Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toshiba Satellite Pro 4600 nece da upali

[es] :: Laptopovi :: Toshiba Satellite Pro 4600 nece da upali

[ Pregleda: 2347 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milkovski08
Dragan Milkovski
Serviser TV,Audio,VCR,DVD,SAT i ostala
elektronika
Kumanovo Makedonija

Član broj: 183584
Poruke: 21
31.3.95.*



Profil

icon Toshiba Satellite Pro 4600 nece da upali12.09.2011. u 19:47 - pre 153 meseci
Dobio sam na poklon ,nije imao harddisk i punjac.Nabavio sam orginalni punjac DC15V 3A ( pise Toshiba).Ukljucio i upalio se zeleni led(AC prikljucen na struju) i orange za punjenje BAT.Posle nekoliko sati orange prelazi u zeleno(puna BAT).Probao nece da upali,nema suma vent, nema ON signala(led),mrtav...Bat pokazuje 11.83V ali ne moze da pobudi ni sjelicu od 3V,sto znaci da nije dobra.Zasto nece da pali sa punjacem i dali mora BAT da bude dobra da bi upalio(dali moze ovaj tip da upali bez BAT jer ona ima jako puno kontakta)a na BAT izmedju +/- nema napona i to mi je cudno(ako se prate oznake na BAT)

Probao sam sa zamenom mesta RAM( mem slot) i nema napretka.Ako neko ima neko iskustvo sa ovim modelom...

 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Toshiba Satellite Pro 4600 nece da upali12.09.2011. u 21:42 - pre 153 meseci
Treba tu raspracati laptop, videti da li ploca pali kad nista od ostalih komponenti sem procesora i RAM-a nije prikljuceno na nju i ako pali prikljucivati jednu po jednu komponentu dok se ne dodje do krivca. U sustini ista rabota kao i kod desktop racunara samo ovog puta radis sa laptopom Ako ploca ne pali nikako cak i kad je sve ostalo sem procesora i RAMA skinuto onda baci to sve u djubre. Moze da bude skuplje popraviti plocu nego sto je trzisna cena tog laptopa. Za laptopove ne postoje sheme i popravka zahteva veliko iskustvo. Obicno se poravljaju tipski kvarovi jer trazenje kvara koji nije tipski moze da bude trezenje igle u plastu sena a to se sa takvim laptopom ne isplati raditi.
 
Odgovor na temu

milkovski08
Dragan Milkovski
Serviser TV,Audio,VCR,DVD,SAT i ostala
elektronika
Kumanovo Makedonija

Član broj: 183584
Poruke: 21
93.95.71.*



Profil

icon Re: Toshiba Satellite Pro 4600 nece da upali15.09.2011. u 17:56 - pre 153 meseci
Binary Mind,hvala na odgovoru i tako sam bio u planu da rasturim ,nego ajde da pitam za svaki slucaj,jer sam cuo da stariji modeli Laptop ne pale ako bat nije prikopcana, ili gresim,zanima me bas ovaj model...

 
Odgovor na temu

mserifov

Član broj: 86649
Poruke: 789
*.PPPoE-6623.sa.bih.net.ba.

Sajt: elektronika.ba


+65 Profil

icon Re: Toshiba Satellite Pro 4600 nece da upali15.09.2011. u 18:20 - pre 153 meseci
Hajmo ovako jedno moje iskustvo. Dosta sam laptopa iz servisirao. Pogledaj jedl dugme za paljenje tačnije prekidač dobar. Radi stalnog i jakog pritiskanja prekidač zna da strada.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Toshiba Satellite Pro 4600 nece da upali

[ Pregleda: 2347 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.