Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DOO - doprinosi i zarada direktora

[es] :: Vodič za posao :: DOO - doprinosi i zarada direktora

[ Pregleda: 3746 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mnikola
Nikola Miladinovic
Beograd

Član broj: 58530
Poruke: 6
*.adsl-a-12.sezampro.rs.



Profil

icon DOO - doprinosi i zarada direktora10.10.2011. u 16:35 - pre 151 meseci
Pozdrav!

Osnovao sam sa 3 druga DOO, trenutno imamo direktora koji je ujedno i zastupnik drustva, ali nam je receno da i ostala trojica clanova drustva moraju da placaju doprinose za socijalno osiguranje iako nisu u radnom odnosu i ne zastupaju drustvo s obzirom da nisu nigde zaposleni.

Moja pitanja su sledeca :

- Da li direktor koji ne ulazi u radni odnos u preduzecu gde je direktor mora da bude u radnom odnosu u nekom drugom preduzecu da bi bio direktor preduzeca i istovremeno da ne bude u radnom odnosu u tom preduzecu u kome je direktor?

- Da li direktor mora da ima naknadu ili moze da radi bez naknade? Pitanje se odnosi i u slucaju da je direktor zasnovao radni odnos i da nije u preduzecu gde je direktor.

- Ukoliko mora da ima naknadu, da li ona moze da bude minimalac (18k neto odnosno nesto blizu 25k bruto) iako je osoba zavrsila fakultet ili ta naknada, zbog toga mora biti visa?

- I trece, da li osoba koja je zaposlena u drugoj firmi i prima doprinose u toj firmi, moze da bude i direktor u doo i da po tom osnovu placa samo 22% na ime PIO?

Hvala vam puno na odgovorima!
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: DOO - doprinosi i zarada direktora12.10.2011. u 22:09 - pre 151 meseci
Direktor ne mora da bude zaposlen u doo već može da obavlja poslove "po ugovoru". Može da bude bez naknade samo što to nije baš logično, možda neko ne prizna, najbolje bi bilo obračunati i platiti doprinose na minimalnu zaradu. Ukoliko je taj direktor zaposlen na nekom drugom radnom mestu onda treba da plati samo pio, dakle 22% od minimalne zarade, nije to neki veliki iznos da se rizikuje.

Ostali članovi društva, ako nisu direktori i zastupnici i ako nisu zaposleni, koliko ja znam, ne trebaju da plaćaju doprinose. Doprinosi se plaćaju samo ako je u pitanju naknada za neki rad, ako nema rada onda nema ni doprinosa. Neko može da ima udeo i u 50 društava, jel to znači da onda u svakom treba da plati 22% pio, ne verujem.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: DOO - doprinosi i zarada direktora

[ Pregleda: 3746 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.