Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

elektronski termostat za ta pec

[es] :: Elektronika :: elektronski termostat za ta pec

Strane: 1 2

[ Pregleda: 17918 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marsmatik8
sasa vucic
nis

Član broj: 293271
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon elektronski termostat za ta pec08.11.2011. u 10:04 - pre 151 meseci
potrebna mi je sema termostata proverena i tacna ,koristicu je za ta pec ,posto ovaj klasican termostat koji imam ima ogroman histerezis,gledao sam da se prodaju neki kit kompleti ali ne znam koliko je to dobro,hvala unapred
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: elektronski termostat za ta pec08.11.2011. u 10:39 - pre 151 meseci
Koja je pec u pitanju , koja temperatura , sto vise podataka das precizniji odgovor ces dobiti .Pozdrav
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: elektronski termostat za ta pec08.11.2011. u 11:04 - pre 151 meseci
Darko, coveku treba za TA (Termo Akumulacionu) pec. Marka/Model/Broj cipela i ostalo je potpuno nebitno. Termostat, sobni, ionako samo kontrolise ventiratore za "izduvavanje".
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

marsmatik8
sasa vucic
nis

Član broj: 293271
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: elektronski termostat za ta pec08.11.2011. u 11:21 - pre 151 meseci
bas tako samo ukljucuje ventilator samo da bude sto precizniji da primecuje male promene temperature max 1 stepen,bitna mi je elektronika a kako cu ja da prekidam napon do ventilatora dali preko relea ili dijaka ili moca to cu ja da sam izaberem
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: elektronski termostat za ta pec08.11.2011. u 12:00 - pre 151 meseci
neces da verujes Zorane ali TA uopste nisam spazio dok sam citao pitanje jbg. Ja kao i obicno imam vec proverenu semu termostata koji inace nudim jer sam ga vise puta proveravao i pravio koji ma stelovanje histerezisa od 1-10 oC . Bazdarenje moras sam odraditi i mislim da ce zavrsiti posao u ovom tvom slucaju . Postoje semice sa Pic-onjom koje imaju histerezis od 0.1 pa do 10 stepeni kako ti odgovara . Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

marsmatik8
sasa vucic
nis

Član broj: 293271
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: elektronski termostat za ta pec10.11.2011. u 20:30 - pre 151 meseci
hvala za semu,probacu ,gledao sam neke seme sa lm324 dali to dobro radi ,dali je neko imao iskustva
 
Odgovor na temu

radarac66
elektronski tehnicar, taze peMzioner
beograd

Član broj: 225948
Poruke: 1365
95.180.83.*



+52 Profil

icon Re: elektronski termostat za ta pec10.11.2011. u 20:33 - pre 151 meseci
ovo sto je darko okacio, provereno vise puta, odlicna!
 
Odgovor na temu

Electronique Terminator

Član broj: 290759
Poruke: 413
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+263 Profil

icon Re: elektronski termostat za ta pec10.11.2011. u 20:49 - pre 151 meseci
Da bi to na "zidu" dnevne sobe izgledalo kako valja:


Evo i "manual-a" u prikačmentu:
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

marsmatik8
sasa vucic
nis

Član broj: 293271
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: elektronski termostat za ta pec10.11.2011. u 22:08 - pre 151 meseci
lep je ovaj zadnji uredjaj ali to ne moze da se napravi zato sto je ceo u smd tehnici bolje ga kupis da ne coravis,probacu ovaj sa 741
 
Odgovor na temu

bane_32

Član broj: 205364
Poruke: 1
85.222.218.*



Profil

icon Re: elektronski termostat za ta pec16.12.2011. u 12:52 - pre 150 meseci
Od skoro sam umesto sobnog obicnog termostata, onog sa tockicem, postavio SIEMENS RDE 10, i sto se tice funkcije ukljuce on kotao. radi se o strujnom kotlu za grejanje. Muce me podesavanja i programiranje ovog uredjaja. Cini mi se da je malo komplikovano, a vidim da ima dosta mogucnosti da se programira, po danima, dnevno, nocno...skinuo sam neku semu sa neta i tamo ima uopsteno prikazano koja je koja funkcija, ali mi je to sve zapetljano. Moze li mi neko pomoci oko ovoga? hvala

zasad funkcionisem tako sto mu cesto zadajem-povecavam temperaturu kad treba da ukljuci, pa mi se cini da temperatura nece da ide ispod 19 itd

[Ovu poruku je menjao bane_32 dana 16.12.2011. u 14:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Electronique Terminator

Član broj: 290759
Poruke: 413
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+263 Profil

icon Re: elektronski termostat za ta pec16.12.2011. u 20:47 - pre 150 meseci
bane,
Tu ne postoji puno Filozofije,
Jedino da skinemo " Uputstvo-o-Programiranju " i da Ti pomognemo da isprogramiraš termostat

Znam,-Sve te Digitalne-Zavrzlame zadaju više glavobolje nego " Užitka "

Isto se dešava kao i sa onim EURO-Termostatom,
može da ga " drnda/podešava " samo onaj što je Maturirao uputstvo--i niko više iz cele kuće,na žalost.

To uopšte nije " Juzer-Frendli " !--Još ako ima i neke starije osobe,
Pa ko če njoj objasniti kako da poveča TEMP kada " zebu noge ? "

Naročito mi se "svidja " ono objašnjenje iz nemačkog Conrada kad kažu da je :

- > Upotreba uredjaja je veoma jednostavna i SVE se svodi na 2-3 koraka <

Već zamišljam TE Pegave Nemice kako sočno studiraju uputstvo za upotrebu termostata,
debljine "kao za knjiga za Video-Rekorder"

( dok štrikaju debele " Vunane " čarape,--pošto ide gadna zima,a i Indijanci nešto VIŠE skupljaju drva )

sve mi jasno





 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: elektronski termostat za ta pec16.12.2011. u 21:02 - pre 150 meseci
Sa druge strane, kad trazim ( a trazim ) "elektronski termostat analogna kontrola" jedva da se nadje po nesto i to prodaja na veliko. Ima na ovim tzv. "norveskim radijatorima" (panelnim grejalicama) po neki model sa elektronskim termostatom sa tockicem, dakle analogni, ali sad treba da kupim celu grejalicu samo zbog toga? Em dosta para, em mi velicina ne odgovara.

Neka nasa firma prodaje slicne termostate ali mi je malo cudno sto na izlazu ima kleme, koje vise u vazduhu, nekako kvari opsti utisak, ne u smislu estetike nego u pogledu ozbiljnosti konstrukcije.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Electronique Terminator

Član broj: 290759
Poruke: 413
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+263 Profil

icon Re: elektronski termostat za ta pec16.12.2011. u 21:09 - pre 150 meseci
Citat:
tdjokic:Neka nasa firma prodaje slicne termostate ali mi je malo cudno sto na izlazu ima kleme, koje vise u vazduhu, nekako kvari opsti utisak,


Firma " Tašna-Mašna "

I prodaje " FUŠ" !!!____pa ko se uvati-uvatio-se !___sve u svemu Prevaranti !
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: elektronski termostat za ta pec16.12.2011. u 23:18 - pre 150 meseci
Citat:
tdjokic: Sa druge strane, kad trazim ( a trazim ) "elektronski termostat analogna kontrola"

A sto mora da bude analogni, ima dosta povoljnih digitalnih?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: elektronski termostat za ta pec17.12.2011. u 01:08 - pre 150 meseci
Citat:
Electronique Terminator: Firma " Tašna-Mašna "

I prodaje " FUŠ" !!!____pa ko se uvati-uvatio-se !___sve u svemu Prevaranti !
E, poslao sam ti PP da vidis da li si mislio na njih. Kolebam se oko kupovine, savet i procena dobrodosli!

Citat:
bakara: A sto mora da bude analogni, ima dosta povoljnih digitalnih?
Vidi ovako - krenem da spavam, podesim termostat na jednu vrednost. U toku noci se menja i grejanje ispod mene, u toplotnoj podstanici, vrlo mnogo, a i moj organizam se menja silom prilika tj. bolesti. Onda ustanem, odem tamo gde i car ide peske, vratim se, pospan, polumrak, gde cu sada da bockam one dugmice da digitalno menjam temperaturu? Nema sanse, a tockic samo malo zavrtim, moze i corav covek da ga zavrti. U tome je kvaka.

Bilo na nekim kineskim sajtovima, ali samo veleprodaja. Ovi sto idu uz "norveske radijatore" nemaju svoje neko ekstra kuciste nego su integrisani u grejalicu, cak i kad bih iskukao u servisu da mi prodadu jedan, u sta vrlo sumnjam i mozda bi cena bila astronomska. Doduse, dugo nisam trazio, pogledacu opet.

Primer kakav bi mi dobro dosao da ne mora da se poruci minimum 50 (pedeset) komada - http://www.alibaba.com/product...606762/UTH_65A_Thermostat.html Valjda je to elektronski kad ima ovakav senzor Processor Type: Sensor (NTC 5Kohm) a regulise se prosto, tockicem.

Sad jos da nadjem negde da ga ima na komad
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: elektronski termostat za ta pec17.12.2011. u 21:52 - pre 150 meseci
Citat:
tdjokic: Vidi ovako - krenem da spavam, podesim termostat na jednu vrednost. U toku noci se menja i grejanje ispod mene, u toplotnoj podstanici, vrlo mnogo, a i moj organizam se menja silom prilika tj. bolesti. Onda ustanem, odem tamo gde i car ide peske, vratim se, pospan, polumrak, gde cu sada da bockam one dugmice da digitalno menjam temperaturu? Nema sanse, a tockic samo malo zavrtim, moze i corav covek da ga zavrti. U tome je kvaka.

pa valjda termostati sluze da odrzavaju temp. stalnom a ne da je ti dostelavas :)

LM, evo ti digitalni sa krupnim tasterima, gde ces lako da znas tacnu temp i po mraku koju hoces da ubodes, da ne moras vise ötprilike, ako odgovara javi da ti prosledim ostalo, kosta oko 20e:


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: elektronski termostat za ta pec17.12.2011. u 23:35 - pre 150 meseci
Hvala, ali ne vredi. Tasteri jesu veliki ali brojke su i dalje male i za cas preteras u plus ili minus, a sa tockicem je lakse. Noc je to, ne vidim bez naocara, sve je u haosu.

Jeste, termostati su namenjeni da odrzavaju temperaturu, u koliko toliko normalnom okruzenju. A kod mene ima nekoliko faktora koji ruse svaku normalnost. Pazi ovaj detalj - komunalno greje od prilike do 21:30, nekad malo krace ili duze, nije bitno. U prvi momenat se temperatura malo smanji a zatim raste. Posle ponoci je sve vislja i vislja i tako u periodu od oko 00:30 do priblizno 04:00h u sobi u kojoj najvise zivim imam cesto 26 stepeni Celzijusa! Onda pada, i pre podne, opet negde do oko 12:00h je mnogo niza, za nekoliko stepeni. Na celu stvar utice i konzumna topla voda, pa je tako hladnije kad nema naroda u kuci nego kad svi dodju pa trose vodu i mene odozdo zagrevaju itd. Znaci, imam paradoks da kad grejanje radi, meni je hladno. Zato se odavno dogrevam na struju u par prostorija, a opet u nekoliko prostorija radijatori su zatvoreni godinama, jer "genijalci" loze jednako i kad je napolju -8 i +18 i cesto je u prostorijama neizdrzivo, uz sve prozore otvorene i pravu promaju.

Osim toga, i moj organizam je beda ziva, nekad mi je hladno i na +30 a nekad mi je vruce cak i ako uspem da ohladim sobu na 22 step. C, tako da mi zaista treba taj tockic mnogo.

Primetio sam jos par komada. Jedan je mutan, nikakva specifikacija, drugi je bolji, cak i naglasava ono sto ja trazim "jednostavno podesavanje" ali trenutno se ne secam sta je bilo, zasto ne mogu da ga porucim, bila je neka prepreka. Sve u svemu, jedva par komada u maloprodaji. Ili to, ili od Kineza poruciti "minimum 50 komada", ipak je malo previse.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: elektronski termostat za ta pec17.12.2011. u 23:40 - pre 150 meseci
Citat:
tdjokic: Hvala, ali ne vredi. Tasteri jesu veliki ali brojke su i dalje male i za cas preteras u plus ili minus, a sa tockicem je lakse. Noc je to, ne vidim bez naocara, sve je u haosu.

Pa i ne moras da ih gledas, znas koliko si puta pritisnuo za toliko si promenio temp...vrlo prosto ne znam kako da objasnim, ko na slepo na daljinskom kada menjas program pa znas da je posle prvog drugi, ne vidim kako to mozes bolje sa tockicem da odradis.

A uz sve to ovaj ima i back light pa ako bas volis da gledas u mraku ima svetlo (donja maska se otvara pa ima jos dugmica)
Ovaj termostat je jeftin, ako ti ne treba programabilni ima i jeftinijih modela, znaci bukvalno to sto hoces samo pritiskom na +/-


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: elektronski termostat za ta pec18.12.2011. u 00:13 - pre 150 meseci
Imam takav sa dugmicima. Ali nekad kontakti preskoce - pritisnes, cuje se klik a nije dalo kontakt. Da li vremenom oksidisu ili sta vec, ali jednostavno nije to to. A tockic okrenes od prilike i gotovo, ne moze da omane. Imao sam i mikrotalasnu sa digitalnim podesavanjem, imam i klime sa daljinskim, sve je to korisno ali i osetljivo.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: elektronski termostat za ta pec18.12.2011. u 10:06 - pre 150 meseci
Ja te sad ne razumem...

Ovde ti je bitna preciznost:
Citat:
Tasteri jesu veliki ali brojke su i dalje male i za cas preteras u plus ili minus, a sa tockicem je lakse.


a ovde nije:

Citat:
A tockic okrenes od prilike i gotovo, ne moze da omane.

Ako preskoci taster omanuces za mozda pola stepena i to je to, sa tockicem ce to mozda da bude i nekoliko stepeni...to sto tebi treba je izgleda jedan obican prekidac i nista vise, jer da zelis stalnu temp. ne bi imao potrebu da je cesto rucno podesavas, znaci ako je u stanju veca temp. od zadana termostat ne pali grejanje, ako je manja pali i iskluci kad dodje do zadane...

Prednost dugmica je sto ja znam da je zadata temp na termostatu recimo 23 stepena, ako mi je hladno po mraku mogu napipati + i jednim pritiskom tastera podici na 24, a ako mi je vruce jednim pritiskom na - smanjiti na 22, termostat posle odredjenog vremena sam vrati na default temp. koju su mu ranije zadao.
Sve ovo moze i zmurecki da radis, ne trebaju ti naocare ili bilo sta da radis otprilike, a uz to postoji jos gomila opcija koje su skrivene ispod poklopca.

Ali zaguljen si ti covek, tesko je tebi ugoditi
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: elektronski termostat za ta pec

Strane: 1 2

[ Pregleda: 17918 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.