Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

komp nece da se upali - upali se monitor ali nece dalje

[es] :: PC Konfiguracije :: komp nece da se upali - upali se monitor ali nece dalje

[ Pregleda: 2763 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Simbad1984

Član broj: 283335
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon komp nece da se upali - upali se monitor ali nece dalje03.09.2011. u 01:55 - pre 153 meseci
Citao sam slicne teme ali niko nema slican prolem kao ja,upalim komp i pojavi se na pocetku ekran koji ocita maticnu plocu,pise Motheboard Asus i tu stoji,dalje ni da mrdne,probao sam i sa drugim napajanjem i sa drugom grafickom,nadam se da nije maticna kad je pokrene na pocetku,skidao sam ram memoriju,bez nje pisti ploca,pa pretpostavljam da nije ona crkla a i ocita je na ekranu,stavljao sam i drugu memoriju,opet isto,hard radi.Sta bi moglo da bude?
 
Odgovor na temu

ogya
Novi Sad

Član broj: 94509
Poruke: 24
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: komp nece da se upali - upali se monitor ali nece dalje04.09.2011. u 10:32 - pre 152 meseci
Probaj da staviš memoriju u drugi slot, koja je matična?
 
Odgovor na temu

Simbad1984

Član broj: 283335
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: komp nece da se upali - upali se monitor ali nece dalje04.09.2011. u 23:01 - pre 152 meseci
maticna ploca je asus p4v8x-x,menjanjem slota se nista ne menja,sve ostaje isto...
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: komp nece da se upali - upali se monitor ali nece dalje05.09.2011. u 04:16 - pre 152 meseci
Da li mozes uci u bios? Meni tu mirise da je problem u ATA/IDE vezi. Prvo prekontrolisi optiku i hardove da li imaju dobar spoj sa molex i flat kablom, ako je to ok, onda pokusaj da pocupas optiku/e i hdd/ove. HDD mozda radi tj. njegov motor, ali je moguce da iz nekog razloga ne moze biti prijavljen sa strane bios-a i zabosce u bios-post-u. Pokusaj i pritiskom na `TAB` da dobijes bios post i vidi da li je uredno prijavio uredjaje vezane na ATA/IDE kontroleru.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Simbad1984

Član broj: 283335
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: komp nece da se upali - upali se monitor ali nece dalje05.09.2011. u 22:00 - pre 152 meseci
Mogu da udjem u bios i u biosu mi vidi HDD i Cd rom,pritiskom na tab ne vidi nista od optike,kaze da nista nije detektovao,ponekad pocne da ocitava Windows ali bas u trenutku kad treba da se upali on ga opet restartuje i sve iz pocetka,videcu sutra da nadjem da kupim druge flat kablove,pa cu da probam,imam 2kom. ali na oba radi isto,i oba su bila u kompu... na jednom je cd rom a na drugom HDD... probao sam u raznim kombinacijama sa kablovima i uvek isto...
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: komp nece da se upali - upali se monitor ali nece dalje06.09.2011. u 01:31 - pre 152 meseci
Hm, cudno, jedino da su oba kabla prsla, sto je malo verovatno. Pokusaj da spojis samo hard gde ti je sistemska particija i u biosu disable-uj lan i zvucnu kartu i vidi da li ce uci u win. ako se ponovo restartuje, onda bi bilo najbolje da povadis ,ako imas nesto bitno na c particiji, i instalises fresh win, tako cemo zaobici eventualno softverski problem.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Simbad1984

Član broj: 283335
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: komp nece da se upali - upali se monitor ali nece dalje07.09.2011. u 00:53 - pre 152 meseci
hvala svima,uspeo sam da resim problem,napajanje je bilo poluispravno,slalo je struju ali ne dovoljno,kad bih pokusao da ubacim disk,cim bi poceo cd rom da vrti komp se restartovao u nedogled,stavio sam drugo napajanje,i onda ubacio HDD iz drugog kompa i njega je ocitao,dok njegov HDD nije hteo a na drugom kompu ga normalno pokrene,na HDD-u sam nasao na neke foldere koji su bili sistemski a bili su prazni i onemogucen im je bio pristup,formatirao sam celu particiju,i onda ubacio u komp i urdio sistem,verovatno je sve krenulo od napajanja,sad sve radi,hvala svima na pomoci jos jednom....
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: komp nece da se upali - upali se monitor ali nece dalje

[ Pregleda: 2763 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.