Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Access baza "Održavanje zgrade"

[es] :: Access :: Access baza "Održavanje zgrade"

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 77922 | Odgovora: 383 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
212.178.241.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"04.12.2012. u 20:36 - pre 138 meseci
Citat:
nenadmarkoni: Shvatio sam da nisam uradio nista sa tim sto sam promjenio mjesto VrstePrijema, u sustini sve je ostalo skoro isto , a ono sto sam ja imao namjeru da uradim prikazano je sad. Znaci da odvojim Djelovodnik od ostalih vrsta evidencije(Dokumenata) kao zasebnu cjelinu.


Ipak zbog drugih, ne bih se slozio s ovakvim pogledom jer i ostale vrste dokumenta su takodje akta, dokumenta i takodje se evidentiraju i imaju svoju osobinu VrstaPrijema (vrsta zaprimanja), tako da sa izdvajanjem entiteta Djelovodnik opet nista se ne dobija. Vise bi pristajalo da je recimo entitet Dokument dobio ime Djelovodnik, ali tada bi entitet VrstaDokumenta zbunjivao posmatraca ovog sistema.
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"04.12.2012. u 21:38 - pre 138 meseci
Ok. Iznio sam svoje vidjenje stvari, a naravno slusacu Vas. Ono sto mene zbunjuje je npr. Ako posaljem neki zahtjev prema recimo JP Vodovodu, trebam taj dokument zavesti u djelovodniku kao VrstuPrijema SLANJE. Ako bih poslije nekog vremena trebao da nadjem taj dokument on bi bio medju ZADUZENJIMA, OPOMENAMA,UTUZENJIMA i PLACANJIMA. Kada bih primio odgovor od njih trebao bih ga zavesti kao PRIJEM, a bio bi smjesten medju UPLATE. To je ono sto mene buni. Ne zamjerite na ovoj polemici.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
212.178.241.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"04.12.2012. u 22:12 - pre 138 meseci
Citat:
nenadmarkoni: Ne zamjerite na ovoj polemici.


Taman posla o zamerkama, sada sam shvatio sta vas muci. Eeee to je vec druga prica. Vasu potrebu za delovodstvom nisam bas najozbiljnije shvatio. U tom slucaju morali bismo model jos detaljnije da opisemo u zavisnosti koji model delovodstva zelite. Ja sam se susretao sa vise razlicitih. Ako cete se opredeliti za najprostije tada bi dovoljno bilo da u entitetu Dokument dodate slobodan atribut koji je tipa Text po imenu Veza.

[Ovu poruku je menjao Zoran.Eremija dana 04.12.2012. u 23:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
37.0.64.*



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"05.12.2012. u 08:42 - pre 138 meseci
Jos kad bih ja to rezumio...Nevezan atribut a zove se Veza . Vjerovatno ce u njega da se preslikava neka vrijednost? Moram priznati da ne razumijem na koji nacin ovaj atribut rjesava problem... Jedino sto mogu da pretpostavim da treba formirati povratnu vezu gdje bi ovaj atribut bio nadredjen entitetu dokument.

[Ovu poruku je menjao nenadmarkoni dana 05.12.2012. u 10:13 GMT+1]
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
212.178.241.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"05.12.2012. u 09:57 - pre 138 meseci
Citat:
nenadmarkoni: Nevezan atribut a zove se Veza


Nisam rekao Nevezan nego slobodan atribut po imenu Veza. Ovaj atribut bi sluzio da se u njega upisuje s kojim brojem dokumenta Vas dokument je u vezi. Namerno sam rekao slobodan atribut iz tog razloga sto sam predlozio najprostije resenje.




Sledece kompleksnije resenje je da se napravi rekurzivna veza izmedju entiteta Dokument i Dokument i toj vezi dodelite ulogu (RoleName) NadredjeniID.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
37.0.64.*



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"05.12.2012. u 11:57 - pre 138 meseci
Mozda grijesim, ali opet dodje na isto. Opet je Zahtjev medju Zaduzenjima, Opomenama..., u najmanju ruku opet treba Djelovodnik Prijem, Djelovodnik slanje...
Ovo za Nevezani atribut je bila sala...
U realnom sistemu 'Moja zgrada' Djelovodnik je skup istampanih obrazaca gdje se upisuje redni broj dokumentq za tekucu godinu/ godina; datum prijema-slanja;Opis dokumenta- Naziv; Naziv posiiljaoca ili primaoca. I to je to...
Mozda bi najbolje bilo da tako ostane i u ovom modelu, bez razdvajanja i entiteta VrstaPrijema
PS. U slucaju da se zavodi dokument vezan za neki prethodni stavi se podbroj npr. 1/2012 ,a vezani dokument 1-1/2012

[Ovu poruku je menjao nenadmarkoni dana 05.12.2012. u 13:16 GMT+1]
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
37.0.64.*



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"05.12.2012. u 14:08 - pre 138 meseci

Moze li se izvesti ovako:
Uvesti slobodni atribut Veza, pretvoriti ga u kombo da iscitava djelovodni broj za odabrani nadredjeni dokument.
Uvesti Djelovodnik kao zapis u VrstaDokumenta.
Na formama staviti skriveno polje koje ce citati najveci ID broj za VrstaDokumenta=Djelovodnik.
Ovo polje bi se koristilo pri dodjeli djelovodnog broja dokumenta u kombinaciji sa Godina, pod uslovom da nije nista izabrano u atributu Veza, a ukoliko jeste da tom broju pridoda podbroj (Ovo se vjerovatno moze izvesti u pisanju koda). Entitet VrstaPrijema izbrisati ili Djelovodniku pridruziti za VrstaPrijema= 3(Interno).
Da dodam i ovo
Ukoliko je popunjen djelovodni broj trebao bi vjerovatno i Append query koji bi dodao u djelovodnik novi zapis.



[Ovu poruku je menjao nenadmarkoni dana 05.12.2012. u 15:26 GMT+1]
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
212.178.241.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"05.12.2012. u 22:01 - pre 138 meseci
Jedno od resenja je i to :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"08.12.2012. u 22:24 - pre 138 meseci
Nisam imao puno vremena...

Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"09.12.2012. u 22:10 - pre 138 meseci
Ako moze jedna pomoc :
na formi Imenovanja treba mi kod na FizickoLiceID AfterUpdate da provjeri u tabeli VrsilacFunkcije da li postoji taj FizickoLiceID uz uslov da taj zapis u polju DatumRazrjesenja nema vrijednost da poruku "Lice koje ste odabrali je već vrsilac funkcije, molim odaberite drugo lice" ,ponisiti unos i da fokus opet na FizickoLiceID
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
212.178.241.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"09.12.2012. u 22:38 - pre 138 meseci
1. Moze li recimo FizickoLiceID="201200100001" da bude u periodu DatumImenovanja=#09.12.2012#, DatumRazresenja=#10.12.2012# na funkciji FunkcijaID=1, pa nakon odredjenog perioda da opet bude na istoj toj funkciji?

2. Moze li recimo FizickoLiceID="201200100001" u istom periodu biti na vise od jedne funkcije?

Ako je odgovor DA ili na ptanje 1. ili na pitanje 2. onda bi model morao da se promeni.



Buduci da ste formu nazvali Imenovanje cini mi se da ce Vam odgovor biti potvrdan. Sto znaci da Entitet VrsilacFunkcije treba obrisati a kreirati Entitet Imenovanje koji je vrsta dokumenta tj. specijalizacija entiteta Dokument.

[Ovu poruku je menjao Zoran.Eremija dana 09.12.2012. u 23:57 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"09.12.2012. u 23:18 - pre 138 meseci
Organi upravljanja se biraju na 4 godine, a mogu se opozvati i ranije po odluci skupstine ili ako daju ostavku. U isto vrijeme jedno lice ne moze biti na vise funkcija, znaci odgovor pod 2. je NE. Medjutim moze se imenovati i privremeni upravnik od strane Lokalne uprave( sto se rijetko desava) pa nisam stavio uslov da vrsilac funkcije treba biti Obveznik-FizickoLice a sto je najcesci slucaj.
Isto lice se moze izabrati na istu ili drugu funkciju, te moze nastaviti i drugi mandat, i treci.... , ali u tom slucaju nema potrebe da se opet uvodi imenovanje jer se to vidi po DatumuRazrjesenja koje je duze od 4 godine... Znaci odgovor pod 1. je DA.

Model treba promjeniti ovako kako ste ga Vi zamislili! Razlog? Pri imenovanju stampa se odluka kojom se ovlascuje imenovani Upravnik da se moze upisati u evidenciju Upravnika stambenih zgrada koje se vode kod jedinice lokalne uprave.
Stvarno me mrzi da opet ispravljam model...AAAAAAAAAAA... ali ovo stvarno jeste najbolje rjesenje...
Sto se tice mog pitanja ostaje jer se nece imenovati isto lice koje je vec vrsilac te funkcije, a u slucaju da nastavlja mandat nece se opet upisivati Imenovanje... Hvala Zorane
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
37.0.64.*



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"10.12.2012. u 08:26 - pre 138 meseci
Mada,...mozda bi i trebalo novo imenovanje, cisto da se zna da je odrzana sjednica na kojoj je vrsiocu duznosti produzen mandat :-/...
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
212.178.241.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"10.12.2012. u 10:38 - pre 138 meseci
Kao sto postoji dogadjaj Imenovanje i dokument Imenovanje, tako mora postojati Razresenje.



Kao sto vidite iz gornjeg modela, ostavio sam entitet VrsilacFunkcije, koji se puni prilikom overe Imenovanja a prazni prilikom Razresenja u zavisnosti koja je Funkcija u pitanju. Upravo ovaj entitet ce Vam posluziti da razresite problem koji ste naveli. Generisao sam Vam model u bazu i poceo da definisem elemente forme Imenovanje. Ostaje da je dovrsite i zategnete.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"10.12.2012. u 11:21 - pre 138 meseci
hmmm....u pravu ste. Vrsilac funkcije moze biti razrjesen i prije imenovanja novog vrsioca. Ukoliko u tom periodu uleti Inspekcija stanovanja ( koja, uzgred receno, ne sluzi nicemu osim da primaju platu) imala bi po zakonu pravo da kazni zgradu zbog toga sto nisu formirani organi upravljanja...ali realno moze se desiti ovaj slucaj. sad mene zanima da li ovo mijenja funkcionalni model?
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
212.178.241.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"10.12.2012. u 11:34 - pre 138 meseci
Evo malo sam doradio formu Imenovanje...

A sto se tice BPwin, tj funkcionalnog modela svakako da treba identifikovati ta 2 procesa IMENOVANJE i RAZRESENJE...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"10.12.2012. u 11:47 - pre 138 meseci
Nazalost trenutno nisam pored racunara pa ne mogu vidjeti prilog, vidjecu popodne...
U Bpwin modelu uvesti ovo dvoje pod 2.3.3 i 2.3.4 , jel tako? Da li treba uvesti i funkcionalnost 1.5 Donosenje odluke o razresenju organa upravljanja?

[Ovu poruku je menjao nenadmarkoni dana 10.12.2012. u 13:02 GMT+1]
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"11.12.2012. u 22:42 - pre 138 meseci
Baguje na sve strane...:-(
Doradio sam modele, pa hajd jovo nanovo...
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"12.12.2012. u 17:22 - pre 138 meseci
Mislim da je ovo ispravnije...mislim, ...da li je?
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"12.12.2012. u 17:51 - pre 138 meseci
Da Funkcionalni model je koliko sam video dobar a model podataka sam korigovao imate u prilogu.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Access baza "Održavanje zgrade"

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 77922 | Odgovora: 383 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.