Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mololila bih za pomoc!

[es] :: Baze podataka :: Mololila bih za pomoc!

[ Pregleda: 2236 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

galena

Član broj: 297330
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Mololila bih za pomoc!15.01.2012. u 13:58 - pre 149 meseci
Pozdrav svima, imam zadatk koji treba da resim i koji je pozamasan. Daleko od toga da molim nekoga da mi odradi, a da ja ne pokusam sama, ali mi treba mala pomoc tj. da mi neko objasni u vezi pravljenja tabele u Access 2003!
Ovam u knizi koju ja citam pise: REQUIRED odredjuje da li polje moze da zadovoljava pravilo ispravnosti, dok se INDEXED daje poljima koja sluze za pretrazivanje i sortiranje, jer ubrzava procese.

Ja ovo ne razum, citam ali ne razumem i vec dva-tri dana buljim u kompjuter i u Access i ne mogu da shvatim cemu sluze. Prostim recima ne znam koju svrhu imaju! Mozda mislite da sam ''Glupa'', ali mi nije jasno, ako bi neko hteo da mi objasni svojim recima, kao i za COMBO BOX (PADAJUCA LISTA), cemu sluzi i kada se upotrebljava, prostim recima!

Hvala Vam puno!

 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: Mololila bih za pomoc!15.01.2012. u 15:10 - pre 149 meseci
Citat:
galena: Pozdrav svima, imam zadatk koji treba da resim i koji je pozamasan. Daleko od toga da molim nekoga da mi odradi, a da ja ne pokusam sama, ali mi treba mala pomoc tj. da mi neko objasni u vezi pravljenja tabele u Access 2003!
Ovam u knizi koju ja citam pise: REQUIRED odredjuje da li polje moze da zadovoljava pravilo ispravnosti, dok se INDEXED daje poljima koja sluze za pretrazivanje i sortiranje, jer ubrzava procese.

Ja ovo ne razum, citam ali ne razumem i vec dva-tri dana buljim u kompjuter i u Access i ne mogu da shvatim cemu sluze. Prostim recima ne znam koju svrhu imaju! Mozda mislite da sam ''Glupa'', ali mi nije jasno, ako bi neko hteo da mi objasni svojim recima, kao i za COMBO BOX (PADAJUCA LISTA), cemu sluzi i kada se upotrebljava, prostim recima!

Hvala Vam puno!

1. Required
Ovo svojstvo služi da označi da polje ne sme biti NULL, tj. da se mora uneti.
Na primer, ako imaš tabelu STUDENT koja ima polja StudentID, Ime, Prezime, JMBG, trebalo bi da polja StudentID, Ime, Prezime budu sa Required postavljen na Yes, dok bi JMBG imao Required: No. To je iz razloga što svaki student treba da ima unet svoj id, Ime i Prezime, dok studenti stranih država nemaju JMBG, tako da ga ne unosimo u tabelu.

2. Polja koja se često pretražuju (npr. Ime, Prezime), se indeksiraju zato što se na taj način mnogo ubrzava pretraga.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Mololila bih za pomoc!16.01.2012. u 14:06 - pre 149 meseci
jos jedan razlog za indeksiranje: da se garantuje jedinstvenost podataka. StudentID svakako mora da bude jedinstven pa bi mu se dodelio UNIQUE index.

ComboBox = padajuca lista koristi se na formaam da se korisniku pokazu moguce opcije. U dizajnu forme imas opciju da polje prikazujes kao combo box (lookup) i tu opcinu NE TERBA NIKADA koristiti kada definises tabelu. NIKADA i NIKADA. Combo box pripada formi a ne tabeli. Ako mozes da prihvatis ovo NIKADA NIKADA, onda OK, resili smo problem, ako ne, onda cemo dodatno objasniti, kasnije.
 
Odgovor na temu

galena

Član broj: 297330
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Mololila bih za pomoc!29.01.2012. u 21:42 - pre 148 meseci
samo da se veliko zahvalim momcima na ovom objasnjenjima koji su mi itekako dobro dosili a i pomogli da polozim ispit!

Cestitam moci dobili ste DEVET tj. ''Ja'' ali uz vasu VELIKU pomoc!

HVala Vam!
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: Mololila bih za pomoc!

[ Pregleda: 2236 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.