Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pusenje i Vi: materijal za razmisljanje

[es] :: Nauka :: Pusenje i Vi: materijal za razmisljanje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12480 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Pusenje i Vi: materijal za razmisljanje26.02.2004. u 19:11 - pre 244 meseci
Citat:
superbaka:
osim u Japanu nigde nije zabranjeno pusenje na ulici vec je zabranjeno u javnim


U Singapuru moze da se pusi samo u specijalnim parkovima koji su predvidjeni za to. Kazne su drakonske za ne pridrzavanje zakona o pusenju

 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Pusenje i Vi: materijal za razmisljanje26.02.2004. u 19:18 - pre 244 meseci
Citat:
stalker:
Ja ne znam sto su te "civilizovane" zemlje tako zapele za to. Pa ja ako se odselim negde "tamo daleko" to ce po vasim recima, biti pakao za mene:) Kako to da se ne pusi na ulici, u restoranu... To mi je nezamislivo. Ko da cu ja nekoga ugroziti ako zapalim na autobuskoj stanici?! Odvratno... pa gde da pusim? Da cekam u da dodjem do stana??? Ja pusim oko 2 pakle dnevno i ne mogu da izdrzim da provedem u restoranu 3 sata bez pusenja? I to pogotovu ako sam sa drustvom... pa nemam sta sa rukama da radim!:)


A odakle tebi pravo da pusis bilo gde gde ima nepusaca!! Ti bi se pobunio kad bi neko uzeo da te bije ili da ti da pijes neki otrov. Ti svojim pusenjem ugrozavas zdravlje ljudi i ne razumem kako se to zabranjuje u svim drzavama da neko nekoga ubije ali se dozvoljava da taj neko pusi i na izrazito perfidan i spor nacin trije nekoga!!
Mogu samo da kazem da ja mojim gostima zabranjujem da puse cak i na terasi i da kad ja nekom trebam zbog neke usluge doticnoj osobi je zabranjeno da pusi preda mnom dok mu ne odradim uslugu ili nema usluge. I mislim da bi tako trebalo svi da se ponasaju

POz
 
Odgovor na temu

BlueSoniq
zaposlen / C#, ASP.NET senior
Beograd

Član broj: 11116
Poruke: 159
*.yubc.net



Profil

icon Re: Pusenje i Vi: materijal za razmisljanje27.02.2004. u 10:05 - pre 244 meseci
I ja se slazem sa tobom. Mada sam dobio dosta kritika kad sam zabranjivao da se pusi u mojoj sobi. Svi pusaci su mi rekli da ih maltretiram i da necu umreti zbog par cigara. Par cigara se uvek posle par sati, koliko gosti obicno provedu negde, pretvori u par paklica, pa ti se sav taj smrad nakupi u zavesama, krevetu; i obavezno se neka pepeljara prospe po tepihu ili etisonu itd.

Koliko je sve to zapravo pederski. Znaci ja njih maltretiram sto im ne dam da zagadjuju moju sobu a oni mene ne maltretiraju svojim otrovima i smradom.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Pusenje i Vi: materijal za razmisljanje27.02.2004. u 11:45 - pre 244 meseci
Pusio sam 20 godina, prosjecno 2.5 kutije dnevno. Ubijao i sebe i sve oko sebe, da ne pricam o katranu koji se nakupio na monitoru i ostalim perferijama :)
Ne pusim vise od godinu dana, dim mi smeta a osjecam se odlicno! I ja sam mislio da nemoguce ostaviti duvan, ali sam bez puno muke uspio. Samo treba volja.
Pusaci, nemate pravo da svojim (nekad i mojim) navikama ugrozavate druge. Zamislite da neko ima "naviku" da svira violinu (i to lose, cijuuuucijuh) po cijeli dan, pozivajuci se na "svoje pravo" da svira, a da ste prisiljeni da to slusate!
Sama inicijativa za zabranu duvanskog dima na javnim mjestima mi apsolutno odgovara.

Pozdrav
Yolja
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Pusenje i Vi: materijal za razmisljanje27.02.2004. u 16:59 - pre 244 meseci
Citat:
BlueSoniq:
I ja se slazem sa tobom. Mada sam dobio dosta kritika kad sam zabranjivao da se pusi u mojoj sobi. .

Soba je tvoja i niko nema prava da tebi odredjuje pravila ponasalja u tvojoj sobi. Ja ko sto rekoh, sam uveo zabranu pusenja i na terasi za moje goste. Na zalost tako ostali momci sa kojima zivim ne misle, pa ne mogu apsolutnom svakome ko dodje u stan da zabranim da pusi, ali barem mogu u sobi

Poz
 
Odgovor na temu

maji
Beograd

Član broj: 21850
Poruke: 174
212.102.130.*



+1 Profil

icon Re: Pusenje i Vi: materijal za razmisljanje05.03.2004. u 12:58 - pre 244 meseci
Citat:
srki:
Kod nas je to odavno zabranjeno. Nekih desetak godina sigurno.


Kod nas je od '95 zabranjeno samo pusenje u zatvorenim prostorijama (za pripremanje hrane, vaspitni rad, lecenje i sl.), i u prevoznim sredstvima. Takodje je zabranjeno pusenje u radnim prostorijama sa bar jednim nepusacem, (hmm sto znaci da kod mene u kancelariji ne bi trebalo da se pusi...ma bas me briga:)

Kod nas se pusi u svim kancelarijama, a kao smo neka strana organizacija, cak i nasa sefica amerikanka pusi po 2 pakle dnevno:)


 
Odgovor na temu

BabicLeo
Prodavač
Lidl

Član broj: 329003
Poruke: 2
..243.144-dsl.net.metronet.hr.



Profil

icon Re: Pusenje i Vi: materijal za razmisljanje29.04.2015. u 13:23 - pre 108 meseci
Bivši sam pušač i već dulje vremena uspješno ne pušim i osjećam se odlično. Toliko mi je bolje da se ne mogu više ni sjetiti razdoblja ni osjećaja kao kad sam pušio. Pušenje je od davnih dana istaknuta i poznata opasna navika, koja ne samo da ugrožava život i zdravlje pojedinaca koji puše, već i cjeloj okolini i pojedincima čiji izbor nije bio da ugroze i naruše svoje zdravlje. Tako da su zabrane pušenja na javnim mjestima potrebne i opravdan i pružaju potrebnu zaštitu ljudi koji su se oduprijeli ili se nikad nisu upustili u konzumiranje te poznato štetne navike...
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Pusenje i Vi: materijal za razmisljanje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12480 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.