Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa Sony linijom

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Problem sa Sony linijom

[ Pregleda: 3707 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Problem sa Sony linijom06.09.2011. u 20:47 - pre 153 meseci
Pozdrav!

Javio mi se tip, kaže crkla mu linija i kuka da mu se neda ju otvarat. Pitam ja što crklo, kaže on osigurači, tako mu je reko drugar. Al kad je opisao problem, shvatio sam da nisu osigurači već po mojoj procjeni ulazi u zaštitu.

On ju upali i ona svira, al čim malo podigne volumen, ugasi se i power LEDica počne treptati. Linija je Sony RG310:



Samo što nema ove originalne zvučnike, nego neke druge, kako on tvrdi samo malo jače. Umjesto "200W" su "240W". Sad čekam da mi potvrdi dal je nešto u zadnje vrijeme mrdao ili mjenjao zvučnike a ako je otprije bilo tako i nije ništa dirao, onda je moguće da je spalio zvučnike pa su u kratkom spoju (ako se otopio lak na zavojnici) ili pak neki hladan lem u samoj liniji.

Što vi mislite?
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

nikko
Sarajevo

Član broj: 139972
Poruke: 795
77.238.220.*



+39 Profil

icon Re: Problem sa Sony linijom06.09.2011. u 22:23 - pre 153 meseci
Nisam siguran,izgleda neki kvar:)))))
A sada ozbiljnije imali tocudo ventilator ozada za hladjenje??Sve je ok kada ne pojacava?
Wars Come And Go But My Soldier Stay
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Problem sa Sony linijom06.09.2011. u 22:40 - pre 153 meseci
Pa može biti da je kvar :D

Problem je što sam ga danas upoznao preko interneta, živi u Mostaru. On je htio da mu dođem pogledat al ja sam miljama daleko. Pobjegao mi je sa fejsbuka i nije mi odgovorio do kraja, al kaže da kad lagano pusti pjesmu sve ok, čim malo pojača instantno se gasi i blinka lampica za protect. Na novijim Sony linijama piše protect kad uđe u zaštitu al starije mislim da ne. Ja isto imam dosta staru liniju Kenwood, jednom sam ju pregrijao i slično je reagirala. Ugasila se, samo što je počela svjetliti jedna lampica ispod power lampice, koja inaće nikad ne svjetli.

Neznam dal ima ventilator. Ove novije Sony imaju al su puno manje, i nemaju uopće kazetofon. Ova je još od onih starijih, većih. Moja je ista takva po veličini i nema ventilator, samo poveći hladnjak koji strši straga van linije.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Problem sa Sony linijom07.09.2011. u 07:37 - pre 153 meseci
U tom zecu leži grm!

Liniju je nosio nedavno na jednu žurku i ona je tamo svirala cijeli dan na velikim glasnoćama. Po mojoj procjeni su otišli zvučnici. Jer da su otišli izlazi ona uopće nebi radila.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Problem sa Sony linijom07.09.2011. u 13:05 - pre 153 meseci
Problem riješen, kao što je bilo i za pretpostaviti, kratki spoj. Kako je rastegao zvučnike po sobi, produživao je kabel i nije dobro izolirao pa su žice imale nepotpun kontakt. Kad bi navio malo jače, bi došao kratki spoj.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Problem sa Sony linijom

[ Pregleda: 3707 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.