Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AKG Perception 220 i Behringer xenyx 820 Šta misliste o ovome u kombinaciji?

[es] :: Muzička produkcija :: AKG Perception 220 i Behringer xenyx 820 Šta misliste o ovome u kombinaciji?

[ Pregleda: 2147 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ALEN_H
Alen Hasanovic
Sjenica

Član broj: 289816
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon AKG Perception 220 i Behringer xenyx 820 Šta misliste o ovome u kombinaciji?08.01.2012. u 18:17 - pre 148 meseci
Zanima me kakva je ovo kombinacija i kakav ću zvuk dobiti?

AKG PERCEPTION 220

Beringer xenyx 820

Želim snimati glas i gitaru ali odvojeno? Naravno gitara je ozvučena.

Koju zvučnu karticu (NAJJEFTINIJU-DOBRU) da uzmem, da li mi u opste treba i šta mi je u opste još potrebno za snimanje.
Znam da mi treba pop filter...recimo... i neka gluva soba...
I znam da mi ne vredi sve ovo ako recimo nemam neki talenat i znanje da sve pripremim.
Naravno da ne tražim profesionalan zvuk ali da je jako blizu profesionalnog.
Jako mi je važno da nema ŠUMA!!!
Snimao bih svoje kompozicije, pesme, (MOJ GLAS UZ GITARU) ali da to zvuči jako dobro.
I naravno da mi ne vredi ni dobar zvuk ako recimo LOŠE PEVAM, al to neće biti slučaj. :P
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1236
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: AKG Perception 220 i Behringer xenyx 820 Šta misliste o ovome u kombinaciji?09.01.2012. u 05:59 - pre 148 meseci
Citat:
ALEN_H: Zanima me kakva je ovo kombinacija i kakav ću zvuk dobiti?

AKG PERCEPTION 220
Beringer xenyx 820

Želim snimati glas i gitaru ali odvojeno? Naravno gitara je ozvučena.

Koju zvučnu karticu (NAJJEFTINIJU-DOBRU) da uzmem, da li mi u opste treba i šta mi je u opste još potrebno za snimanje.
Znam da mi treba pop filter...recimo... i neka gluva soba...
I znam da mi ne vredi sve ovo ako recimo nemam neki talenat i znanje da sve pripremim.
Naravno da ne tražim profesionalan zvuk ali da je jako blizu profesionalnog.
Jako mi je važno da nema ŠUMA!!!
Snimao bih svoje kompozicije, pesme, (MOJ GLAS UZ GITARU) ali da to zvuči jako dobro.
I naravno da mi ne vredi ni dobar zvuk ako recimo LOŠE PEVAM, al to neće biti slučaj.


Odgovor bi mogao biti sasvim jednostavan: iskoristi pretragu ovog foruma.

Ima 45 stranica naslova iz oblasti produkcije, od izbora muzičke kartice, konekcije opreme, načina snimanja vokala&gitare...do otklanjanja šuma i podešavanja latencije, te upotreba dodatnih alata u procesu obrade zvuka npr.: http://www.elitesecurity.org/t...-alati-procesi-za-obradu-zvuka

Oprema, koju navodiš nije neki "vrh", ali to ne znači da nije upotrebljiva, kao što ni skupa professional oprema još ne znači da će produkcija sama od sebe biti uspešna. Možda neka Sound Blaster Audigy Creative http://www.elitesecurity.org/p...rch&SubmitType=Ovog+foruma
Treba puno postupnih radnji/postupaka i izvesnog tehničko-muzičkog znanja&umešnosti da se dođe do korektnog rezultata.
I mnogo, mnogo probe za šta treba imati strpljenja.
I tada (u tom procesu), kada nastanu neki problemi...naći će se odgovori u nekom od Naslova u ovom forumu.

A da bi izašli iz opšteg ka pojedinačnom, snimi nešto sa postojećom opremom, pa da čujemo kakav si zvuk dobio.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 09.01.2012. u 12:54 GMT+1]
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

ALEN_H
Alen Hasanovic
Sjenica

Član broj: 289816
Poruke: 5
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: AKG Perception 220 i Behringer xenyx 820 Šta misliste o ovome u kombinaciji?09.01.2012. u 11:53 - pre 148 meseci
HVALA, DOBIO SAM PROFESIONALAN ODGOVOR!
To mi se svidja...
 
Odgovor na temu

vaskogodfather

Član broj: 175183
Poruke: 64
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: AKG Perception 220 i Behringer xenyx 820 Šta misliste o ovome u kombinaciji?10.01.2012. u 12:23 - pre 148 meseci
Ja koristim taj mikrofon i meni se svidja kako radi. Ima cist zvuk, ima i prekidace za skidanje decibela i kontrolisanje jacine (kad snimas npr gitaru na pojacalu pri velikoj glasnoci da ne bi bilo distorziranja), izuzetno kupi ama bas sve, sto nekad ume da bude i problem, meni je cak kupio zvuk trenja ruke o majicu za vreme pevanja.

Ja na tvom mestu ne bi uzimao miksetu jer ce ta mikseta opet ici u neku integrisanu zvucnu i neces dobiti posebno kvalitetan zvuk. Bolje ti je da uzmes neku karticu sa mikrofonskim pretpojacalom koje ima fantomsko napajanje ili iz kondenzatorskog mikrofona neces dobiti nikakav zvuk

E sad, sve zavisi za kolko para hoces da uzmes, a kada imas dobru karticu, za odvojena snimanja mikseta ti i ne treba jer ces sve kasnije uredjivati u virtualnoj u programu u kojem vec budes radio.
 
Odgovor na temu

ALEN_H
Alen Hasanovic
Sjenica

Član broj: 289816
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: AKG Perception 220 i Behringer xenyx 820 Šta misliste o ovome u kombinaciji?12.01.2012. u 14:17 - pre 148 meseci
Da li bi sa tim mikrofonom mogao da koristim M-AUDIO FAST TRACK USB?
Da li bi onda dobio bolji zvuk?
 
Odgovor na temu

vaskogodfather

Član broj: 175183
Poruke: 64
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: AKG Perception 220 i Behringer xenyx 820 Šta misliste o ovome u kombinaciji?13.01.2012. u 14:37 - pre 148 meseci
Mogao bi, ima fantomsko napajanje, zvuk bi ti svakako bio bolji nego kad bi snimao na neku integrisanu karticu ali ja licno nikad nisam radio sa tom karticom pa ti ne mogu reci da li je najbolji izbor. Uporedi specifikacije sa drugim karticama tog cenovnog ranga i pogledaj po forumima sta kazu ljudi
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: AKG Perception 220 i Behringer xenyx 820 Šta misliste o ovome u kombinaciji?

[ Pregleda: 2147 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.