Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

WPF MVVM, dinamicka injekcija kontrola u View na osnovu stanja u viewmodel-u

[es] :: .NET :: WPF Programiranje :: WPF MVVM, dinamicka injekcija kontrola u View na osnovu stanja u viewmodel-u

[ Pregleda: 2744 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon WPF MVVM, dinamicka injekcija kontrola u View na osnovu stanja u viewmodel-u24.10.2011. u 09:38 - pre 151 meseci
Dakle, potreba je prilicno jednostavna, imam servis za pozadinsko procesiranje gde uvek ima od 0 do N aktivnih taskova, svaki task ima ime, i redovno updatovan progress, sve te informacije su dostupne real-time kroz view model i INotifyPropertyChange update-e.

Problem je sledeci, view treba da na osnovu brojaca X u viewmodelu ima X elemenata (recimo progresbar-ova) i da svaki bude bindovan na task[x] informacije da bi prikazao ime i progres. Kako da ovo obavim a da zadrzim separataion of concerns. Ne bih zeleo da viewmdoel mora da kreira WPF kontrole a ne vidim kako bi view dinamicki kreirao X kontrola sa iterativnim bindingom. X se naravno menja stalno (novi taskovi dolaze, drugi se zavrse i izadju)

Ima li neko ideju?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: WPF MVVM, dinamicka injekcija kontrola u View na osnovu stanja u viewmodel-u24.10.2011. u 10:01 - pre 151 meseci
OK, zapravo nasao sam nacin da ListView nateram da radi ono sto ja hocu, samo sam ga okernuo da redja horizontalno

Code (xml):
<ListView.ItemsPanel>
    <ItemsPanelTemplate>
        <StackPanel Orientation="Horizontal"></StackPanel>
    </ItemsPanelTemplate>
</ListView.ItemsPanel>

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: WPF Programiranje :: WPF MVVM, dinamicka injekcija kontrola u View na osnovu stanja u viewmodel-u

[ Pregleda: 2744 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.