Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SunOS 5.8 CDE tooltalk

[es] :: Unix :: SunOS 5.8 CDE tooltalk

[ Pregleda: 11962 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ctpaba
Robert IVKOVIC
System admin, network admin, webmaster,
dziber, ...
Paris

Član broj: 597
Poruke: 318
*.renaultF1.com.

ICQ: 230666231
Sajt: www.ctpaba.org


+1 Profil

icon SunOS 5.8 CDE tooltalk24.11.2011. u 14:00 - pre 149 meseci
Neznam da li je neko vec imao slican problem, ja sam dosad imao uglavnom iskustva sa SUN-ovim serverima bez grafickog okruzenja.

Imam nekoliko SunBlade 1500 radnih stanica sa Solaris 8icom i CDE. Od pre neki dan kako se koji korisnik konektuje tako dobije prozor sa natpisom :

The DT messaging system could not be started.

To correct this problem:

1. Choose OK to return to the login screen
2. Select FailSafe Session from the login screen's option menu and log in
3. Check to see that the hostname is correct in these locations:

/etc/src.sh
/etc/hosts
/usr/adm/inetd.sec


Proverio sam sve sto se moze naci na goole-u i pronasao otprilike gde skripi. Nije uopste problem ni u /etc/hosts ni /etc/nsswitch fajlovima vec nesto sasvim deseto.

Naime CDE koristi neki ToolTalk sistem za komunikaciju izmedju aplikacija i izmedju ostalog koristi fajl $HOME/.TTauthority za smestanje neke vrste cookies-a.
Home direktorijumi su klasicni /home/rs/$USER sto bi znacilo da fajl korisnika zoran treba da bude /home/rs/zoran/.TTauthority sa pravima tipa 600.
E sad ja naletim u log fajlu (/var/adm/messages) na ovo :
Nov 24 11:29:13 zoran /usr/dt/bin/ttsession[5075]: [ID 722431 daemon.error] _Tt_iceauth::make_auth_cookie(): '/home/rs/dragan/.TTauthority' not writable, auth entry not added.
I svi korisnici hoce da pisu u fajl koji se nalazi u draganovom home direktorijumu, sto je sasvim normalno da ne mogu.
promenjiva $HOME je u redu :
zoran@wks_sol12% echo $HOME
/home/rs/zoran

a koliko sam ja trazio nisam nasao nigde konfiguraciju za ToolTalk gde bih mogao da odredim rucno fajl.
Zasad sam kao privremeno resenje nasao da za svaki login izmenim prava fajla chmod 666 /home/rs/zoran/.TTauthority medjutim treba mi neko trajno resenje.

Hvala unapred
CTPABA uber alles
www.ctpaba.org
 
Odgovor na temu

[es] :: Unix :: SunOS 5.8 CDE tooltalk

[ Pregleda: 11962 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.