Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Posao programera

[es] :: Vodič za posao :: Posao programera

[ Pregleda: 2654 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pelle07

Član broj: 224379
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Posao programera25.09.2011. u 12:49 - pre 152 meseci
Pozdrav

Imam jedno pitanje vezano za posao programera,pa bi voleo da cujem iskustva drugih.Zanima me da li se vise ceni diploma ili znanje kada se konkurise za neki posao,tj da li je dovoljno da,ako veoma dobro poznajes neki programski jezik,uz to imas samo neki kurs npr, ili moras da imas neku jacu skolu(fakultet),da bi mogao da nadjes neki posao...?
Inace,ja studiram na elektronskom,koji sam upisao samo zbog programiranja(a inace je fakultet veoma priznat),ali me smaraju predmeti koji nemaju nikakve veze s racunarima i programiranjem,cak ni sa elektronikom uopste...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Posao programera25.09.2011. u 12:55 - pre 152 meseci
Pa, ima dosta price o tome ovde na forumu. Neki generalni zakljucak je da ako znas znanje, diploma nije narocito bitna (ali pomaze).
 
Odgovor na temu

serbolicious

Član broj: 258796
Poruke: 92
109.77.125.*



+47 Profil

icon Re: Posao programera25.09.2011. u 14:51 - pre 152 meseci
Moje iskustvo mi govori da je znanje definitivno najbitnije. Diploma je na dalekom drugom mestu.
Diploma je bitna ukoliko zelis da radis u drzavi gde ti treba radna dozvola (US/EU). U tom slucaju obicno postoji minimum obrazovanja koje moras da imas da bi dobio radnu dozvolu - i ovo je nesto sto je zakonom propisano, mada je tvom poslodavcu najverovatnije svejedno koju skolu imas.

Ali, ne vidim zasto uz malo truda ne bi imao i znanje i diplomu. Barem da majka okaci na zid :P
 
Odgovor na temu

pelle07

Član broj: 224379
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Posao programera25.09.2011. u 18:38 - pre 152 meseci
:D Mene je to zanimalo,dal' moram da se mucim za neku jacu diplomu i da ucim nesto nepotrebno,ili da ucim ono sto volim,a da zavrsim za neku diplomu koja lepo izgleda na oko,a pritom i ne oduzima mnogo vremena i novca(sto bi se reklo "samo da se ima")...:D Znaci za sada je ovo drugo,ako sam vas dobro razumeo...:D
Hvala na odgovorima,i dobro bi doslo jos iskustava,da ovo bude sto kompletnija tema,da ne bi ljudi opet postavljali isto pitanje...:)
 
Odgovor na temu

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.interoute.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: Posao programera26.09.2011. u 16:26 - pre 152 meseci
Ovako, ako ti je fax zanimljiv i lepo ti ide, ili hoces da se bavis naukom, onda ima smisla da zavrsis. Medjutim, ako izgleda kao da ces da studiras 7-8-9-... godina onda bolje odmah prekini sa tim i znaj da se ne isplati studirati tako dugo. Bolje je da upises neku visu skolu, ili da cak sam uzmes da izucavas ono sto te zanima. Svako studiranje preko 5-6 god je, po meni, potpuno kontraproduktivno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Posao programera

[ Pregleda: 2654 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.