Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi

elitemadzone.org :: AutoZone :: Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12869 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ludidzora28
Milan Najerica
Mladenovac

Član broj: 159215
Poruke: 556
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.ludidzora.co.nr


+20 Profil

icon Re: Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi19.12.2011. u 09:33 - pre 151 meseci
Evo da se javim jos malo... Nosio sam delove na merenje. Radilica je sama skoro otisla na I spec. tako da ce ici cela na II. Hilzne su merenjem pokazale da su potrosene 7 stotih... ali ce ici na I. Sta mu se desilo? Bio je pregrejean, posteno, verovatno par puta, karike su se "smrzle", izgubile elasticnos, malo se istrosile i kao da nisu postojale. Mogu se motati kao hoces, nece da puknu. Ovo za cilindre su kazali da uopste nije puno ali da je bolje da se busi kad je vec dole i to sto su i oni kao okaljeni, ispolirani su, i imaju tamniju boju... Delovi su narucen i nsu bas ni skupi, klipovi, karike, leteci, lezajevi radilice, komp. dihtunga, gumice ventila, zupcasti, spaner, svi filteri, svecice, kablovi... mozda jos koja sitnica, sve 350e + obrada 140e, radilica+blok+glava komplet i nove vodjice...
 
Odgovor na temu

ludidzora28
Milan Najerica
Mladenovac

Član broj: 159215
Poruke: 556
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.ludidzora.co.nr


+20 Profil

icon Re: Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi31.12.2011. u 18:02 - pre 150 meseci
Evo blizi se kraj mojoj generalci... I imao bih jos koje pitanje...

Prvo, koje ulje? Neko kaze polusintetika, neko sintetika. Sta da se sipa, i koji proizvodjac? Kazu GM se preporucuje za nju...

I cemu da se nadam uz maximalno odrzavanje? Znam da ne mogu dobiti pouzdan odgovor na ovo pitanje ali... Prvenstveno me interesuje kakva je sad radilica posle brusenja i hilzne posle busenja. Da podsetim radilica komplet na II spec. hilzne na I spec. Ako nesto znaci...

I naravno srecna nova svima koji su pomogli i svima na forumu...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi31.12.2011. u 18:38 - pre 150 meseci
Takodje da pozelim svima srece i uspeha u ispunjenju zelja u novoj godini.

Ja imam reputaciju da preporucujem(i koristim) sintetiku, pa da ne kvarim.

Sracunaj se. To je postao motor kojeg vredi maziti uljem, ne ocekuje se potrosnja, ostaje samo ekonomski momenat. Cena ulja, kvalitet, dugotrajnost, odnosno interval zamene...

Sintetike su postale jeftine, i preporucujem neku 5W-40. Postoje bas jeftine opcije, tipa LUK, do nesto egzoticnijih tipa Motul ili Mobil1.
Naravno, postoje i drugi dobri brendovi, i skuplji i ekskluzivniji, ali govorimo o motoru 1.5, a ne o nekoj opterecenoj azdaji sa 150+KS

Uzimanjem GM ulja samoces platiti vise za isti ili losiji kvalitet ulja, iz brendirano-administrativnih razloga..

Polusintetike nisu toliko jeftnije da bi bas to koristio, a ni motor ti nije nejasnog stanja, a sa trece strane, polusintetike moraju solidno pazljivo i analiticki da se biraju, posto su neke bas odradjene od kvalitetne baze i dobrih aditiva, a neke su bas djubre, vise nalik mineralnom, a po solidno vecoj ceni od mineralnog..
Pa ako znas da odaberes vrhunsku polusintetiku..a pristupacnu, mozes i to da koristis..

Naravno, ne "vrhunsku" po demokratskom izglasavanju neke vecine koja se ne upusta u sustinu ulja, ili trgovacke price, ne daj boze, ali i takva solidna, losija je od sintetickog ulja.

Poz
 
Odgovor na temu

ludidzora28
Milan Najerica
Mladenovac

Član broj: 159215
Poruke: 556
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.ludidzora.co.nr


+20 Profil

icon Re: Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi01.01.2012. u 11:06 - pre 150 meseci
Hvaa puno... Stvarno odlican odgovor. Bice onda sintetika, neka osrednja...

Ali da se ponovim jos jednom... ;) Sta da ocekujem posle masinske obrade? Kvalitet delova se nadam da je dobar, prodavac me ubedjuje da je sve org. nije mala privreda i to mi garantuje. No onda me vise zanima da li se busenjem hilzni skracuje njihov vek trajanja, kao i brusenjem radilice. Naravno sve uz dobro ulje i redovno menjanje istog... Znam da je pitanje na koji ne mogu dobiti 100% odgovor, preces toliko i toliko KM, ali orjentaciono iz nekih vasih iskustava, pod uslovom da je sve odradjeno vino sa masinske strane, da je sve lepo uklopljeno, dobri delovi. Posto neko kaze to ti je sad novo auto i prece kao i novo kada ga lepo odrzavas, a neko drugi da su bacene pare....
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3884
adsl-122-62.teol.net.



+335 Profil

icon Re: Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi01.01.2012. u 12:13 - pre 150 meseci
tesko je to reci.
Ako je sve uradjeno kako valja najmanje 100 hiljada si miran.
Problematicno je razbusivanje hilzni jer malo majstora ima alat koji je u toleranciji.
Obavezno sintetika u motor, prvo mijenjanje na najvise 2000, kasnije 7-10 hiljada.
Ja preferiram domacu optimu, cisto jer znam da nije falsifikat.
Ovjde kod mene optima magnum 10W40 7 E po litru, niska cijena, moze se redovno mijenjati.
Poz.

PS Ponukan tvojim postom sam malko gledao nexie i kupio jednu.
Solidan uatic za pare koje kosta.

 
Odgovor na temu

ludidzora28
Milan Najerica
Mladenovac

Član broj: 159215
Poruke: 556
77.243.28.*

Sajt: www.ludidzora.co.nr


+20 Profil

icon Re: Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi01.01.2012. u 13:18 - pre 150 meseci
Ok... a obradom radilice? Koliko se gubi na kvalitetu? Tu su me najvise uplasili, kazu mi bolje da sam nasao polovnu na standardu...

I koliko si platio auto? Koje god., koji motor?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi01.01.2012. u 13:50 - pre 150 meseci
To si trebao da pitas pre montaze

Obicno ih samo izbruse, sto je s0lidan nivo obrade, oni koji ih poliraju retki su kao bele vrane. Pogotovo ako nije radilica za vaznu musteriju ili od nekog "vaznog" automobila.

Inace nista tu nije oslabljeno, radilica i svi delovi u okolini, klipnjace i osovinice su solidn predimenzionirani, sa stepenom sigurnosti preko 2.5.

Tako da je "oslabljenje vise na akademskom nivou, par procenata..

Veci su problem prirodne mikropukotine, koje moze i nova radilica da ima..ali ova je odradila deo svog veka..

Sa dobrim uljem moze da potraje jos par stotina hiljada, posto brusenje ne dopire ispod otvrdnutog sloja..

Poz
 
Odgovor na temu

ludidzora28
Milan Najerica
Mladenovac

Član broj: 159215
Poruke: 556
77.243.28.*

Sajt: www.ludidzora.co.nr


+20 Profil

icon Re: Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi01.01.2012. u 14:19 - pre 150 meseci
Mislim da nije polirana, po mome vidjenju na mesta gde idu lezajevi, jer da je polirana sijala bi se tu, takom i ajde jos jedno informativno pitanje, znaci sve do poslednje specijale do koje moze da se odradi ne skida se taj ojacani sloj, cementirani, ili sta vec?

Stvarno izvini ako sam dosadan, ali vidim da se stvarno razumes, i puno hvala na dosadasnjim informacijama...
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi01.01.2012. u 16:57 - pre 150 meseci
Ispolirace se sama
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3884
adsl-122-62.teol.net.



+335 Profil

icon Re: Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi01.01.2012. u 17:14 - pre 150 meseci
Citat:
ludidzora28
I koliko si platio auto? Koje god., koji motor?


Nexia, 1996 g. hecbek sa 3 vrata, metalik, 1500 16V 90 KS sa klimom i v. jastukom
Placena nekih 1600 E, ali je sve u tip-top stanju. Kao da se nije vozila, na satu pise 173kkm, a i lici na toliko ( entarijer, diskovi, gumeni dijelovi...)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Nexia 1.5 16V trosi mnogo ulja i dimi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12869 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.