Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama

elitemadzone.org :: MadZone :: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 52767 | Odgovora: 380 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Inspektor Nagib
Zemun

Član broj: 274566
Poruke: 20
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+167 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 19:43 - pre 153 meseci
Pa mi ne možemo da utvrdimo ni da li je Draža bio zločinac, a ne da utvrđujemo da li je deda Ferenca Mesaroša* bio na strani okupatora.

Ne ne, najbolje da osnujemo agenciju za utvrđivanje istine, pod patronatom EU uz zalaganje desetina nevladinih organizacija, koja će Srbima usaditi osećaj krivice, doći do istine u rekordnom roku i onda svima isplatiti sve iz našeg ogromnog i nepotrebnog suficita.

*
Svaka sličnost sa nekim tamo Ferencom Mesarošem, je slučajna
 
+5

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 19:44 - pre 153 meseci
Citat:
Inspektor Nagib: Pa mi ne možemo da utvrdimo ni da li je Draža bio zločinac, a ne da utvrđujemo da li je deda Ferenca Mesaroša* bio na strani okupatora.

Ne ne, najbolje da osnujemo agenciju za utvrđivanje istine, pod patronatom EU uz zalaganje desetina nevladinih organizacija, koja će Srbima usaditi osećaj krivice.

*
Svaka sličnost sa nekim tamo Ferencom Mesarošem, je slučajna


Bravo!
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 19:45 - pre 153 meseci
@yolja624,
Citat:
Između 1941. i 1943, četnike su podržavali zapadni saveznici. Magazin Tajm je u članku iz 1942. uzdizao uspehe Mihailovićevih četnika i označio ih kao jedine borce za slobodu u nacističkoj okupiranoj Evropi. Međutim, i Titovi partizani su se borili protiv nacista za to vreme. Nemci su i Titovu i Mihailoviću glavu ucenili na 100.000 rajhsmaraka.

Tokom Drugog svetskog rata, četnici su se sukobljavali sa dva glavna neprijatelja: nemačkim okupatorom i ustašama, fašističkim režimom Nezavisne Države Hrvatske, sa jedne strane i ideološki suprotstavljenim komunističkim partizanima sa druge strane.

http://sr.wikipedia.org/wiki/%...%D1%9F%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%B8

I moj je pradeda je bio i cetnik i partizan, pa nista. Citaj, obrazuj se, ne veruj samo dedama.
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 19:50 - pre 153 meseci
Citat:
maliradojca: @yolja624,

http://sr.wikipedia.org/wiki/Jugoslovenska_vojska_u_otadžbini

I moj je pradeda je bio i cetnik i partizan, pa nista. Citaj, obrazuj se, ne veruj samo dedama.


Ja ti rekoh da od izvora informacije zavisi i sama informacija. Znaci ako je neki ljubitelj lika i djela cetnika pisao - to je onda osjetno na strani te ideologije. Ako je neki protivnik pisao, onda je suprotno od prvog. Ako to ne uvidjas, onda si naivan.

BTW, jel ti pricao pradeda kako je bilo u ratu? Nije? Steta, trebace ti...
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 19:54 - pre 153 meseci
Citat:
yolja624: Ja ti rekoh da od izvora informacije zavisi i sama informacija.
Ama ,covece, nema nista da zavisi. Ako se boris na strani saveznika, protiv Nemacke, antifasista si. Vojska genarala Mihajlovica se borila protiv Nemaca&saradnika, i protiv ideoloskih protivnika partizana(gradjanski rat).
Citat:
yolja624: BTW, jel ti pricao pradeda kako je bilo u ratu? Nije? Steta, trebace ti...
Pricao je deda svasta. A i ne planiram da ratujem, nece mi trebati.
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 19:59 - pre 153 meseci
Citat:
maliradojca: Ama ,covece, nema nista da zavisi. Ako se boris na strani saveznika, protiv Nemacke, antifasista si. Vojska genarala Mihajlovica se borila protiv Nemaca&saradnika, i protiv ideoloskih protivnika partizana(gradjanski rat).

Nece biti da je to tako... ako se ZAJEDNO SA WERMAHTOM BORIS PROTIV partizana - to se zove kolaboriranje! Caoooooo.... Kakav gradjanski rat Bog ti pameti dao!

Citat:
Pricao je deda svasta. A i ne planiram da ratujem, nece mi trebati.

Ma ako dodje do toga, niko te nece ni pitati, kao sto ni mene nisu pitali... ima da ides ili metak medju oci!
Isto tako niko nije pitao ni vecinu onih folksdojcera kojima je oteta imovina sto su bili u wermahtu!
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 20:07 - pre 153 meseci


Predsednik US 1948 kaze da se Drazina vojska borila u teskim uslovima i doprinela pobedi saveznika, te mu dodeljuje posthumno medalju.
Citat:
yolja624: Nece biti da je to tako... ako se ZAJEDNO SA WERMAHTOM BORIS PROTIV partizana - to se zove kolaboriranje! Caoooooo.... Kakav gradjanski rat Bog ti pameti dao!
Ne, nije. Kolaboriranje je aktivna saradnja sa okupatorom.
Ni partizani nisu ostali duzni cetnicima ni u toku rata, a tek posle su masovnim zlocinima zacrnili.
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 20:12 - pre 153 meseci
Citat:
maliradojca:Predsednik US 1948 kaze da se Drazina vojska borila u teskim uslovima i doprinela pobedi saveznika, te mu dodeljuje posthumno medalju.

Ma da... samo to gledaj u svjetlu cinjenice da je isti taj predsjednik US vise mrzio komuniste nego cetnike.

Citat:
Ne, nije. Kolaboriranje je aktivna saradnja sa okupatorom.

A aktivno ucesce u ofanzivama protiv partizana nije aktivna saradnja? :P


Citat:
Ni partizani nisu ostali duzni cetnicima ni u toku rata, a tek posle su masovnim zlocinima zacrnili.

Naravno - samo nisu nikad imali zajednicke akcije sa wermahtom protiv cetnika. Razlika mala ali znacajna.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 20:23 - pre 153 meseci
Citat:
vilil1: Slazem se. Hoces Evropu, e onda ces i njihova pravila igre. Ne svidja ti se ovaj zakon, pravac Azija, pa se tamo zali kako se donose "nepravedni" zakoni o vracanju opljackane imovine.
Sto bi rekla drugar'ca Mira i drug Kostun'ca, ta ja sam vec u Jevropi, u sridi, i u takvu njihovui Jevropu kojoj je vazno samo drpanje, punjenje guz'ce i dziberi kojima je sve to milo ja i tako necu. I nikome tada nije opljackana nikakva imovina, nego je nacionalizovana zato sto je tako trebalo zarad viseg cilja. Eno u Madjarskoj zarad viseg cilja sad nacionalizovali privatne penzione fondove da produze agoniju drzavnim. Ko ce tu opljackanu imovinu da vrati? Daj be da vidimo malo koji svijetli primer iz te Jevrope, nemoj samo da pricaju.

A ako mi bas mnogo smetaju ti njihovi zakoni koji su je li prioritet dok divljastvo vlada, necu ja da idem ni u kakve Azije, nego cu ovde da vrsim gnusna ali neophodna dela razumes ti mene, da ocistim taj gad odavde. Eno ga onaj poceo prackom, a ko zna kako ce da zavrsi. I taj Jevropski i ovaj "domaci" gad. Samo, ja nisam budala kao razni Brivici i Osame Bin Ladeni pa da mislim da je Jevropejce i gazde im briga za to sto ce oni da roknu 60, 6000 ili 60,000 nekih, nego ja znam da njih jedino boli kad se ugroze njihovi dragoceni profiti i nista vise. Mislis da je nekoga od njih briga sto su poginuli oni radnici tamo? Da, da, isto kao mene. Ja mogu ruku da stavim u vatru da su jedva docekali da bi proglasili neki tamo dan zalosti i imali razlog da ukinu pederbal. Ali to sto je pozar ostetio kablove preko Gazele je vec druga stvar. Tu bizmis trpi i to njih jedino boli. Kao sto se jasno vidi, jer Jevropejci samo na tome insistiraju, da se donose neki "zakoni" koji su vezani za bizmis i nekakve "privatne svojine" a drugo ih uopste ne zanima. E tu njih treba, gnusno ali neophodno, pa sve u sesnaest. Pa da vidimo ko ce kome da vraca posteno zaradjeni kapital i ko ce sta da radi kad sedne Dzejms Bond u ona kolica pa porusi naftovod.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 03.10.2011. u 21:36 GMT+1]
 
+1

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 20:26 - pre 153 meseci
notorna je glupost reci da Draza nije bio antifasista jer onda nikad ne bi dobio odlikovanja Trumana ili De Gaulle-a.

Politika je medjutim cudna stvar. Ako bi smo gledali ko je sve saradjivao sa Hitlerom onda bi trebalo krenuti od npr Neville Chamberlain-a koji je presrecan mahao papirom o sporazumu sa Hitlerom. Potom treba nastaviti sa Staljinom licno, vodjom svih komunista partizana i dr. Kad je ta politika dovela do kraha, e onda su oni delili epitete raznim Kvislinzima.

Inace medju Srbima je bilo pristalica nacista, iskrenih. Takav je bio npr Ljotic, ali ne i Nedic. Nedic ne samo da nije bio profasista, on nije bio cak ni politicar. Ni istorija komunista ne krije cinjenicu da je posle aprilskog sloma Acimovic pokusao da formira vladu, ali je to propalo. Nedic je u celom tom haosu bio jedan od najistaknutijih licnosti establismenta s obzirom da je bio general i on je UMOLJEN od strane vodecih Beogradjana da se prihvati duznosti jer alternativa je bilo DALJE KOMADANJE Srbije izmedju nemackih satelita.

Mi smo mala zemlja i mali narod i manje vise svaka nasa vlada je u nekom stepenu marionetska i mi tu nismo izuzetak u poredjenju sa drugim narodima slicne snage. Mi danas imamo politcare koji kazu tako mora biti jer ne mozemo protiv sveta tj treba raditi kako hoce svet. I to je OK, posto stvarno ne vredi. Sta je onda Nedic trebao da kaze Hitleru ?

 
+1

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 20:29 - pre 153 meseci
yolja624, i partizani su saradjivali sa okupatorima kad je trebalo, ne budi naivan. I Draza i Tito su '41 dogovorili da zajedno deluju. Ali sve te tzv. saradnje su vise bile vrlo kratkotrajne ili lokalne, nikako sistemske sa okupatorima.

Ono sto je bitno je da su i NOP i Ravnogorski pokret bili antifasisticki u svom delovanju.
 
+1

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 20:35 - pre 153 meseci
Citat:
maliradojca: yolja624, i partizani su saradjivali sa okupatorima kad je trebalo, ne budi naivan. I Draza i Tito su '41 dogovorili da zajedno deluju. Ali sve te tzv. saradnje su vise bile vrlo kratkotrajne ili lokalne, nikako sistemske sa okupatorima.

Ono sto je bitno je da su i NOP i Ravnogorski pokret bili antifasisticki u svom delovanju.

Lokalno, globalno, u 2 sela u 3 sela! Pricamo o tome dal je ili nije a ne u kom stepenu je cetnicki pokret bio uz wermaht. Nista vise i nista manje. A po tvom postu vidim da konacno prihvatas da je drazin pokret IPAK bio saradnik okupatora. A cim je to jednom uradio pada u vodu prica o antifasizmu.
Sto se mene tice, ovaj dio pregovora je zavrsen.
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 20:46 - pre 153 meseci
Citat:
yolja624: A po tvom postu vidim da konacno prihvatas da je drazin pokret IPAK bio saradnik okupatora. A cim je to jednom uradio pada u vodu prica o antifasizmu.
Nema tu nikakvo IPAK. Drazinu vojsku su finansirali i opremali saveznici, borili su se protiv Rajha, dakle bili su antifasisti. I to je to.

Ovako mozemo da se zamajavamo do sutra.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 20:48 - pre 153 meseci
Citat:
Braksi: Mi smo mala zemlja i mali narod i manje vise svaka nasa vlada je u nekom stepenu marionetska i mi tu nismo izuzetak u poredjenju sa drugim narodima slicne snage. Mi danas imamo politcare koji kazu tako mora biti jer ne mozemo protiv sveta tj treba raditi kako hoce svet. I to je OK, posto stvarno ne vredi.
E pa onda treba da budes pametan, oni bi to rekli nekakav "psihopata" , "socipata" ili kako vec danas zovu onoga ko ih nadmudri u njihovoj igri, pa da prvo naucis a onda zloupotrebljavas to njihovo medjunarodno pravo tako da te uopste ne interesuju neki ovakvi nakaradni zakoni. Sta ima veze, i tako ce ovi koji sad nastanjuju ovu teritoriju vremenom da izumru ali ne moraju pa bas ni da se dobrovoljno naguze svakom "privatnom svojinašu" koji hoce ovde da se izivljava. U stvari ne moraju uopste, sve dok pomenuti ne dodju ovde da ih vojno okupiraju, sto nece biti nikad, bas zato sto je ova zemlja postala premala i nevazna za takvu akciju.
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 20:50 - pre 153 meseci
Ako je Amerika rekla da je Draža zaslužio orden zbog borbe protiv okupatora onda nema šta više da se priča kako mi gledamo na to, i kako je bilo u mom a kako u tvom selu. Znači da jeste i bolje da im verujemo, jer sa Ameirkom je jasno - bolje odmah veruj što ti kažu, jer ako ne poveruješ ima da naprave da bude tako kako su ti govorili :)
Save time... see it my way.
 
+2

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 21:17 - pre 153 meseci
Ma bes Drazu, eno nisu mogli ni da ga nadju, nije on vazan, i nije ni Tito vazan, da ne bude da je samo Draza nevazan, nego kad ce ta Jevropa da pocne da mamuza ove idiote ovde da malo pripitome "privatna svojina" bizmismene koji su sve bahatili i sve divljiji, to je pitanje svih pitanja. Ja ga cenim nikad. Zasto bi to radila sve dok ovdasnji bizmismeni uredno uplacuju tal u razne banke koja su isto "privatna svojina" nekoga od gazdi "Jevrope" . E pa onda ni meni ne treba takva Jevropa. Bas me briga, ovde nema mnogo ljudi, hrane ima koliko hoces za sve, mislim trenutno mozda nema, ali postoji potencijal i zapralozena zemlja u koju samo bacis nesto a ono nikne, pa ce da se proizvodi kad zagusti, ima vode koliko hoces, ima piva, ima brlje, a meni drugo i ne treba, tako da mogu da kuliram i teram kontru Jevropi koliko hocu. Ona to cak nece ni da primeti zato sto je ovo ovde postala mala i nevazna teritorija. Tako da ce sve na kraju da bude OK za "nas" , ama niko nece nikome da vraca nista. A to sto postoji neki tamo zakon o vracanju, tja, pa necemo se valjda drzati zakona kao pijani plotova, rek'o drug Tito. Kome se sve to ne svidja i kome je malo da ima samo smestaj, komunalije, pivo, hranu i druge najosnovnije potrebe neka ide u tu Jevropu pa nek i on drpa i puni straznjicu. Niko ga silom ne drzi ovde, sad je sloboda.
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama04.10.2011. u 07:55 - pre 153 meseci
^
Tacno, vi, koj god da ste, koji pisete te gluposti kao u onom tvom postu gore, vi ste na bliskom istoku. Samo jos da budete humano preseljeni tamo u svoj zavicaj, a onda cemo ovde da ostanemo samo "mi" koji zbog vas jos nismo Evropa, iako smo tu geografski, i sve ce da bude OK.

:)

P.S.
Ovo je iskopirano iz jedne starije Leslijeve poruke.

[Ovu poruku je menjao Lazar-I dana 04.10.2011. u 11:04 GMT+1]
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama04.10.2011. u 11:07 - pre 153 meseci
I sta ti tu tacno smeta? Sve je to sto pise tacno, a to na sta ti hoces da ga primenis nisu gluposti nego je svaka rec tacna. To sto vi necete da priznate da je sve to u vezi novih aspekata delovanja EU ovde tacno je zato sto vam je zinulo doope za pare, a niste cak ni dovoljno ljudi da to priznate, kao Gordon Geko sto je, pa da se derete greed is good, tako je, samo su mi pare vazne itd.

Nego, pusti to, a kad ce restitucija u Madjarskoj? Treba more da se vrati pre nekoliko meseci opljackana privatna svojina. Nije lepo da se tako otme tudje. Ili je to u EU Petkova logika (Petko iz Robinzona Krusoa, kad ga Robinzon ucio sta je to moral) Pa kaze Petko, dobro, to je kad moje selo ukrade koze susednom selu, a lose, to je kad susedno selo ukrade koze mom selu. Znaci nacionalizacija valja samo kad je rade podguzne musisce "bizmismena" i "kapitalista" da kao sprece raspad njihovog sistema, koji su inace sami izazvali lazima o tome kako je moguce ziveti troseci nezaradjeno, i onda to nije pljacka i otimanje privatne svojine, a kad neko drugi ko nije bizmismen i kapitalista radi isto, da tako donese boljitak celom drustvu, onda je nacionalizacija pljacka i "oteto" mora da se kad tad vrati. More marš. Djubrad. Mislim ovi koji to smisljaju. Ne znam za vas, ali ja sa takvim gadom ne zelim da imam nista, muka mi je od njih i sto se mene tice, i to je sve za pod zemlju kao svi ostali anticivilizacijski elementi ili eventualno za u gulage, da tamo mudruju dok ih rad oslobadja.

Ebi ga, zbog svega ovoga sto se polako otkriva, ovo bre, sto se polako ogoljavaju motivi EU i ostalih ovde (a to je samo da dodju ovde po jos roblja i haraca, jer to je bolest i cisto ludilo, da koliko god bogat bio, sve ti je malo i sve hoces da preturis u "privatne svojine" makar to bio neki najmanji izvor u ko zna kakvpoj vukogrebini) i sve vise ljudi ih vidi, a i ako ih sad ne vidi, videce ih, necete nikad da budete drugovi clanovi EU. Sto se pre pomirite sa tom cinjenicom manje ce vas boleti. I pre cete krenutu da se selite. A mi cemo da se urcimo do kraja. Hahahahahaha.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 04.10.2011. u 12:18 GMT+1]
 
+1

geniuxx
Po ugovoru
Nis

Član broj: 90041
Poruke: 226
212.178.242.*



+68 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama04.10.2011. u 11:38 - pre 153 meseci
E, Lesli, svaka ti se dala! :D
Drago mi je da si konačno shvatio suštinu eu.
Ništa ja ne potpisujem...!
 
0

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama04.10.2011. u 11:41 - pre 153 meseci
Naopako je kada čovek ne menja stavove, koliko god se stvarnost menjala.
Ovakav shift je normalan.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 52767 | Odgovora: 380 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.