Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Power ISO i Windows čitanje DVD-a

[es] :: Windows aplikacije :: Power ISO i Windows čitanje DVD-a

[ Pregleda: 2684 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Power ISO i Windows čitanje DVD-a18.09.2011. u 01:10 - pre 153 meseci
Pozdrav svima,
dešava mi se sledeća stvar; ubacim narezan DVD u DVD-ROM i Windows ga zavrti pokaže da je prazan???
Odem na Power ISO, File, Open CD/DVD Drive, OK, DVD se zavrti i pokaže Session 1, 2 KB, kliknem Import i on izlista sve lepo šta se nalazi na DVD-u. Sve to mogu da raspakujem u neki folder.
To je OK.
Fazon je u tome što je na DVD-u igrica od preko 3 GB, ali preko Windows Explorer-a ne mogu da mu priđem i pokrenem instalaciju, a preko PowerISO takođe ne mogu da instaliram igricu direktno sa DVD-a.

Može li mi neko pomoći, zašto Windowsov autoran kaže da je DVD prazan, a PowerISO vidi sve šta je na DVD-u?
Ima li neko ideju kako da doprem do igrice, da je instaliram, ali problem je u tome što ja trenutno nemam slobodnog mesta za prvo raspakivanje celog DVD-a na hard, pa onda instalaciju za koju takođe treba mesto. Imam neka 4 GB slobodnog prostora.

Hvala unapred
Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Power ISO i Windows čitanje DVD-a18.09.2011. u 12:52 - pre 153 meseci
Uzmi IsoBuster pa sa njim iscupaj ISO fajl tj. sliku tog dvd-a i probaj da taj i takav ISO narezes na nov DVD. Ocigledno da taj DVD nije lepo nasnimljen (finalizovan sta vec), zbog cega je pristup preko WE onemogucen. IsoBuster je specijalizovan alat upravo za ovakve slucajeve.

http://www.isobuster.com/

EDIT: sad sam procitao jos jednom pitanje, sto se prostora tice moraces da ga oslobodis malo na neki nacin, pitanje je da li imas uopste prostora da mozes da narezes DVD? Takodje vidim da je rezano iz dve sesije i da jedna od njih izgleda nije lepo zatvorena ili je neko "obrisao" sadrzaj DVD-a prerezivanjem druge sesije, uglavnom mislim da je http://www.isobuster.com/ resenje tvog problema ili neki slican takav program za spasavenje DVD-ova.
 
Odgovor na temu

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Power ISO i Windows čitanje DVD-a18.09.2011. u 14:57 - pre 153 meseci
Hvala na odgovoru, našao sam IsoBuster ali ga nisam nikad koristio, pa ću pokušati... nešto.
Najverovatnije nije finaliziran, mada, ko zna šta je. Evo, sad sam probao kod sestre na laptopu i pola sata ga je vrteo da bi izbacio neki Error da mu fali neki fajl za automatsku instalaciju igre.
U svakom slučaju, hvala, nije baš o glavu.
Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Power ISO i Windows čitanje DVD-a18.09.2011. u 15:09 - pre 153 meseci
IsoBuster imas i na srpskom, tj. postoji opcija izbora jezika. Obicno radim desni klik na crvenu oznaku ISO i odaberem komandu: Izvuci.......
Kad izvuces ISO fajl mozes da probas da ga mountujes u nekom programu za tu svrhu, ja koristim Virtual Clone Drive 5.4.5.0 koji je free.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Power ISO i Windows čitanje DVD-a

[ Pregleda: 2684 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.