Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

plav ekran i irql_not_less_or_equal

[es] :: Windows desktop :: plav ekran i irql_not_less_or_equal

[ Pregleda: 1945 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deka

Član broj: 18218
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon plav ekran i irql_not_less_or_equal15.09.2011. u 22:27 - pre 153 meseci
racunar je tek sklopljen i odmah po instalaciji drajvera od graficke oni pucaju i nema ih. ponovo sam ih instalirao ali posle mi izbacuje plavi ekran sa porukom i irql_not_less_or_equal . ponovo sam podigao win 7 i opet isto. cak sam i po treci put hteo da podizem sistem ali pri instalaciji istog opet restart sa plavim ekranom.
konfiguracija je:
mb; gigabyte ga880ga ud3h

cpu; phenom ii x4 955 b.e.

hdd ; wd caiar 500gb wd 5000 aakx

memorija; kingston 4gb 1600 ddr3 xyperX

graficka; asus radeon hd 6770 1gbddr5

napajanje lc power 500h-12

predpostavljam da je nesto oko drajvera za grafiku ali...

 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: plav ekran i irql_not_less_or_equal15.09.2011. u 23:09 - pre 153 meseci
Loš drajver je prilično često odgovoran za ovakvu grešku. Nisi samo rekao da li koristiš drajvere sa CDa koji si dobio uz grafičku ili si skinuo sveže sa sajta proizvođača. Moja preporuka je da koristiš sveže drajvere sa sajta proizvođača, instaliraj najpre drajvere za ploču pa onda sve ostalo. Ažuriraj BIOS ako već nisi, a ako budeš reinstalirao Windows, otkači sve periferije pre instalacije osim onih najbitnijih (miš, tastatura,...), naročito sve USB uređaje, i pogasi sve uređaje u BIOSu, osim, naravno, kontrolera za diskove i samih diskova, i onda po završetku instalalcije OS-a polako uključuj jedan po jedan. Probaj da isključiš i keširanje memorije, ako imaš i pronađeš takvu opciju u BIOSu...
 
Odgovor na temu

deka

Član broj: 18218
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: plav ekran i irql_not_less_or_equal15.09.2011. u 23:33 - pre 153 meseci
koristio sam drajvere sa cd-a.
a kesiranje memorije sam hteo da iskljucim ali ne znam kako se oznacava u biosu.valjda ima u opcijama. ipak je ploca novog datuma :)
to mi je i pisalo na plavom ekranu da uradim ali nisam nasao :(
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: plav ekran i irql_not_less_or_equal16.09.2011. u 00:11 - pre 153 meseci
Drajver ili skini sa amd sajta ili pusti sam windows da ga kroz apdejt skine. Te sa CDa izbegavaj.
 
Odgovor na temu

deka

Član broj: 18218
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: plav ekran i irql_not_less_or_equal16.09.2011. u 10:09 - pre 153 meseci
moram da napomenem da sve igrice rade normalno. do plavog ekrana dolazi pri pokretanju neke obicne aplikacije.
recimo redovno je izbacivao kada sam preko alkohola pokusao preko mreze da instaliram igru.
kako imidz ubacim u virtual odmah plavi ekran.
e sada sam u podesavanjima displeja preko amd vision endzin kontrol centra prebacio sa manulne detekcije na amd vision endzin kontrol detekciju. i uspeo sam da instaliram preko mreze igrici i za sada mi ne izbacuje plavi ekran.
ja sam to slucajno pritisnuo i interesuje me moze li to biti uzrok?
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: plav ekran i irql_not_less_or_equal

[ Pregleda: 1945 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.