizija preko TV kartice20.01.2012. u 03:25 - pre 149 meseci
Onda je najverovatnije problem drajvera TV kartice, samog programa ili video drajvera, jer ne nudi drugi video renderer. Pokusaj sa drugim PVR programom za pocetak, imas i odlican Dscaler, recimo, a probaj i ChrisTV i vidi sta kaze sa njima.

Edit: Sad videh sliku. Pokusaj i da odcekiras jedan po jedan i vidi sta se desava. Nesto mi mirise na taj full HD, razapne video na 1920*1080, optereti znacajno procesor, a nikakvu razliku neces primetiti u kvaliteti slike, jer je sam izvor mnogo manje rezolucije.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bojan969
nezaposlen

Član broj: 198375
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: SBB digitalna televizija preko TV kartice20.01.2012. u 03:36 - pre 149 meseci
Pogledao sam za taj Chris Tv.... Malo mi je nejasno....Gledam tv preko pinnacle tv kartice i njegovog softvera i do sada sa analognim signalom nije bilo problema... problem je nastao u gledanju slike kada sam spojio digitalni receiver na komp. tj. tv karticu...
da li instaliranjem CHRIS TV-a ponistavam postojeci program preko kog sad gledam tv ili mogu paralelno da ih koristim ?

KAsno sam video tvoju poruku, pokusacu sad da to odstikliram
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: SBB digitalna televizija preko TV kartice20.01.2012. u 03:40 - pre 149 meseci
Malo mi i jeste cudno, jer source ne bi trebao da ima nikakve veze, tj. gledao TV preko tjunera ili izabrao S-video/composite. Jedino, kontam da preko TV tjunera ne koristi h 264 ful HD akceleraciju i samim tim i radi kako treba.

Mozes da koristis paralelno vise programa bez problema. Naravno, ne pokrenutih u isto vreme.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bojan969
nezaposlen

Član broj: 198375
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: SBB digitalna televizija preko TV kartice20.01.2012. u 03:47 - pre 149 meseci
Probao sa raznim kombinacijam stikliranja i odstikliranja ali SVE JE ISTO kao i do sada...
Pokusacu sada da instaliram LITE verziju CHRIS TV ili neku drugu ? pa da vidim da li ce biti nekih promena
 
Odgovor na temu

bojan969
nezaposlen

Član broj: 198375
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: SBB digitalna televizija preko TV kartice20.01.2012. u 04:31 - pre 149 meseci
Instalirao, skenirao kanale... ALI... ne pokazuje sliku, vec samo svetlo sivi ekran... u toku skeniranja je prikazivao programe sa horizontalnim prugama... pokusacu ponovo, ali ne verujem da ce biti bolje ....
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: SBB digitalna televizija preko TV kartice20.01.2012. u 04:46 - pre 149 meseci
U channel setings-u odaberi PAL standard.

(c) 1982 sinclair research ltd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bojan969
nezaposlen

Član broj: 198375
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: SBB digitalna televizija preko TV kartice20.01.2012. u 05:54 - pre 149 meseci
Ma..... svuda sam stavljao taj PAL B .... ali ne pokazuje mi SLIKU. Receiver mi je ukljucen pri tom i samo se cuje samo audio samo sa jednog programa, kada menjam programe zvuk ostaje isti sa tog jednog programa a slike NIGDEEEEEEEEEEEEEEE :(
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB digitalna televizija preko TV kartice20.01.2012. u 08:15 - pre 149 meseci
Kakvo skeniranje kanala ako ideš preko video izlaza iz D3 prijemnika? Izaberi compozitni (ili S-Video ako si na njega prikačio kabl) ulaz a programe već imaš na D3. Da nije problem u kablu? Ako stvarno kartica ima S ulaz, možda ne dobija dobar signal ili sam kabl nešto ne valja. Ja sam povezao tako nekako ali imam klasičan činč video in i slika je perfektna. Pošto za moju pinnacle karticu nema drajvera (bar za Windows 7 64), koristim dscaller i uglavnom dobro radi.
 
Odgovor na temu

bojan969
nezaposlen

Član broj: 198375
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: SBB digitalna televizija preko TV kartice20.01.2012. u 08:43 - pre 149 meseci
hvala.... znam sta hoces da kazes.... logicno je i meni bilo da se ne skeniraju kanali posto postoji receiver, kabl je u redu posto se proverilo na TV-u i kabl i D3 receiver....slika i ton usinhronizovani... meni samo slika secka dok zvuk savrseno radi.... da je u signali ili kablu ili receiveru problem i zvuk bi bio los...
slika je dobrog kvaliteta....samo sto konstantno secka
 
Odgovor na temu

bojan969
nezaposlen

Član broj: 198375
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: SBB digitalna televizija preko TV kartice20.01.2012. u 09:05 - pre 149 meseci
HVALA CALEXX, instalirao sam DScaler, slika je odlicna, nema seckanja, audio+video sinhorni, jedini mali problem je uska svetlo siva/transparentna traka pri dnu ekrana... ne znam kako to da sklonim....
RESENJE ZA OVAKAV PROBLEM KOJI SAM JA IMAO JE DScaler ....
 
Odgovor na temu

bojan969
nezaposlen

Član broj: 198375
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: SBB digitalna televizija preko TV kartice20.01.2012. u 19:16 - pre 149 meseci
K O N A C N O ! ! ! ! ! ! !

Potrosio sate i sate pokusavajuci da raznim programima gledam/snimam program sa SBB-ovog D3 receivera preko Pinnacle Tv kartice posto mi je preko iste zvuk bio odlican, slika takodje ali je konstantno secklala...pa me je to nerviralo...ispostavilo se na kraju da je SAMO TREBALO da URADIM UPDATE DRIVERA svoje Pinnacle TV kartice i problem je RESEN...Slika super, ton super...
H V A L A korisnicima :
- gilopile -
- calexx -
na savetima i brzim odgovorima
P.s.
Nadam se da ce jos nekome ova tema biti od koristi
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: SBB digitalna televizija preko TV kartice

[ Pregleda: 7076 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.