Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

summarize time item

[es] :: Oracle :: summarize time item

[ Pregleda: 2511 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

eddyno
nema
Novi Pazar

Član broj: 293598
Poruke: 10
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon summarize time item05.12.2011. u 15:13 - pre 150 meseci
Pozdrav, interesuje me kako da izvrsim sumarizaciju ili oduzmanje vrednosti dve kolone tipa time ili datetime. Interesantno je da dve kolone (Voznje_do,Voznje_od),mogu da se oduzmu preko item property formulom (:Voznje.Voznje_do-:Voznje.Voznje_do) ali rezultati kolone koju dobujem ne mogu da se sumarizuju ,Posto item- kolona mora da je tipa number,voleo bi da mi neko kaze koju funkciju(ako moze) mogu da koristim da bi ih sumarizovao.Interesuje me takodje kako da ako vec mora da je tipa number kako da dobijem u rezultirajucoj tabeli format tipa time?
 
Odgovor na temu

darkosos
Darko Šoš
Beograd

Član broj: 5053
Poruke: 1131
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: summarize time item06.12.2011. u 07:58 - pre 150 meseci
Pa onda ih sabiras kao number, sto bi trebalo da je broj dana. E sad, posto se dani ne mogu na jedinstven nacin pretvoriti u mesece i godine, ostaje ti da to sam uradis.
Zavisi kolika ti preciznost treba, ako imas sate, treba da pomnozis sa 24, za minute jos sa 60 i za sekunde jos sa 60.

Npr:
select 60*60*24*(to_date('12:12:12', 'HH:MI:SS')-to_date('09:12:53', 'HH:MI:SS')) from dual;
daje kao rezultat 10759, sto je broj sekundi izmedju ova dva "datuma".
 
Odgovor na temu

eddyno
nema
Novi Pazar

Član broj: 293598
Poruke: 10
178.212.91.*



Profil

icon Re: summarize time item07.12.2011. u 20:12 - pre 150 meseci
Hvala, ok, to mi je jasno, samo zivo me interesuje ako imam dve kolone (Voznja_do(01-dec-2011 08:00,Voznja_od(02-dec-2011 08:30)) tipa datetime,sada rezultat mi treba u satima sto je ukupno 24:30 (cini mi se da je tako jedino moguce odraditi oduzimanje kada su i datum i vreme u jednoj koloni) u kojima imam datum i vreme, kako recimo najkrace da ih oduzmem, nasao sam postupak sa timestamp ali ne mogu da ga prilagodim mom problemu , datablock wizard nece da se insertuje sa definisanim timestamp kolonama voznje_do,voznje_od, javlja FRM-10095: Assertion failed in iewbdbc_oracle_to_id at e:....neka putanja..??
Nasao sam zanimljiv primer odradjen sa timestamp-om koji ide ovako:

SELECT SUBSTR(time1,1,30) "Time1",
SUBSTR(time2,1,30) "Time2",
SUBSTR((time2-time1),1,30) "Time1 - Time2"
FROM date_table;

E sad ako stavim time1- voznje_od i time-voznje_do, kako da prilagodim ovaj upit u jednom when-button-pressed triggeru tako da oduzima ova dva datuma,voznje_od i voznje_do? Ispisuje takodje i broj dana u istom primeru sem vremena...
 
Odgovor na temu

darkosos
Darko Šoš
Beograd

Član broj: 5053
Poruke: 1131
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: summarize time item09.12.2011. u 10:06 - pre 150 meseci
Code:
declare
  v_brsat number(3);
  v_brmin number(2);
begin
  v_brsat := trunc(24*(:datdo-:datod));
  v_brmin := 60*(24*(:datdo-:datod)-v_brsat);
end;
 
Odgovor na temu

eddyno
nema
Novi Pazar

Član broj: 293598
Poruke: 10
178.212.91.*



Profil

icon Re: summarize time item12.12.2011. u 22:49 - pre 150 meseci
Resio sam moze ovako a moze i preko formule. Ne znam sto mi nije radilo oduzimanje sa ovim bind promenljivama.Hvala opet. Zanima me jos jedna stvar, kako da prenesem tri kolone (Reg_broj, Marka, Vrsta) koje se nalaze u drugoj formi(Vozila), i u drugom bloku(Vozila) u drugu formu( Per.Odrz.)na nacin tako da ne importujem data block(Vozila)??
 
Odgovor na temu

darkosos
Darko Šoš
Beograd

Član broj: 5053
Poruke: 1131
*.ptt.rs.



+64 Profil

icon Re: summarize time item13.12.2011. u 10:53 - pre 150 meseci
Nisam siguran da sam razumeo kakva ti je postavka, ali ne mozes da prikazujes polja jedne forme u drugoj... Dakle ide sve zajedno sa blokom i item-ima
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: summarize time item13.12.2011. u 21:08 - pre 150 meseci
Citat:
eddyno: Resio sam moze ovako a moze i preko formule. Ne znam sto mi nije radilo oduzimanje sa ovim bind promenljivama.Hvala opet. Zanima me jos jedna stvar, kako da prenesem tri kolone (Reg_broj, Marka, Vrsta) koje se nalaze u drugoj formi(Vozila), i u drugom bloku(Vozila) u drugu formu( Per.Odrz.)na nacin tako da ne importujem data block(Vozila)??


Do sada se nisam uključivao u diskusiju, ali sada jednostavno moram. Varaš se da možeš da naučiš Forms i Oracle samo pitajući na forumu. Bolje bi bilo da malo pogledaš i u priručnik koji možeš jednako lako da skineš sa neta kao što si skinuo i forms.

Što se tiče odgovora na tvoje poslednje pitanje, pogledaj u dokumentaciji kako se poziva forma iz forme (komanda CALL_FORM), pa ćeš videti da možeš da preneseš parametre iz forme u formu preko prenosa parametar liste.

Drugi način je preko GLOBAL promenljivih:

:GLOBAL.reg_broj := NEKI_BLOK.reg_broj;
:GLOBAL.marka := NEKI_BLOK.marka;

...

call_form('tvoja_nova_forma');
 
Odgovor na temu

eddyno
nema
Novi Pazar

Član broj: 293598
Poruke: 10
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: summarize time item21.12.2011. u 01:12 - pre 150 meseci
Oracle stvarno ne nameravam da ucim sa pitanjima na ovom forumu, imam nekoliko bas obimnih tutoriala. Srecom brzo kapiram i povezujem neke stvari pa mi ide. A djole kad me vec savetujes budi do kraja tako dobar pa daj link do nekog dobrog prirucnika, mada napominjem da ih imam dosta. A dosta lepse i elegantnije resenje kada se trazi dve ili vise tabela, je koristiti views, ili u schema u sql-u.
Darko ne zelim da uvodim nove promenljive imam ih na pretek, koristim postojece, i da nece da radi-oduzima kako treba sa :datod i :datdo, mora da se : makne jer ima vec def. vrednost. Ne znam zasto bi koristio :
I da, zasto o zasto oracle nije ugradio resenje da dobijem rezultat recimo preko 99:99 (100:00) sati, tri cifre u satima nece da pise??
 
Odgovor na temu

darkosos
Darko Šoš
Beograd

Član broj: 5053
Poruke: 1131
*.ptt.rs.



+64 Profil

icon Re: summarize time item21.12.2011. u 07:40 - pre 150 meseci
":" ti je znak za referenciranje item-a koji se nalazi unutar forme (ili eventualno global ili sistemsku proemljivu). Moze da se koristi samo sa :item ako je item jedinstven na formi ili :block.item u svakom slucaju...
Ja sam stavio tako, jer nemam pojma sta ti imas u formi, pa ne mogu da koristim tvoje promenljive :) A rekao si da imas na formi te datume
Citat:
imam dve kolone (Voznja_do(01-dec-2011 08:00,Voznja_od(02-dec-2011 08:30)) tipa datetime
pa sam tako hteo da te navedem da njih iskoristis.

I nemoj da se ljutis, slazem se sa djoka_I, tvoja pitanja ipak pokazuju slabo poznavanje problematike... Ipak se trudim da te razumem i odgovorim pa bi sujetu trebalo ostaviti po strani...
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: summarize time item22.12.2011. u 11:58 - pre 150 meseci
Citat:
eddyno: I da, zasto o zasto oracle nije ugradio resenje da dobijem rezultat recimo preko 99:99 (100:00) sati, tri cifre u satima nece da pise??


Opet taj tvoj stav: Oracle ne ume nešto da uradi, umesto "ja ne znam nešto da uradim na Oracle"

Zaboga, proguglaj malo i nađi, na primer NUMTODSINTERVAL
 
Odgovor na temu

[es] :: Oracle :: summarize time item

[ Pregleda: 2511 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.